Tania pożyczka gotówkowa 20 tys. zł

Tania pożyczka gotówkowa 20 tys. zł w banku. Gdzie taką pożyczkę znaleźć i w jakim banku? Konieczne jest porównanie pożyczek bankowych i następnie wybór tej najlepszej.

tania pożyczka gotówkowa 20 tys. zł

Jak sprawdzić, porównując propozycje bankowe, czy dana pożyczka jest tania?

Samo oprocentowanie nominalne nie jest wystarczającym elementem, które nam pomoże. W tym celu dobrze jest sprawdzić jaka jest rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO). Uwzględnia ona bowiem poza odsetkami również inne koszty, takie jak: prowizja, opłaty przygotowawcze (bardzo często występujące w pożyczkach gotówkowych pozabankowych). Jest to wielkość wyliczona w stosunku rocznym, w ujęciu procentowym i pozwalająca ocenić, ile faktycznie będzie nas kosztować kredyt lub pożyczka.

RRSO ułatwia porównanie kredytów i na jego podstawie łatwiej jest zadecydować, czy damy radę z jego spłatą.

W jakim banku tania pożyczka gotówkowa 20 tys. zł

Poniżej znajduje się zestawienie banków, do których można wysłać zapytanie o pożyczkę gotówkową na 20 tys. zł.

W RRSO nie są uwzględniane wszystkie koszty (np. opłaty notarialne), dlatego konieczne jest zapytanie w banku o wszystkie opłaty, zanim jeszcze podpiszemy umowę kredytową. Najlepiej dodatkowo jest zwrócić uwagę na całkowite koszty pożyczki gotówkowej na 20 tys. zł.

Co zawiera całkowity koszt pożyczki lub kredytu?

Najczęściej występującymi elementami kosztów całkowitych pożyczek gotówkowych, ale i kredytów, są oprocentowanie i prowizja.

  • Oprocentowanie nominalne – wpływa na całkowity koszt zapłaconych odsetek. Oprocentowanie wyrażane jest w procentach w skali roku. Ponieważ jest ono wyliczane od wysokości pożyczki i czasu spłaty, to im obie wartości są większe, to i większy będzie koszt odsetkowy.
  • Prowizja naliczana od wysokości udzielonego finansowania – najczęściej wyliczana jest jako pewien ustalony procent od wysokości udzielonego zobowiązania (może wynieść zarówno 0%, jak i 15%).

Każdy dodatkowy koszt wpływają na cenę pożyczki, ale na szczęście tzw. ustawa lichwiarska ogranicza wysokość maksymalnych kosztów pozaodsetkowych. Najczęściej różnego rodzaju pozostałe opłaty występują one w przypadku pożyczek pozabankowych.

Warto zwrócić uwagę, że podmioty udzielające finansowania, tłumaczą pobieranie prowizji, jako koszt związany z obsługą klienta, przygotowaniem dokumentów, itp. Ale i tak, pożyczkobiorcy spotykają się z innymi opłatami, z których można wymienić:

  • Opłaty za rozpatrzenie wniosku – koszty związane z procesowaniem wniosku.
  • Opłaty przygotowawcze – pobierana za przygotowanie umowy.
  • Opłaty związane z kosztem ustanowienia zabezpieczeń – są to najczęściej opłaty pozabankowe, np. koszt ustanowienia hipoteki, opłaty sądowe.
  • Opłaty administracyjne – koszty związane z obsługą pożyczki.
  • Koszty obsługi domowej – opłaty naliczana przez firmy pożyczkowe w przypadku odbioru raty pożyczki w domu klienta.
  • Ubezpieczenia – najczęściej są nieobowiązkowe, ale niekiedy bank może zaproponować wykupienie polisy ubezpieczeniowej w sytuacji, kiedy udziela pożyczki na duże kwoty i z długim czasem spłaty.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok