Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Po prostu

2023-04-07 – ostatnia aktualizacja

Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł na dowolny cel. Potrzebny jest kredyt gotówkowy na dowolny cel, np. na remont mieszkania lub zakup samochodu? Wystarczy zapoznać się z propozycjami kredytów i skontaktować się z wybranym bankiem.

tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł

Korzystając z poniższego zestawienia banków, uzyskujemy bardzo szybką możliwość na sprawdzenie kredytu gotówkowego. Ale czy to będzie tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł, to w dużej mierze zależy od przedstawionej oferty.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy 30 tys. zł?

Kredyt gotówkowy, jak i również pożyczki gotówkowe są szeroko oferowane w instytucjach bankowych, jak i w SKOK-ach. Chętnie są wybierane z kilku powodów.

1. Minimalne formalności oraz szybka analiza wniosków kredytowych. Nawet, kiedy jest to kredyt gotówkowy na 30 tys. zł, taki kredyt można uzyskać przez internet. Niezależnie od kanału dystrybucji jaki wybierzesz, jest możliwe, aby środki finansowe otrzymać nawet w tym samym dniu co złożony wniosek.

2. Pieniądze z kredytu przeznaczysz na dowolny cel, który nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą (o ile taką prowadzisz – wówczas należy szukać kredytu gotówkowego dla firm). Bank nie sprawdza czy środki przeznaczyłeś w całości na remont mieszkania, zakup samochodu czy część wykorzystałeś na bieżące potrzeby, a reszta leży na rachunku.

3. Czas spłaty może wynieść kilka miesięcy, ale i kilka lat.

4. Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa niż najlepsza pożyczka pożyczka pozabankowa w 2023 – nawet wówczas, kiedy jest ona najtańsza na rynku pożyczek niebankowych.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł w propozycjach bankowych

Aby Twój wniosek kredytowy został pozytywnie rozpatrzony, musisz uzyskać pozytywną ocenę kredytową w banku.

Nie wiesz czy masz wystarczającą zdolność kredytową, aby taki kredyt uzyskać? Wystarczy tylko wybrać bank, wysłać formularz kontaktowy i zapytać o kredyt. Przedstawiciel banku przedzwoni i wyliczy Twoją wstępną zdolność kredytowa. Jeżeli ją masz, to dowiesz się wszystkich szczegółów na temat finansowania.

Jak widać z zestawienia powyżej, o kredyt gotówkowy w banku możesz wnioskować nie tylko na 30 tys. zł. Może to być zarówno kredyt gotówkowy na 3 tys. zł, ale i na 300 000 zł.

Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Co to oznacza?

Że taki kredyt jest tani. Ale nie sam w sobie, ale w porównaniu do innych ofert kredytowych. Ponieważ nie ma żadnego wiarygodnego rankingu kredytów gotówkowych na 30 tys. zł, a korzystając z wyszukiwarek kredytowych otrzymujemy tylko symulację wyników, wyszukanie taniego kredytu jest sprawą indywidualną. Podobnie zresztą, jak i sama oferta kredytowa.

Bo jakie informacje otrzymujemy w zestawieniach banków, wyszukiwarkach i porównywarkach? Propozycje kredytowe, a nie oferty, która obowiązują przy podpisaniu umowy kredytowej. A przecież to zdolność i wiarygodność kredytowa ostatecznie decydują o końcowej ofercie zaproponowanej przez bank.

Ale jest sposób na to, aby wybrać tani kredyt gotówkowy na 30 tys. zł. Jaki? Porównanie przedstawionych ofert przez banki. Wystarczą dwa banki i dwa kredyty.

Banki mają obowiązek przekazania klientowi formularz informacyjny, w którym zawarte będą wszelkie informacje o kredycie. I znajduje się tam również wyliczenia poszczególnych kosztów kredytowych (odsetki oraz prowizja i opłaty dodatkowe, o ile takie wystąpią), jak i całkowitego kosztu. Czyli to co musisz zapłacić bankowi za pożyczenie 30 tys. zł.

