Tani kredyt gotówkowy przez internet

Tani kredyt gotówkowy przez internet? Reklama i chwyt marketingowy czy faktycznie jest kredyt gotówkowy online będzie tańszy niż stacjonarnie?

tani kredyt gotówkowy przez internet

Jeżeli przeglądasz reklamy banków oraz oferowanych kredytów i pożyczek gotówkowych, to możesz odnieść wrażenie, że tani i dobry kredyt gotówkowy znajdziesz w każdym banku. Każda kolejna propozycja jest lepsza od poprzedniej… Typowy przekaz reklamowy może wyglądać tak jak poniżej:

 • RRSO 11,99%, bez wychodzenia z domu. 0% Prowizji. Do 100 tys. zł. Łatwo i bezpiecznie.
 • Weź nasz kredyt gotówkowy przez internet – nawet nie musisz wychodzić z domu.
 • Od 300 zł do 15 000 zł. RRSO 14,73%. Bezpieczna gotówka bez ukrytych opłat!
 • 0 zł prowizji dla nowych klientów. Od 1000 zł do 150 000 zł. RRSO: 12,90%.

Jak wybrać tańszy kredyt gotówkowy?

Jak nie dać się zmanipulować i faktycznie wybrać tani kredyt gotówkowy przez internet lub tradycyjnie?

Po pierwsze. Jeżeli spotkasz się z opinią, że wybór taniego kredytu gotówkowego jest trudny, to nie jest to prawda. Jest bowiem tylko kilka czynników, które wpływają na jego cenę i na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Po drugie. Nie ma konieczności przeglądania dziesiątek propozycji, aby dokonać korzystnego wyboru. Niekiedy wystarczą zaledwie dwie – trzy oferty, aby na tej podstawie dokonać mądrego wyboru.

Po trzecie. Im lepszą uzyskasz ocenę kredytową w banku, tym na lepszą ofertę końcową możesz liczyć i większe są Twoje możliwości negocjacyjne.

Przegląd kredytów gotówkowych

Na początku określ na jaki cel potrzebujesz pieniądze, w jakiej wysokości chcesz wziąć kredyt i jaka rata kredytowa będzie akceptowalna w domowym budżecie (ma to oczywiste przełożenie na czas spłaty zobowiązania).

Zastanów się również nad tym, który kanał sprzedaży (online czy standardowy) będzie najbardziej komfortowy. Niekoniecznie kredyt gotówkowy przez internet musi być najtańszy.

Propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach (standardowe i przez internet):

Przechodząc do meritum sprawy, zastanowimy się krótko nad tym, co wpływa na cenę kredytu gotówkowego.

Tani kredyt gotówkowy, czyli ile to wszystko kosztuje

Najczęściej z kredytami gotówkowymi związane są następujące elementy kosztowe:

 • Odsetki – wyliczane na podstawie przyjętego oprocentowania nominalnego kredytu (RSO).
 • Prowizja kredytowa – naliczana jako pewien procent od wartości udzielonego kredytu. Może być ona kredytowana lub zapłacona z góry.
 • Koszty dodatkowe – opłaty, ubezpieczenie, itp.

Wszystkie te koszty, które zobowiązany jesteś ponieść w związku z umową kredytową (gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu), wpływają na całkowity koszt kredytu. I to jest cena kredytu gotówkowego.

Oczywistym jest zatem, że im mniejszy jest koszt całkowity (cena) kredytu, to tym tańszy będzie kredyt.

Czy na podstawie jednej oferty kredytowej, można wyrazić opinię o tym czy jest to drogi lub tani kredyt gotówkowy?

Oczywiście, że nie. Konieczne jest porównanie co najmniej jeszcze jednej oferty kredytowej. Jak to się robi w praktyce?

1. Skontaktuj się z wybranymi bankami w sprawie kredytu i pobierz formularze informacyjne.

Ważne jest, aby Formularze Informacyjne były wystawione na interesującą Ciebie kwotę i okres kredytowania oraz z jednakowym systemem rat (malejące lub stałe).

2. Zwróć uwagę i porównaj całkowity koszt kredytu oraz RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to wskaźnik wyrażony jako wartość procentowa całej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Wskazuje wszystkie koszty kredytu: prowizję, oprocentowanie (a nie odsetki, jak w koszcie całkowitym), ubezpieczenia i pozostałe opłaty bankowe.

3. Im niższy jest koszt całkowity oraz wskaźnik RRSO, tym oferta kredytu gotówkowego będzie dla Ciebie korzystniejsza.

Jeżeli całkowity koszt kredytu gotówkowego 10 tys. zł na 4 lata (raty równe) wynosi w banku A 3200 zł, a w banku B 2900 zł, to oznacza, że kredyt w banku B jest tańszy. Podobnie z RRSO. Jeżeli przy takich samych parametrach RRSO kredytu gotówkowego, wynosi on w banku A 11,89%, a w banku B 9,74%, to druga oferta kredytowa jest tańsza.

Przeczytaj, zanim podpiszesz

Zanim cokolwiek podpiszesz – przeczytaj dokładnie umowę kredytową. Umowa o kredyt gotówkowy musi być zawarta na piśmie i określa m.in. :

 • dokładne dane stron umowy,
 • wysokość kredytu,
 • oprocentowanie nominalne,
 • zasady i terminy spłaty (harmonogram),
 • informację o poszczególnych kosztach oraz o koszcie całkowitym kredytu i jego RRSO,
 • sposób zabezpieczenia zobowiązania (jeżeli takie zabezpieczenie jest konieczne.

Dodatkowo w umowie znajdziesz informacje o przysługujących Tobie uprawnieniach: zarówno co do przedterminowej spłaty kredytu, jak i prawie do odstąpienia od umowy.

Jeżeli cokolwiek jest niejasne lub niezrozumiałe – niczego nie podpisuj. Poproś o wyjaśnienia od doradcy kredytowego, pamiętając o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a musisz oddać swoje.

1 komentarz do “Tani kredyt gotówkowy przez internet”

 1. Tani kredyt gotówkowy, to coraz bardziej trudne do wyszukania. Owszem można znaleźć tańszy kredyt niż gdzie indziej ale nie jest to najłatwiejsze zadanie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok