Tani kredyt na wakacje

2022-03-04 – ostatnia aktualizacja

Tani kredyt na wakacje i do tego szybki kredyt na wakacje w sytuacji, kiedy brakuje pieniędzy? Mamy dwie opcje do wyboru: zrezygnować z niego i zacząć odkładać na przyszłoroczny lub skorzystać z pożyczki gotówkowej lub karty kredytowej.

tani kredyt na wakacje

Jeżeli jednak nie chcemy rezygnować z wypoczynku, to należy wybrać korzystniejsze rozwiązanie. I tańsze. Pamiętajmy bowiem że nie tylko będziemy musieli zapłacić za wczasy, to jeszcze spłacać pożyczkę gotówkową przez kilka miesięcy lub w okresie bezodsetkowym oddać pieniądze pobrane z karty.

Karta kredytowa na wakacje

Z karty kredytowej należy korzystać wyłącznie wówczas, kiedy dokonujemy transakcji bezgotówkowych, czyli np. płacimy w sklepie, na lotnisku lub ogólnie za wszelkiego rodzaju usługi. Nie powinniśmy wypłacać pieniędzy z bankomatu za pomocą karty karty kredytowej, ponieważ nie jest to traktowane przez bank jako operacja bezgotówkowa. Jeżeli będziemy wypłacać pieniądze z bankomatów, to niestety możemy narazić się na dosyć wysokie opłaty. Za granicą również możesz korzystać z karty kredytowej wydanej w Polsce, ale należy sprawdzić ile wynosi koszt przewalutowania.


Zadłużenie, które powstało na karcie kredytowej powinniśmy spłacić przed upływem okresu bezoodsetkowego (okresu rozliczeniowego), wówczas taka pożyczka nie będzie oprocentowany. Jeżeli zadecydujemy o spłacie mniejszej kwoty lub o ewentualnym rozłożeniu zadłużenia na raty, to bank będzie naliczał odsetki kredytowe od wykorzystanej (niespłaconej) kwoty. Plus karty kredytowej? Tani kredyt, jeżeli uregulujemy zadłużenie w okresie bezoodsetkowym, wygoda i możliwość szybkiego zgłoszenia kradzieży lub zgubienia karty.

Tani kredyt na wakacje, czyli pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa pozwala nie tylko na sfinansowanie wczasów lub urlopu. To także możliwość uzyskania pieniędzy na wydatki przed i w trakcie urlopu. Niemniej i tak będzie trzeba oddać zaciągniętą pożyczkę, a to już nie będzie takie przyjemne. Nawet wówczas, kiedy to będzie tania lub nawet i darmowa pożyczka gotówkowa. I tu już powinno pojawić pierwsze pytania dotyczące pożyczki:

1) Czy chcemy z niej sfinansować całe wakacje łącznie z dodatkowymi wydatkami czy tylko na zakup wczasów czy tylko na wydatki podczas urlopu.
2) Jaką kwotę potrzebujemy (bez „ogonka” w stylu: „a może się przyda”).
3) Przez jaki okres czasu chcielibyśmy ją spłacać? Im krótszy okres czasu, tym mniejszy koszt, ale większa rat. No, chyba, że trafimy na promocyjną pożyczkę gotówkową za 0 zł.

Szybki kredyt na dowód

Nie ma takiej oferty kredytowej w żadnym banku, co wcale nie oznacza, że pożyczka gotówkowa to długi i skomplikowany proces. Nie, taką pożyczkę możemy uzyskać nawet i w jeden dzień. W tym samym dniu możemy mieć nawet i pieniądze na koncie.

Aby uzyskać niewielką pożyczkę gotówkową (jej wysokość zależeć będzie od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej) wystarczy dowód lub paszport i dokumenty potwierdzające dochód. Wszystkiego dowiemy się w wybranym przez nas banku.

Zanim wybierzemy te „najlepszy bank i najtańszy kredyt” sprawdźmy i porównajmy oferty dwóch lub trzech banków. Nie zawsze w banku, w którym mamy rachunek bankowy uzyskamy najtańszy kredyt lub pożyczkę. Zwróćmy uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Im mniejsze wartości przy takich samych parametrach kredytu, tym tańszy będzie kredyt.

Tani kredyt na wakacje – artykuł z cyklu: „Porady: kredyt i pożyczka gotówkowa w banku”.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok