Tani kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, czyli zwykły kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Czy lepiej negocjacje z bankiem w sprawie kredytu?

tani kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

W przypadku kiedy mamy tylko jeden kredyt lub pożyczkę, to można podjąć negocjacje z bankiem w sprawie zmian w umowie kredytowej, np. dotyczącej wydłużenia okresu kredytowania. Natomiast w przypadku kilku kredytów i pożyczek, konsolidacja wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Gdy zaczną się kłopoty ze spłatą kredytów i pożyczek, powinniśmy reagować natychmiastowo i nie czekać, aż zaprzestaniemy płacić raty, a dług trafi do sądu. Pamiętajmy, że bankom zależy na odzyskaniu pieniędzy tak samo, jak nam zależy na spłaceniu kredytu. Jest to zatem wspólna płaszczyzna, na której można osiągnąć porozumienie.

Co zrobić wówczas, kiedy przytrafi się coś nieprzewidywalnego, jak np. zwolnienie z pracy, spadek dochodów lub wzrosną wydatki na życie? Jeżeli mamy oszczędności, to trudny okres możemy przetrwać, ale jeżeli jest ich brak, to należy podjąć stosowne działania, kontaktując się z bankiem.

Inną możliwością jest sprawdzenie propozycji kredytów konsolidacyjnych. Jeżeli konsolidacja nie przekracza 200 tys. zł, to poniżej znajduje się zestawienie banków:

Nie szukasz kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, a szybki kredyt gotówkowy, również online? Zapoznaj się z aktualnymi propozycjami w bankach.

WAKACJE KREDYTOWE LUB KONSOLIDACJA KREDYTÓW

Jeżeli jesteś nadmiernie zadłużony, a raty kredytowe spłacasz z coraz większą trudnością, to nie uciekaj od problemu. Nie czekaj, aż bank zacznie wysyłać monity i naliczać karne odsetki. Nie szukaj pomocy w firmach pożyczkowych, aby wziąć pożyczkę chwilówkę na spłatę zadłużenia, bo to tylko doprowadzi do powstania pętli zadłużeniowej.

Jeżeli stosunkowo wcześnie skontaktujesz się z bankiem, to ten pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie. Jeżeli mamy problemy z uregulowanie zadłużenia na karcie kredytowej, może zaproponować zamianę kredytu na inny, najczęściej niżej oprocentowany. Może również spłatę takiego kredytu rozłożyć na raty.

W razie przejściowych kłopotów ze spłatą jednego kredytu, bank może zgodzić się na wydłużenie okresu spłaty (zostanie podpisany aneks do umowy) lub na tzw. „wakacje kredytowe”, czyli na zawieszenie na jakiś czas spłaty rat.

KONSOLIDACJA KREDYTÓW, CZYLI KONIECZNIE TANI KREDYT

W przypadku kilku kredytów i pożyczek korzystnym rozwiązaniem może okazać się konsolidacja kredytów, czyli kredyt konsolidacyjny. Jest to tylko propozycja dla tych osób, które mają zdolność kredytową i którzy nie zaprzestali spłacać swoich zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny, to połączenie wszystkich zobowiązań bankowych w jeden kredyt. Rata kredytowa będzie niższa niż suma rat płaconych dotychczas. Dlatego? Ponieważ zostanie wydłużony okres kredytowania. Czy to jest tani kredyt konsolidacyjny? Jest to na pewno kredyt droższy, ponieważ zapłacimy więcej odsetek ze względu na wydłużony okres spłaty.

Pożyczki gotówkowe 7 tys zł na dowolny cel

Dodatkowo, jak przy każdym kredycie, należy się liczyć się z kosztami, takimi jak oprocentowanie, prowizja, dodatkowe koszty i niekiedy ubezpieczenie.

Jeżeli nie chcemy, aby dług zaczął narastać, to konieczne jest podjęcie odpowiednich i szybkich działań. Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny bez hipoteki? Najlepiej jest porównać oferty bankowe i skontaktować się z wybranym bankiem. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej. Zdecydowanym plusem kredytu konsolidacyjnego jest to, że pomoże nam odzyskać płynność finansową i wciąż zachowamy wiarygodność kredytową.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.