Mając zatem dwa FI, a na jednym całkowity koszt wynosi 2484 zł, a na drugim 1965 zł, to kredyt z mniejszym kosztem jest tańszy. Proste, prawda?

Oczywiście, aby takie porównanie było prawidłowe, to należy porównać takie same kredyty co do kwoty kredytu, liczby rat i rodzaju rat (stałe lub malejące). Można również porównać RRSO kredytu, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

Tani kredyt gotówkowy z kalkulatorem rat

Korzystanie z kalkulatorów i innych podobnie nazywanych narzędzi do wyliczania rat, to szybka możliwość zapoznania się z propozycjami banków.

Ale zgodnie z tym co zostało napisane powyżej, kalkulatory kredytowe dokonują wyliczeń szacunkowych raty. Aby poznać zatem dokładne indywidualne obliczenia, należy wypełnić formularz kontaktowy do wybranego banku, aby umożliwić kontakt z doradcą. Przedzwoni, aby przeprowadzić właściwą, ale na początku podstawą, analizę zdolności kredytowej i w następnym kroku przedstawi ewentualnie ofertę.

Przeczytaj również więcej na ten temat: Porównywarka Kredytów – Czy Pozwala Wyszukać Tani Kredyt?

Warto jednak poznać wysokość raty. I takie właśnie wyliczenia zostaną przeprowadzone poniżej przy określonych założeniach: oprocentowanie nominalne roczne 11% i 12%.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Oprocentowanie 11%

Poniższe obliczenia mają na celu wykazanie, że niższe oprocentowanie nominalne kredytu, to mniejszy koszt odsetkowy. Jeżeli jest to jedyny koszt kredytu, to oznacza to również tańszy kredyt.

Założenie do wyliczeń są następujące:

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Oprocentowanie nominalne roczne: 11%. Nie ma innych kosztów poza odsetkami.

Raty równe i kosztów odsetkowych dla okresu 3-6 lat (36 – 72 miesięcy):

  • 3 lata: 982,16 zł – 5 357,81 zł.
  • 4 lata: 775,37 zł – 7 217,55 zł.
  • 5 lat: 652,27 zł – 9 136,36 zł.
  • 6 lat: 571,02 zł – 11 113,61 zł.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Oprocentowanie 12%

Oprocentowanie w tym przykładzie jest wyższe i wynosi 12%. Założenie podobne jak powyżej:

Raty równe i kosztów odsetkowych:

  • 3 lata: 996,43 zł – 5 871,45 zł.
  • 4 lata: 790,02 zł – 7 920,72 zł.
  • 5 lat: 667,33 zł – 10 040,01 zł.
  • 6 lat: 586,51 zł – 12 228,42 zł.

Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł? Oczywiście, że kredyt z oprocentowaniem 11%. Różnice w ratach może nie są może zbyt duże (zwłaszcza przy dłuższym czasie spłaty), ale w koszcie kredytowym są już dość wyraźne.

Natomiast, jeżeli szukasz kredytu konsolidacyjnego, aby „połączyć” kilka kredytów gotówkowych w jeden kredyt, z mniejszą ratą, to sprawdź tutaj: Konsolidacja kredytów 100000 zł – nie tylko na 100 000 zł.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. PODSUMOWANIE

Porównanie kredytów – ofert kredytowych – oraz negocjacje ostatecznych warunków kredytowania, to klucz do tańszego kredytu. Im mniejszy będzie koszt, tym taniej pożyczymy pieniądze.

Im mniejsza kwota kredytu i krótszy czas spłaty, to również jest to tańszy kredyt.

Warto zawsze poświęcić trochę czasu – który w tym przypadku jak ulała pasuje do maksymy, że czas to pieniądz – i wyszukać korzystniejszy cenowo kredyt gotówkowy na 30 tys. zł.


Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Aktualizacja 7 kwietnia 2023 r.

1 komentarz do “Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Po prostu”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok