Tani kredyt konsolidacyjny przede wszystkim

Tani kredyt konsolidacyjny. Pomyślałeś wcześniej o takim rozwiązaniu? Im więcej zaciągamy kredytów i pożyczek, tym trudniej jest nam je spłacać. Wysokość rat rośnie, a pieniędzy wcale nie przybywa. A jak dojdą jeszcze pożyczki pozabankowe, którymi będziemy spłacać raty i pożyczki, to w ostatecznym rachunku zakończy się niewypłacalnością i wizytą komornika.

Czy jest jakiś skuteczny sposób na poradzenie sobie z wieloma ratami? Temat sugeruje, że może to być kredyt konsolidacyjny. Ale zanim się nim zajmiemy, to pamiętajmy o tym, aby w momencie pojawienia się problemów z terminową spłatą kredytu, a najlepiej zanim to nastąpi, jak najszybciej skontaktować się z bankiem. Kiedy bank wyśle do nas pismo, to może być już za późno, aby renegocjować warunki spłaty kredytu. Bank może nam wówczas wypowiedzieć umowę kredytową.

Konsolidacja kredytów i pożyczek

W przypadku kiedy mamy zdolność kredytową, istnieje jeszcze duża szansa, aby nasze zobowiązania połączyć w jeden. Jest to dobre rozwiązanie złej sytuacji. Kredyt konsolidacyjny pozwala bowiem na połączenie wszystkich kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego nie dostajemy na rachunek bankowy, tylko bank środki z kredytu konsolidacyjnego przelewa na konta poprzednich wierzycieli. Spłaca w ten sposób wszystkie nasze zobowiązania finansowe. Ale tylko te zobowiązania, które zostały zaciągnięte w bankach (oraz niekiedy również zadłużenie w SKOK-ach). Zamiast wielu kredytów i pożyczek, mamy wówczas jeden kredyt. Kredyt konsolidacyjny. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania?

Czy się opłaca skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Żaden kredyt lub pożyczka nie jest idealnym rozwiązaniem, ale może pomóc, kiedy potrzebna gotówkowa. W przypadku kredytów konsolidacyjnych, plusem jest fakt, że konsolidacja sprawia, że mamy tylko jeden kredyt zamiast kilku. Po drugie: całe zadłużenie jest obsługiwane tylko przez jeden bank. Po trzecie rata kredytowa jest niższa niż suma rat, które płaciliśmy do tej pory.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Zdecydowana większość kredytów konsolidacyjnych, które są oferowane przez banki, to kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Nie mieszkaniowe, tylko hipoteczne. Zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości (mieszkanie, dom, inna nieruchomość). Taki kredyt umożliwia uzyskanie oprocentowania znacznie niższego niż te, które obowiązuje we wszystkich lub w części starych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Jeżeli nie mamy nieruchomości, to można ubiegać się o kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Będzie on droższy od kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, ale i tak pozwala na obniżenie raty kredytowej. Jest to możliwe poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu, a i samo oprocentowanie takiego kredytu powinno być niższe, niż przy kredycie gotówkowym.

Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek

Bank oferuje tylko kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań kredytowych w bankach i ewentualnie SKOK-ach. Nie uzyskamy w banku kredytu konsolidacyjnego na chwilówki czy pożyczki pozabankowe. Jest rozwiązanie, pod warunkiem jednak, że mamy odpowiednią zdolność kredytową. Mając zadłużenie w kilku bankach z tytułu kredytów i pożyczek oraz pożyczki pozabankowe możemy kredytem konsolidacyjnym z dodatkową gotówkową skonsolidować zadłużenie i spłacić firmy pożyczkowe. Banki coraz częściej w ramach takiego kredytu oferują dodatkową gotówkę. Jest to inaczej pożyczka udzielana przez bank i która jest konsolidowana w ramach kredytu. Nic za darmo…

Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej?

Z pewnością żaden ranking kredytów konsolidacyjnych nie jest drogowskazem ułatwiający podjęcie decyzji. Porównywarka kredytów konsolidacyjnych i tani kredyt konsolidacyjny? To również nie jest sposób na wyszukanie najlepszej oferty. Dlaczego? Zwróćmy uwagę, że banki przedstawiając ofertę zaznaczają, że „przyznanie i warunki kredytu uzależnione są od pozytywnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy„. A to tylko oznacza, że im lepsza ocena dokonana przez bank, tym na lepszą ofertę możesz liczyć. Oferty kredytów konsolidacyjnych znajdziesz w dziale z kredytami konsolidacyjnymi. Kredyt konsolidacyjny z pewnością wpłynie na poprawę płynności finansowej, zwiększenie zdolności kredytowej oraz na poprawę zdolności do obsługi długu. Ale będziemy go spłacać znacznie dłużej i drożej niż gdybyśmy spłacali pojedynczo nasze kredyty i pożyczki przed konsolidacją.