Tanie kredyty gotówkowe 2023

2023-01-02 – ostatnia aktualizacja

Tanie kredyty gotówkowe w banku? Czy faktycznie są takie kredyty? Przecież zdecydowana większość osób szukających kredytów chce skorzystać z jak najtańszej formy finansowania, a powszechnie wiadomo, że kredyty gotówkowe nie należą wcale do najtańszych? Na co należy zwrócić uwagę? Czy tylko na oprocentowanie nominalne kredytu?

tanie kredyty gotówkowe

Już od kilku lat stopy procentowe utrzymują się na bardzo niskim poziomie, co skłania wiele osób do korzystania z tej formy finansowania.

Większość banków stara się przyciągnąć nowych kredytobiorców atrakcyjnymi reklamami i atrakcyjnymi promocjami, a duże zainteresowanie tą formą finansowania, stwarza znakomitą ku temu okazję. Tanie kredyty gotówkowe są bardzo często oferowane na stosunkowo małe kwoty i na krótki okres kredytowania.

Nie wszystkie jednak propozycje kredytowe, to gwarancja niskiego kosztu całkowitego. Na co należy zwrócić uwagę szukając taniego kredytu gotówkowego?

Oprocentowanie nominalne to tylko jeden z parametrów, który decyduje o koszcie kredytu. Nie oznacza to wcale, że małe oprocentowanie oznacza, że jest to tani kredyt gotówkowy.

Do kosztu kredytowego należy również doliczyć prowizję, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie. Te wszystkie elementy wpływają na całkowity koszt kredytu.

Poniżej znajduje się najnowsze zestawienie kredytów i pożyczek gotówkowych.

Skorzystaj z internetowego wniosku kontaktowego, aby przyspieszyć kontakt z konsultantem z wybranego banku. Wypełnienie i wysłanie formularza jest bardzo szybkie i nie zobowiązuje do wzięcia kredytu w danym banku. Może jednak okazać się bardzo pomocne. Dodatkowo uzyskamy informacje o kredycie.

Tanie kredyty gotówkowe, czyli RRSO na jak najniższym poziomie

Tanie kredyty gotówkowe to przede wszystkim mały całkowity koszt kredytu lub RRSO (wyrażony w ujęciu procentowym). Wspomniane zostało już, że niskie oprocentowanie nominalne nie jest gwarancją taniego kredytu. Banki chcąc uzyskać jak największe zyski, dlatego naliczają dodatkowe opłaty, takie jak:

  • prowizja – naliczana najczęściej jako określony procent od wysokości udzielonego kredytu,
  • opłaty dodatkowe, np. opłata za uruchomienie kredytu,
  • ubezpieczenie – znacznie zwiększa koszt kredytu – konieczne, aby przed wybraniem ubezpieczenia zapoznać się z Warunkami Ogólnymi Ubezpieczenia.

Nie należy zatem sprawdzać wyłącznie oprocentowania nominalnego, ale porównywanie kredytów gotówkowych i wszystkich kosztów z osobna jest mało czytelne i nie pozwala stwierdzić czy kredyt gotówkowy na 28 tys zł na 6 lat z oprocentowaniem nominalnym 5.35% i prowizją 4249 zł jest droższy niż kredyt z oprocentowaniem 7% i prowizją 2500 zł.

Korzystne i tanie kredyty gotówkowe wyróżniają się niskim RRSO i całkowitym kosztem kredytowym. Im są one niższe, tym kredyt gotówkowy będzie tańszy.

Pamiętać należy również o tym, aby odpowiednio dopasować wysokość raty kredytowej, aby nie była ona zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów. Z drugiej zaś strony, im dłuższy jest okres kredytowania, tym droższy będzie kredyt – zapłacimy więcej odsetek od kredytu. Podobnie jest w przypadku konsolidacji, o której możesz przeczytać w artykule Gdzie Najlepiej Skonsolidować Kredyty.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok