Tani kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, czyli zwykły kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Czy lepiej negocjacje z bankiem w sprawie kredytu?
W przypadku kiedy mamy tylko jeden kredyt lub pożyczkę, to można podjąć negocjacje z bankiem w sprawie zmian w umowie kredytowej, np. dotyczącej wydłużenia okresu kredytowania lub prolongaty w spłacie. Natomiast w przypadku kilku kredytów i pożyczek, konsolidacja wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
Pamiętajmy, że bankom zależy na odzyskaniu pieniędzy tak samo, jak nam zależy na spłaceniu kredytu. Jest to zatem wspólna płaszczyzna, na której można osiągnąć porozumienie.
Raty kredytowe rosną wraz z podwyżką stóp procentowych
Co zrobić, kiedy przytrafi się coś nieprzewidywalnego, jak np. zwolnienie z pracy, spadek dochodów lub wzrosną wydatki na życie (a to aktualnie ma miejsce w przypadku każdego kredytobiorcy)? Jeżeli mamy oszczędności, to trudny okres możemy przetrwać, ale jeżeli jest ich brak, to należy podjąć stosowne działania, kontaktując się z bankiem.
Inną możliwością, aby poradzić sobie z ograniczeniem wydatków domowego budżetu, jest wzięcie pod uwagę konsolidacji kredytów. Jeżeli nie przekracza ona 200 tys. zł i nie dotyczy kredytów hipotecznych, to mamy do czynienia z najbardziej popularnym i dostępnym rodzajem kredytu konsolidacyjnego – jest to kredyt konsolidacyjny gotówkowy bez hipoteki.
Co będzie lepsze: WAKACJE KREDYTOWE czy KONSOLIDACJA?
Jeżeli jesteś nadmiernie zadłużony, a raty kredytowe spłacasz z coraz większą trudnością, to nie uciekaj od problemu. Nie czekaj, aż bank zacznie wysyłać monity i naliczać karne odsetki. Nie szukaj pomocy w firmach pożyczkowych, aby wziąć pożyczkę chwilówkę na spłatę zadłużenia, bo to tylko doprowadzi do powstania pętli zadłużeniowej.
Jeżeli stosunkowo wcześnie skontaktujesz się z bankiem, to ten pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie. Jeżeli mamy problemy z uregulowanie zadłużenia na karcie kredytowej, może zaproponować zamianę na kredyt gotówkowy ratalny.
W razie przejściowych kłopotów ze spłatą jednego kredytu, bank może zgodzić się na wydłużenie okresu spłaty (zostanie podpisany aneks do umowy) lub na tzw. „wakacje kredytowe”, czyli na zawieszenie na jakiś czas spłaty rat.
Na czym polega restrukturyzacja przeczytasz:
KONSOLIDACJA KREDYTÓW, CZYLI KONIECZNIE TANI KREDYT
W przypadku kłopotów z kilkoma kredytami i pożyczkami, jedynym rozwiązaniem może być konsolidacja kredytów, czyli kredyt konsolidacyjny. Jest to tylko propozycja dla tych osób, które mają zdolność kredytową i którzy nie zaprzestali spłacać swoich zobowiązań.
Kredyt konsolidacyjny, to połączenie wszystkich zobowiązań bankowych w jeden kredyt. I w ten sposób można spłacić kredyty i pożyczki gotówkowe, ratalne czy samochodowe.
Rata kredytowa będzie niższa niż suma rat płaconych dotychczas (przed konsolidacją). Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zostanie wydłużony okres kredytowania, bowiem tylko w taki sposób można w zdecydowany sposób obniżyć nową ratę.
Czy to jest tani kredyt konsolidacyjny? Jeżeli porównasz kilka ofert, to być może trafisz na korzystną. Jednak i tak, w ogólnym rozrachunku, jest to droższe rozwiązanie, ponieważ zapłacisz poza pożyczonym kapitałem, również odsetki, a być może i prowizję czy konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia.
Przeczytaj również:
Tani kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – kredyt z jak najniższym oprocentowaniem
Jeżeli nie chcemy, aby dług zaczął narastać, to konieczne jest podjęcie odpowiednich i szybkich działań. Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?
Przede wszystkim należy określić jakie kredyty i pożyczki chcesz skonsolidować, a następnie podliczyć wysokość rat, które pozostają do spłaty – w ten sposób określisz wysokość konsolidacji.
W kolejnym kroku należy zapoznać się z ofertami bankowymi i skontaktować się z wybranymi bankami, aby poznać szczegóły i otrzymać wyliczenia rat dla różnych okresów kredytowania.
Warto również mieć na uwadze 2 fakty:
1. Wysokość konsolidowanych zobowiązań jest większa od średniego kredytu gotówkowego, podobnie jak i czas spłaty nowego kredytu jest znacznie dłuższy.
2. Oprocentowanie nominalne jest wpływa na wysokość odsetek, a ich całkowita kwota jest również pochodną wysokości kredytu, czasu kredytowania i rodzaju rat.
To oznacza, że kluczowe w wyliczeniach dla kosztu całkowitego ma wysokość oprocentowania. Warto zatem szukać kredytu z jak najniższym oprocentowaniem, negocjować warunki kredytowania, zwracać uwagę na rzeczywiste oprocentowanie i całkowity koszt.