Tani kredyt bankowy

2022-12-13 – ostatnia aktualizacja

Tani kredyt bankowy gotówkowy. Na portalu sprawdzisz jaki jest tani kredyt bankowy gotówkowy. Mając zestawienie banków łatwiej jest dokonać odpowiedniego wyboru. Sprawdź gdzie są tanie kredyty gotówkowe porównanie ofert bankowych.

tani kredyt bankowy

Kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa to jeden z najszybszych sposobów na uzyskanie finansowania na dowolny cel konsumpcyjny. Podstawową zaletą kredytów gotówkowych jest duża dostępność – nawet kilka propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych w jednym banku – oraz szybkość jego uzyskania. W niektórych banach formalności z uruchomieniem kredytu gotówkowego można załatwić nawet w tym samym dniu co wysłany wniosek kredytowy.

Poniżej znajdziemy listę kredytów gotówkowych dostępnych w bankach. W innych działach portalu znajdziemy kredyty mieszkaniowe, konsolidacyjne i samochodowe.

Składając wniosek o kredyt gotówkowy, musimy być przygotowani na to, że bank zapyta nas o wysokość i źródło uzyskiwanych dochodów. Jedynie w przypadku kredytów gotówkowych na małą kwotę i krótki okres kredytowania bank może poprosić tylko o oświadczenie o dochodach lub wyciąg z konta osobistego.

Z uproszczonej procedury ubiegania się o kredyt gotówkowy, przy ograniczonych formalnościach, mogą skorzystać np. przedstawiciele wolnych zawodów, tacy jak np. lekarze lub prawnicy. Mogą oni ubiegać się o wysoką kwotę kredytu z długim okresem spłaty kredytu.

Koszt kredyt w banku

W przypadku każdego kredytu podstawowymi kosztami są oprocentowanie nominalne kredytu oraz prowizja za jego udzielenie. Dodatkowo mogą wystąpić dodatkowe opłaty oraz ubezpieczenie kredytu. W przypadku kredytów na kilkadziesiąt tysięcy złotych, z pewnością będzie trzeba przedstawić dodatkowe zabezpieczenie, np.: poręczenie osób trzecich, weksel, blokada papierów wartościowych czy wspomniane ubezpieczenie.

Każda propozycja kredytowa jest ogólna, natomiast oferta kredytowa jest indywidualna. Zaprezentowana jest po zbadaniu zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej klienta – sprawdzenie historii kredytowej w BIK.

Bank badając zdolność kredytową analizuje, czy jesteśmy w stanie spłacić kredyt i jaka może być maksymalna rata kredytowa. Przy wyliczaniu zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę między innymi uzyskiwane dochody i stałe wydatki.

Tani kredyt w banku

Koszt kredytu zależy nie tylko od samej oferty kredytowej, ale także od oceny scoringowej dokonanej przez bank. Klienci, którzy uzyskali lepszą ocenę, mogą liczyć na znacznie korzystniejsze warunki kredytu.

Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z żadnych produktów kredytowych w banku (karta kredytowa czy limit w koncie), to zanim złożysz wniosek kredytowy, warto uruchomić jeden z tych produktów i to kilka miesięcy przed złożeniem wniosku o kredyt. W ten sposób w BIK zostanie odnotowane, że masz już historię kredytową. Brak historii kredytowej utrudnia ocenę przyszłego kredytobiorcy. Nie oznacza, że kredytu nie otrzymasz, ale mogą to być gorsze warunki finansowania.

Przy porównaniu kredytów w bankach należy zwracać uwagę na RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania – lub na koszt całkowity kredytu. Pozwala to w szybki i łatwy sposób porównywać kredyty. Ogólna zasada jest tak, że im mniejsze RRSO i koszt całkowity, to taki kredyt będzie tańszy.

Szukam kredytu hipotecznego – przegląd kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok