TOP 10 kredytów gotówkowych. Ranking rankingowi nie równy

Czy można szybko i skutecznie wybrać kredyt gotówkowy? Oczywiście, że można. Jak pokazują wyniki, można szybko, stosując pobieżną analizę, wybrać tani kredyt gotówkowy w banku. Nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia czy rankingi kredytów gotówkowych. Co wystarczy, aby taki kredyt bądź pożyczkę znaleźć?

TOP 10 kredytów gotówkowych ranking kredytowy

1. Przede wszystkim musimy mieć dostęp do aktualnych ofert kredytów gotówkowych. Co nam przyjdzie, że propozycja kredytowa jest rewelacyjna, promocyjny kredyt gotówkowy z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 2,56%, kiedy była ona aktualna 3 miesiące temu i wciąż „wisi” na stronie?

Poniżej są najnowsze propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych. Na bieżąco aktualizowane, niezależnie czy przeglądasz propozycje w styczniu 2022 r. czy dwa miesiące później.

A może ranking kredytów gotówkowych? TOP 10 kredytów gotówkowych

Pozornie to dobre rozwiązanie. Ale mało obiektywne. Czy znajdziesz ranking kredytów gotówkowych na 12000 zł na 4 lata? Nie. A dlaczego nie? Przede wszystkim z takiego powodu, że mało osób szuka takiego właśnie kredytu. Po co tracić czas i pieniądze na jego przygotowanie. Z takiego założenia wychodzą portale kredytowe i banki, przygotowując rankingi dotyczące najpopularniejszych wyszukiwań.


1. Ranking kredytów gotówkowych – wyszukiwanie: częstotliwość bardzo duża, konkurencja w wyszukiwarce: bardzo duża.
2. Ranking kredytów gotówkowych 10000 zł – wyszukiwanie: częstotliwość duża, konkurencja w wyszukiwarce: bardzo duża.
3. Ranking kredytów gotówkowych 10000 zł 3 lata – wyszukiwanie: średnie, konkurencja w wyszukiwarce: duża.
4. Ranking kredytów gotówkowych 10000 zł 3 lata na remont mieszkania – wyszukiwanie: częstotliwość bliska 0, konkurencja w wyszukiwarce: niewielka.


Jaki ranking, na podstawie powyższego zestawienia, przygotuje bank lub portal finansowy? Oczywiście nr 4 ze względu na fakt, że ma największe szanse na dotarcie do potencjalnych klientów, nawet wówczas, kiedy klient nie szuka kredytu na 10000 zł, ale jakikolwiek inny kredyt na 3 lata.

Rozwinięcie tematu znajdziesz w artykule: W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy

Czy taki ranking gotówkowych kredytów jest obiektywny?

Nie jest obiektywny, a co więcej, niekoniecznie musi wskazywać bank, w którym jest najtańszy kredyt gotówkowy.

Dlaczego tak jest? Z jednego prostego powodu: są to tylko propozycje ogólne, z modelowym klientem, którego profil nie występuje… w przyrodzie. Szczegółowa oferta kredytowa jest przygotowywana zawsze indywidualnie i zależy od oceny kredytowej dokonanej przez bank. Lepsza ocena, to i lepsze warunki udzielenia kredytu. Owszem bank musi/chce zarobić, ale klient z bardzo dobrą zdolnością kredytową i wiarygodnością kredytową stanowi minimalne ryzyko, że nie spłaci kredytu w terminie. Dlatego może mu zaproponować zdecydowanie lepsze warunki kredytowania, niż klientowi z gorszą zdolnością i wiarygodnością kredytową.


Przeczytaj również: Najczęściej Zadawane Pytania Dotyczące Kredytów Gotówkowych.


Czyli ogólny wniosek jest jeden: nie korzystamy i nie zwracamy uwagi na rankingi kredytów gotówkowych. No, nie. Nie musimy być, aż tak ortodoksyjni i wychodzić z założenia, że „chcą nami manipulować„. Owszem, można skorzystać z rankingu kredytów w celach poglądowych, aby zorientować się w ogólnej ofercie.

Przykład rankingowy. Kredyt gotówkowy 10000 zł na 6 lat

Obecnie, w styczniu 2022 r., TOP 4 kredytów gotówkowych na 10000 zł na 6 lat wygląda tak, jak poniżej:

1. Bank 1 – Pożyczka gotówkowa. Oprocentowanie nominalne 6,00%. RRSO 7,31%. Rata 170,86 zł.

2. Bank 2 – kredyt gotówkowy w ofercie specjalnej. Oprocentowanie nominalne 7,20%. RRSO 7,44%. Rata 171,45 zł.

3. Bank 3 – Pożyczka internetowa w promocji. Oprocentowanie nominalne 7,19%. RRSO 8,57%. Rata 176,54 zł.

4. Bank 4 – Kredyt gotówkowy. Oprocentowanie nominalne7,20%. RRSO 8,76%. Rata 177,43 zł.

Wyliczenia szacunkowe na przykładzie RRSO przykładów reprezentatywnych.

Z pewnością w momencie, kiedy przeglądasz powyższy ranking, może on wyglądać inaczej z powodów, które zostały podane powyżej.

To w takim razie gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Jeżeli zależy nam na tym, aby była to w miarę możliwości najtańsza oferta kredytowa, to należy:

1. Zapoznać się ogólnie z propozycjami kredytów gotówkowych w bankach.
2. Wytypować maksymalnie 2-3 banki i skontaktować się z nimi w sprawie kredytu.
3. Porównać przedstawione oferty pod względem kosztów całkowitych kredytu oraz ich RRSO.
4. Wybrać kredyt gotówkowy z najniższym kosztem całkowitym i RRSO.

I to wystarczy, aby dokonać korzystnego wyboru. Będzie to z pewnością lepszy wybór niż bez przeprowadzonej analizy, a jednocześnie możesz być prawie pewien, że niektóre pozostałe oferty kredytowe mogłyby być tylko nieznacznie lepsze od tej, z której skorzystałeś.


TOP 10 kredytów gotówkowych. Ranking rankingowi nie równy zaktualizowany w styczniu 2022 r.

1 thought on “TOP 10 kredytów gotówkowych. Ranking rankingowi nie równy”

  1. Top10Marek

    Nareszcie ktoś prawdę napisał o tych rankingach, chociaż tytuł przewrotny 🙂 Ja, już dawno nie podchodzę do rankingów jako prawdziwego top. Wiem, że jest to tylko i wyłącznie subiektywne zestawienie. Czasami pomocne, ale pod warunkiem, że myślimy i potrafimy przeanalizować oferty – nie tylko kredyty czy pożyczki w bankach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok