Tani kredyt gotówkowy porównywarka

Tani kredyt gotówkowy porównywarka i sprawa załatwiona? Czy w rzeczywistości porównywarka umożliwia znalezienie banku, w którym jest taki tani kredyt? Z pewnością ułatwi wyszukanie banku, kredyt oraz oszacowanie rat kredytowych.

tani kredyt gotówkowy porównywarka bankowa

Główną cechą kredytu gotówkowego jest to, że środki, które uzyskamy z banku, możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, pod warunkiem, że nie jest on związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Kredytem gotówkowym będzie ten tradycyjny i najbardziej popularny, jak również i limit w karcie kredytowej czy w koncie ROR.

Najczęściej środki z kredytu są przelewane na wskazany rachunek, ale może być wypłacony w gotówce, bezpośrednio w banku.

W przeciwieństwie np. do kredytu hipotecznego, nie jest wymagane zabezpieczenie. Jednak ze względu na niską zdolność kredytową, bank może wymagać wykupienia ubezpieczenia lub poręczenia osób trzecich.

Raty kredytowe spłacane są wg ustalonego harmonogramu w umowie kredytowej, a ich wysokość zależy między innymi od okresu kredytowania.

Pomimo, że kredyty gotówkowe nie należą do najtańszych, to jednak ich oferta jest najbardziej elastyczna, a wszelkiego rodzaju formalności są ograniczone do niezbędnego minimum.

Tani kredyt gotówkowy porównywarka do 200 tys. zł

Kredyty gotówkowe, które znajdziemy w wielu bankach, można łatwo porównać i wybrać taki, który spełni Twoje oczekiwania. I do tego służy porównywarka kredytów gotówkowych.

Jak skorzystać z porównywarki? Wystarczy tylko wpisać odpowiednie parametry, takie jak: wysokość kredytu oraz czas kredytowania w miesiącach, aby otrzymać najnowsze zestawienie banków i kredytów.

A być może lepiej jest zdecydować się na kredyt gotówkowy w „naszym” banku, który prowadzi rachunek bankowy? Z pewnością formalności będzie mniej, ponieważ bank nie będzie wymagał od nas zaświadczeń o uzyskiwanych zarobkach. Ale pewności, że będzie to tani kredyt gotówkowy nie mamy. Bardzo często jest tak, że banki, aby przyciągnąć nowych klientów, oferują bardziej atrakcyjne warunki. Lepiej zatem porównać ze sobą oferty różnych banków i dopiero po przeprowadzonej analizie można podjąć ostateczną decyzję.

Tani i najtańszy kredyt gotówkowy w banku

Zostało już wspomniane, że aby wybrać tani kredyt gotówkowy, konieczne jest porównanie ofert kredytowych. Ale najtańszy kredyt gotówkowy to nie kredyt z najniższym oprocentowaniem nominalnym lub zerową prowizją. Są to tylko elementy składowe całkowitych kosztów kredytu.

Co składa się na RRSO kredytu?

  • oprocentowanie nominalne w skali roku, które decyduje o wysokości odsetek, które zapłacimy za wzięcie kredytu gotówkowej,
  • prowizja od wysokości udzielonego kredytu, pobierana jednorazowo i najczęściej jako procent od wartości udzielonego kredytu.
  • opłaty dodatkowe, np. opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, ubezpieczenie.

I to właśnie porównanie ofert z uwzględnieniem kosztów całkowitych (lub RRSO – rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania), pozwala wybrać najtańszy kredyt gotówkowy.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku krótkoterminowych kredytów gotówkowych (do ok. 12 miesięcy) większy wpływ na całkowity koszt kredytu ma prowizja niż wysokość oprocentowania.

Poniżej kilka przykładów wyliczeń kosztów całkowitych dla różnych kredytów gotówkowych:

  • kredyt gotówkowy 56 tys. zł – 101 miesięcy: RRSO 11,54%. Oprocentowanie zmienne 7,19%, całkowity koszt kredytu 30 056,44 zł (w tym: odsetki: 21 648,25 zł, ubezpieczenie na życie: 6 731,64 zł, prowizja 1 676,55 zł).
  • kredyt gotówkowy 36 tys. zł – 77 miesięcy: RRSO 7,4%. Oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 9 261,40 zł (odsetki 9 261,40 zł, prowizja 0 zł).
  • pożyczka gotówkowa 5 tys. zł – 60 miesięcy: RRSO 10,15%. Oprocentowanie zmienne 5,99%, całkowity koszt pożyczki 1 217,97 zł (prowizja 400 zł, odsetki 797,97 zł, opłata przygotowawcza 20 zł).
  • pożyczka gotówkowa 10 tys. zł – 24 miesiące: RRO 13,39%. Oprocentowanie stałe 7,00%, całkowity koszt pożyczki 1 297,71 zł (prowizja 550 zł, odsetki 747,71 zł).

Kalkulacje przeprowadzone na dzień 6.03.2022 r.

Tani kredyt gotówkowy z porównywarką

Owszem, z porównywarką kredytową można wyselekcjonować banki, skontaktować się w sprawie kredytu oraz poprzez porównanie ofert kredytowych wybrać tańszy kredyt. Sama jednak porównywarka (żadna dostępna w internecie) nie jest rankingiem kredytowym. Raty w takich wyszukiwarkach są najczęściej szacowane na podstawie RRSO reprezentatywnego przykładu.

Dobrze. Wiemy, że porównywarka ułatwi wyszukanie kredytu na określoną kwotę z wybranym czasem kredytowania. Kto jednak może otrzymać kredyt gotówkowy? W praktyce każdy, kto ma pełną zdolność do czynności prawnych, dodatkowo musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową (przede wszystkim brane są dochody oraz wydatki) i wiarygodność kredytową (czyli jak wywiązywaliśmy się ze spłaty innych zobowiązań i czy nie znajdujemy się w tzw. bazach dłużników).

Jakie dokumenty należy przygotować do wniosku o kredyt gotówkowy? O tym poinformuje nas przedstawiciel banku, ale niekiedy wystarczy potwierdzenie wpływów na konto bankowe lub zaświadczenie o dochodach.

Maksymalna kwota kredytu, o który możemy wnioskować zależy oczywiście od oceny zdolności kredytowej. Zdecydowana większość banków umożliwia wnioskowanie o kredyt do 150 tys. zł, ale znajdziemy również i propozycje z maksymalną kwotą wynoszącą 200 tys. zł. Co ciekawe, o taki kredyt można również wnioskować online. Maksymalny dostępny czas kredytowania? 10 lat (120 rat kredytowych).

A może zamiast kredytu gotówkowego pożyczka pozabankowa? Zapoznaj się z tematem, zanim wybierzesz firmę pożyczkową.

Aktualizacja wpisu:
"Tani kredyt gotówkowy porównywarka"
6 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok