Tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku

Tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku? Oczywiście, że można skonsolidować w tym samym banku kilka kredytów i pożyczek. Ale dobrze jest również porównać inne oferty kredytowe, bo może się okazać, że w innym banku będzie taniej.

kredyt konsolidacyjny w tym samym banku

W przypadku kiedy mamy wiele zobowiązań kredytowych i są one zbyt dużym obciążaniem dla finansów domowych, to z pewnością zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. Konsolidacja polega na tym, że nowym kredytem, bank spłaca Twoje zobowiązania przedstawione do konsolidacji. Tych pieniędzy nie otrzymujemy na konto, ponieważ to bank spłaca naszych wierzycieli, ale za to my mamy tylko jeden kredyt w tym samym banku.

Wyróżnić można:

 • kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne oraz
 • tradycyjne i przez internet.

Co jest zasadniczym plusem konsolidacji? Oczywiście to,  że pozwala na „połączenie” kredytów w jeden i obniżenie raty kredytowej. Jest to możliwe przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu kredytowania (w mniejszym stopniu od niższego oprocentowania, ale jest to również istotne).

Wysokość oprocentowania nominalnego jest różna w poszczególnych bankach i zależy przede wszystkim od polityki banku. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że dłuższy okres spłaty, to wyższa suma odsetek, a tym samym rośnie i całkowity koszt kredytowy.

Tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku? Oferty kredytów

Zanim jednak zadecydujesz czy skorzystać z oferty banku, który prowadzi Twoje konto, warto jest zwrócić uwagę na pozostałe propozycje. Kredyty konsolidacyjne znajdziesz w każdym banku, ale nie wszystkie są warte uwagi ze względu na koszty i mało atrakcyjną ofertę. Poniżej znajduje się kilka interesujących propozycji, na które w szczególności warto jest zwrócić uwagę.

Tagi: oferty kredytów konsolidacyjnych, banki kredyty konsolidacyjne, kredyt konsolidacyjny gotówkowy hipoteczny.

Po zapoznaniu się z aktualną ofertą banków i kredytów konsolidacyjnych, można wysłać wniosek kontaktowy do banków – pracownik do nas przedzwoni, a po sprawdzeniu wstępnej zdolności kredytowej, przedstawi ofertę.

Konsolidacji podlegają kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kredyty mieszkaniowe hipoteczne (kredyt konsolidacyjny hipoteczny), kredyty ratalne oraz zadłużenie w rachunkach ROR i na kartach kredytowych. Ale należy jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy bank skonsoliduje każdy kredyt. Banki prowadzą swoją własną politykę kredytową, a to oznacza, że należy dowiedzieć się, co możemy skonsolidować.

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny nie jest wcale konieczne posiadanie kilku kredytów, wystarczy jeden, jeżeli zamierzamy wziąć dodatkową gotówkę. Kredyty i pożyczki, które zamierzamy skonsolidować mogą być spłacane w różnych bankach.

Kredyt oddłużeniowy nowe życie

Oddłużeniowy kredyt – tak potocznie nazywany jest kredyt konsolidacyjny. I nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ konsolidacja nie oddłuża, ale jedynie w pewnym zakresie pomaga osobom zadłużonym w poprawie ich płynności finansowej.

Umożliwia zatem spłatę licznych zobowiązań kredytowych, ale wyłącznie tym osobom, które mają zdolność kredytową. Kiedy zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w momencie kiedy już od pewnego czasu nie regulujesz rat kredytowych, to możesz być pewien, że na żaden kredyt, w żadnym banku, nie masz co liczyć.

Decyzja o konsolidacji powinna znacznie wyprzedzać fakty, to znaczy powinna być podjęta w sytuacji, kiedy:

 • przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości mogą pojawić się problemy z terminowym regulowaniem rat kredytowych,
 • spłacamy kredyty i pożyczki, ale suma rat jest zbyt dużym obciążeniem dla naszych finansów,
 • zamierzamy wziąć kolejny kredyt, np. na remont mieszkania. Banki oferują konsolidację z możliwością uzyskania dodatkowej gotówki.

Sprawdź również Kredyt Gotówkowy 15 000 zł na 3 lata.

Konsolidacja to nie tylko same plusy

Czy wiesz, że konsolidację kredytów pozwala poprawić zdolność kredytową oraz płynność finansową? Ale, jeżeli nie posiadasz zdolności, to kredytu nie otrzymasz. Nie korzystaj z kalkulatorów do szacowania zdolności kredytowej, bo wyniki, które otrzymasz, nie są poprawne. Skontaktuj się z bankiem, który wyliczy ją dokładnie i dopiero wówczas przedstawi ofertę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny, to oczywiście plusy (jeden kredyt, jeden termin płatności, niższa rata), ale jest również kilka minusów.

Podstawowy minus jest taki, że w ogólnym rozliczeniu kredyt taki będzie droższy. Dlaczego? Ponieważ obniżka raty kredytowej jest możliwa tylko poprzez obniżenie oprocentowania lub wydłużenie okresu kredytowania. Jeżeli ma to być znaczne obniżenie raty kredytu, to konieczne będzie zwiększenie okresu jego spłaty. Natomiast dłuższy czas przez który regulujemy zobowiązanie, to większe odsetki od kredytu. Innym dodatkowym kosztem może być także prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie lub opłaty związane z wcześniejszą spłatę posiadanych kredytów.

Przed podjęciem decyzji o kredycie należy zatem dokładnie sprawdzić szczegóły oferty kredytowej.

Jaki kredyt konsolidacyjny

Najczęstsze zapytania dot. kredytów konsolidacyjnych w ostatnich kilku miesiącach:

 • kredyt konsolidacyjny 10 000 zł,
 • tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku na 25 tys zł 6 lat,
 • kredyty konsolidacyjne do 40 tys zł,
 • konsolidacja 50 tys 10 lat,
 • porównanie kredytów konsolidacyjnych 70 tys zł,
 • gotówkowy kredyt konsolidacyjny 60 000 zł.

Tagi: najlepszy kredyt konsolidacyjny, tani kredyt konsolidacyjny. gdzie po kredyt konsolidacyjny, tanie kredyty konsolidacyjne kalkulator. Kredyt konsolidacyjny ranking. ranking kredytów konsolidacyjnych. Konsolidacja kredytów, oferty kredytów konsolidacyjnych, kredyt konsolidacyjny bez prowizji. kredyt konsolidacyjny oprocentowanie porównanie, kredyty konsolidacyjne kalkulator.

Kategoria: Kredyt konsolidacyjny. Tagi: co to jest kredyt konsolidacyjny, co to jest konsolidacja kredytu, konsolidacja kredytów, kredyt hipoteczny z konsolidacją, najtańsze kredyty konsolidacyjne.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok