TOP 10 kredytów gotówkowych. Ranking rankingowi nie równy

TOP 10 kredytów gotówkowych ranking kredytowy

Czy można szybko i skutecznie wybrać kredyt gotówkowy? Oczywiście, że można. Jak pokazują wyniki, można szybko, stosując pobieżną analizę, wybrać tani kredyt gotówkowy w banku. Nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia czy rankingi kredytów gotówkowych. Co wystarczy, aby taki kredyt bądź pożyczkę znaleźć?

1. Przede wszystkim musimy mieć dostęp do aktualnych ofert kredytów gotówkowych. Co nam przyjdzie, że propozycja kredytowa jest rewelacyjna, promocyjny kredyt gotówkowy z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 2,56%, kiedy była ona aktualna 3 miesiące temu i wciąż „wisi” na stronie?

Poniżej są najnowsze propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych. Na bieżąco aktualizowane, niezależnie czy przeglądasz propozycje w lipcu, we wrześniu czy w styczniu.

A może ranking kredytów gotówkowych? TOP 10 kredytów gotówkowych

Pozornie to dobre rozwiązanie. Ale mało obiektywne. Czy znajdziesz ranking kredytów gotówkowych na 12000 zł na 4 lata? Nie. A dlaczego nie? Przede wszystkim z takiego powodu, że mało osób szuka takiego właśnie kredytu. Po co tracić czas i pieniądze na jego przygotowanie. Z takiego założenia wychodzą portale kredytowe i banki, przygotowując rankingi dotyczące najpopularniejszych wyszukiwań.


1. Ranking kredytów gotówkowych – wyszukiwanie: częstotliwość bardzo duża, konkurencja w wyszukiwarce: bardzo duża.
2. Ranking kredytów gotówkowych 10000 zł – wyszukiwanie: częstotliwość duża, konkurencja w wyszukiwarce: bardzo duża.
3. Ranking kredytów gotówkowych 10000 zł 3 lata – wyszukiwanie: średnie, konkurencja w wyszukiwarce: duża.
4. Ranking kredytów gotówkowych 10000 zł 3 lata na remont mieszkania – wyszukiwanie: częstotliwość bliska 0, konkurencja w wyszukiwarce: niewielka.


Jaki ranking, na podstawie powyższego zestawienia, przygotuje bank lub portal finansowy? Oczywiście nr 4 ze względu na fakt, że ma największe szanse na dotarcie do potencjalnych klientów, nawet wówczas, kiedy klient nie szuka kredytu na 10000 zł, ale jakikolwiek inny kredyt na 3 lata.

Czy taki ranking gotówkowych kredytów jest obiektywny?

Nie jest obiektywny, a co więcej, niekoniecznie musi wskazywać bank, w którym jest najtańszy kredyt gotówkowy.

Dlaczego tak jest? Z jednego prostego powodu: są to tylko propozycje ogólne, z modelowym klientem, którego profil nie występuje… w przyrodzie. Szczegółowa oferta kredytowa jest przygotowywana zawsze indywidualnie i zależy od oceny kredytowej dokonanej przez bank. Lepsza ocena, to i lepsze warunki udzielenia kredytu. Owszem bank musi/chce zarobić, ale klient z bardzo dobrą zdolnością kredytową i wiarygodnością kredytową stanowi minimalne ryzyko, że nie spłaci kredytu w terminie. Dlatego może mu zaproponować zdecydowanie lepsze warunki kredytowania, niż klientowi z gorszą zdolnością i wiarygodnością kredytową.


Przeczytaj również: Najczęściej Zadawane Pytania Dotyczące Kredytów Gotówkowych.


Czyli ogólny wniosek jest jeden: nie korzystamy i nie zwracamy uwagi na rankingi kredytów gotówkowych. No, nie. Nie musimy być, aż tak ortodoksyjni i wychodzić z założenia, że „chcą nami manipulować„. Owszem, można skorzystać z rankingu kredytów w celach poglądowych, aby zorientować się w ogólnej ofercie.

Przykład rankingowy. Kredyt gotówkowy 10000 zł na 2 lata

Kilka miesięcy temu TOP 5 kredytów gotówkowych mógł wyglądać tak, jak poniżej:

1. Alior Bank – Pożyczka Zimowa. Oprocentowanie nominalne 6,9%. RRSO 7,12%. Całkowita kwota do spłaty 10 734,54 zł.

2. Santander Bank Polska – kredyt gotówkowy z Niską Prowizją. Oprocentowanie nominalne 6,89%. RRSO 9,25%. Całkowita kwota do spłaty 10 947,05 zł.

3. Citi Handlowy – pożyczka gotówkowa. Oprocentowanie nominalne 5,97%. RRSO 12,83%. Całkowita kwota do spłaty 11 271,72 zł.

4. PKO Bank Polski – kredyt gotówkowy Mini Ratka. Oprocentowanie nominalne 8,99%. RRSO 15,09%. Całkowita kwota do spłaty 11 510,30 zł.

5. Eurobank – Pożyczka z Premią, oprocentowanie nominalne 8,5%. RRSO 19,78%. Całkowita kwota pożyczki do zapłacenia 11 903,20 zł.

Z pewnością w momencie, kiedy czytasz ten raport, „ranking kredytów gotówkowych 10000 zł na 2 lata” wygląd inaczej z powodów, które zostały podane powyżej.

To w takim razie gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Jeżeli zależy nam na tym, aby była to w miarę możliwości najtańsza oferta kredytowa, to należy:

1. Zapoznać się ogólnie z propozycjami kredytów gotówkowych w bankach.
2. Wytypować maksymalnie 2-3 banki i skontaktować się z nimi w sprawie kredytu.
3. Porównać przedstawione oferty pod względem kosztów całkowitych kredytu oraz ich RRSO.
4. Wybrać kredyt gotówkowy z najniższym kosztem całkowitym i RRSO.

I to wystarczy, aby dokonać korzystnego wyboru. Będzie to z pewnością lepszy wybór niż bez przeprowadzonej analizy, a jednocześnie możesz być prawie pewien, że niektóre pozostałe oferty kredytowe mogłyby być tylko nieznacznie lepsze od tej, z której skorzystałeś.

top 10 kredytów gotówkowych czyli ranking kredytów gotówkowych

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.