Tani kredyt w banku? Czy można taki kredyt znaleźć?

tani-kredyt-w-bankuczy można taki kredyt znaleźćTani kredyt w banku? Czy można taki kredyt znaleźć? Każdy z nas takiego kredytu szuka i o takim kredycie marzy.

W każdym miesiącu kilka tysięcy Polaków szuka kredytów i pożyczek w bankach. Kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty na zakup mieszkania, kredyty samochodowe i pożyczki konsolidacyjne na „połączenie” zadłużenia w jeden kredyt.

Jak wybrać tani kredyt gotówkowy, mieszkaniowy lub konsolidacyjny? Czy można znaleźć kredyt gotówkowy online? Czy pożyczka hipoteczna jest lepszym rozwiązaniem od pożyczki gotówkowej? Kiedy zdecydować się na limit kredytowy, a kiedy złożyć wniosek o kartę kredytową? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w serwisie Kredyty Porównywarka. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, aby znaleźć szukany temat.

Jak znaleźć najtańszy kredyt?

Przede wszystkim należy zapoznać się z propozycją kredytową, a następnie wybrać banki, których oferty kredytowe przeanalizujemy. Nie jest konieczne chodzenie po bankach i zbieranie ofert kredytowych – wystarczy skorzystać z udostępnionych w serwisie porównywarek kredytowych.

Pamiętajmy o tym, że szukając najtańszego kredytu należy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Na podstawie informacji uzyskanych z banku, można porównać kredyty i wybrać najtańszą ofertę.

Bank przedstawi nam indywidualną ofertę kredytową, dopiero po sprawdzeniu naszej wstępnej zdolności kredytowej. Jeżeli nie mamy zdolności kredytowej, to nie mamy żadnych szans na uzyskanie kredytu w banku. Pozostanie wówczas ewentualna pożyczka pozabankowa – dużo droższa niż kredyt w banku, ale za to firmy pożyczkowe mają mniejsze wymagania związane z wiarygodnością kredytową konsumenta.

Czy można wziąć kredyt przez internet?

Tak jest to możliwe i nie tylko w przypadku kredytów gotówkowych. Jest kilka banków, które oferują pożyczki gotówkowe przez internet oraz kredyty konsolidacyjne oraz pożyczki konsolidacyjne z dodatkową gotówkową.

Taki kredyt znajdziesz w serwisie bez wychodzenia z domu – wystarczy dostęp do internetu przez komputer czy telefon komórkowy. Wysyłanie formularza kontaktowego odbywa się przez stronę instytucji finansowej, jest bezpieczne i szyfrowane.

Kalkulator kredytów pozwala faktycznie znaleźć tani kredyt?

Kalkulatory kredytowe są popularnymi rozwiązaniami, jeżeli chodzi o wyszukanie kredytu oraz oszacowanie rat kredytowych. Nie pozwalają one jednak znaleźć najtańszego kredytu, ponieważ oferta kredytowa jest przygotowywana indywidualnie i zależy od oceny scoringowej klienta. Kalkulator kredytowy nie bierze pod uwagę zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej czy historii kredytowej.

Niemniej jednak pozwala wybrać banki z najbardziej atrakcyjnymi propozycjami kredytowymi i na tej podstawie wyszukać najlepszy kredyt gotówkowy, konsolidacyjny czy mieszkaniowy.

Do kalkulatora należy wpisać wysokość kredytu lub pożyczki, podać liczbę rat i już można zapoznać się z propozycjami banków i wysłać formularz kontaktowy.

Tani kredyt gotówkowy? Wady i zalety

Kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa, pomimo tego, że są to najbardziej popularne produkty kredytowe sprzedawane przez banki, nie należą do najtańszych. Jakie są zalety i wady kredytów i pożyczek gotówkowych?

Zalety kredytów gotówkowych

 1. Łatwo taki kredyt lub pożyczkę otrzymać. Wymagane są podstawowe dokumenty i minimalne formalności.
 2. Pożyczkę gotówkową możemy przeznaczyć na dowolny cel.
 3. Decyzję kredytową możemy otrzymać nawet w kilkanaście minut. Wysyłając wniosek kontaktowy, przedstawiciel banku przedzwoni do nas, oszacuje zdolność kredytową, sprawdzi wiarygodność kredytową i przedstawi ofertę.
 4. Maksymalne kwota kredytu gotówkowego jaką możemy uzyskać w banku wynosi ok. 200 tys. zł i z reguły nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń – oczywiście pod warunkiem, że mamy taką zdolność kredytową. Okres spłaty to nawet maksymalnie 10 lat.
 5. Wiele banków oferuje kredyty i pożyczki gotówkowe przez internet. Bez wychodzenie z domu można zatem aplikować o kredyt, a cała procedura odbywa się przeważnie telefonicznie i mailowo.
 6. Kredyt gotówkowy, a tym samym i ratę kredytową można dopasować do aktualnych możliwości kredytowych. do własnych potrzeb i możliwości.
 7. Niektóre z banków oferują również wakacje kredytowe – przerwa w spłacie kredytu, np. na 3 miesiące. O warunki takiej opcji i możliwości z niej skorzystania należy zapytać w banku.

A jakie są wady kredytów gotówkowych?

 1. wysoki koszt pożyczenia kapitału. Odsetki, prowizja, koszty dodatkowe – to wszystko wpływa na koszt takiego zobowiązania. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert kredytowych.
 2. Zaprzestanie spłacania rat w terminie, to koszty dodatkowe oraz zła historia kredytowa w BIK. A to już może doprowadzić do tego, że żaden kredyt Tobie kredytu nie udzieli lub zaproponuje zdecydowanie mniej korzystną ofertę. Jeżeli raty kredytowe stają się zbyt dużym obciążeniem, to wówczas warto zastanowić się nad skonsolidowaniem kredytów w jeden kredyt i zmniejszyć ratę kredytową.

Tani kredyt konsolidacyjny

Jeżeli zajdzie wspomniana sytuacja związana z trudnościami w regulowaniu rat kredytowych, to warto wówczas rozważyć pomysł konsolidacji. Podobnie jak każdy inny kredyt ma swoje plusy i minusy.

Kredyt konsolidacyjny jest rodzajem kredytu gotówkowe z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań kredytowych w tym samym i/lub w innych bankach.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

 1. Umożliwia „połączenie” kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt – zamiast kilku rat kredytowych, spłacamy tylko jedną ratę.
 2. Rata kredytowa jest mniejsza (czasami może być nawet i mniejsza o 20-30%) od sumy rat, które spłacaliśmy dotychczas. Jest to możliwe poprzez wydłużenie okresu kredytowania.
 3. Odzyskanie płynności finansowej i oddala niebezpieczeństwo krachu domowych finansów – pod warunkiem, że jednak nie będziemy się dalej zadłużać.
 4. Przeważnie kredyt konsolidacyjny jest tańszy niż kredyt lub pożyczka gotówkowa.
 5. Konsolidacja poprawia naszą zdolność kredytową.

Wady kredytu konsolidacyjnego

 1. Wada podstawowa: jest to kredyt droższy niż gdybyśmy spłacali nasze zobowiązania kredytowe osobno.
 2. Nowy kredyt, to nowe koszty związane z kredytem: jednorazowa prowizja od kredytu, odsetki i ewentualne koszty dodatkowe.
 3. Obniżka rat kredytowych następuje poprzez wydłużenie okresu kredytowania – a to oznacza większe odsetki od kredytu.
 4. Niektóre z banków mają wymagania co do dolnego limitu kredytowanych zobowiązań i produktów, które można skonsolidować.

Bez znaczenia jakiego kredytu szukasz w banku, pamiętaj: pożyczaj tylko tyle, ile potrzebujesz. Raty kredytowe dopasuj tak, aby nawet w gorszych czasach nie stanowiły zbyt dużego obciążenia finansowego. Zawsze porównuj oferty kredytowe i szukaj najtańszego rozwiązania. Zacznij oszczędzać, aby w razie gorszej sytuacji mieć pieniądze na zapłacenie rat.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok