Szybki kredyt gotówkowy w 2021

Szybki kredyt gotówkowy w 2021 w banku? Tylko przez internet – pozwala bowiem szybko wypełnić wniosek kredytowy oraz załatwić wszystkie formalności telefonicznie i on-line.

szybki kredyt gotówkowy w 2021

Jednocześnie dobrze byłoby, gdyby to był jak najtańszy kredyt, tak, aby w jak najmniejszym stopniu obciążał domowe finanse. Czym się taki kredyt charakteryzuje?

Podobnie jest w przypadku wyboru kont osobistych, musimy być dopasowany do potrzeb, ale i przede wszystkim do możliwości finansowych. Zbyt wysokie rata w niepewnych czasach, może spowodować kłopoty finansowe, natomiast mała rata kredytowa, to długi okres spłaty kredytu, a tym samym i więcej zapłaconych odsetek. Z pewnością trudno jest znaleźć złoty środek, ale nie oznacza to wcale, że jest to niemożliwe.

Na początku jednak warto jest sprawdzić, jakie propozycje kredytowe znajdziemy w bankach w 2021 r.: kredyty gotówkowe tradycyjne i szybki kredyt gotówkowy przez internet.

sprawdź kredyty gotówkowe w 2021

Co oznacza, że o wybranym kredycie możemy powiedzieć, że jest to korzystny kredyt gotówkowy? Takie oferty mają kilka wspólnych cech.

Korzystny, a jednocześnie szybki kredyt gotówkowy

Nie trzeba szukać daleko i nie trzeba być wybitnym ekspertem, aby stwierdzić, że im

niższe będzie RRSO oraz całkowity koszt kredytu

to tym kredyt będzie tańszy. Najlepiej jest zwracać uwagę na oba te czynniki. Jest to najważniejszy element, jeżeli szukasz taniego kredytu, czyli w sytuacji, kiedy głównym elementem jest cena kredytu.

Gdzie znajdziesz RRSO i całkowity koszt kredytu? W formularzu informacyjnym dotyczącym kredytu, umowie kredytowej oraz w przykładzie reprezentatywnym (ale jest to wyłącznie przykład szacunkowy). Bank jest zobowiązany dostarczyć Tobie taką informację i to jeszcze przed podpisaniem umowy.

W ten sposób, mając zaledwie dwa formularze (jedna oferta z jednego banku, druga z innego) to z łatwością porównasz  oferty i możesz wybrać tańszą. Nawet najmniejsze różnice w cenie kredytu mogą mieć duże konsekwencje finansowe w przyszłości.

Co zawiera całkowity koszt kredytu? Poza odsetkami, których łączny koszt zależy od oprocentowania nominalnego (oraz równocześnie od wysokości kredytu i czasu kredytowania) są wliczane wszystkie pozostałe koszty, które pobiera bank, a które musi ponieść kredytobiorca w związku z utrzymaniem kredytu. Może to być:

  • prowizja,
  • opłata przygotowawcza,
  • ubezpieczenie,
  • pozostałe koszty.

Do całkowitych kosztów kredytów nie wlicza się kosztów opłat notarialnych ponoszonych przez konsumenta. Występują one najczęściej przy kredytach i pożyczkach hipotecznych.

Wakacje kredytowe, jako czynnik poza kosztowy

Wakacje kredytowe – czynnik poza kosztowy, ale mający duże znaczenie przy wyborze kredytu. Jest możliwość odroczenia spłaty kredytu na określony czas. Przeważnie jest to 1-3 miesięcy, ale pod warunkiem, że przez poprzednie miesiące raty były terminowo spłacane.

Więcej na temat wakacji kredytowych oraz o restrukturyzacji kredytów pisaliśmy TUTAJ.

Restrukturyzacja kredytu polega na tym, że obie strony umowy kredytowej zgadzają się zmienić niektóre warunki umowy kredytowej. Można zawiesić spłacanie rat na pewien czas, wydłużyć czas spłaty lub też uzupełnić zabezpieczenia (poręczenie, przewłaszczenie lub wykupienie ubezpieczenia).

Z pewnością możliwość skorzystania z wakacji kredytowych jest pewnego rodzaju „bezpiecznikiem„, z którego możemy skorzystać w razie przejściowych kłopotów finansowych bez konieczności zmieniania zapisów w umowie kredytowej.

Nie jest to opcja bezkosztowa, ponieważ za takie rozwiązanie będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Szybki kredyt gotówkowy przez internet

Kredyty bankowe internetowe: kredyty i pożyczki gotówkowe oraz kredyty konsolidacyjne coraz częściej dostępne są przez internet. Wyróżniamy dwa rodzaje takich kredytów:

  • częściowo online: wniosek kredytowy składany jest przez internet, podpisanie umowy odbywa się w placówce lub przez kuriera,
  • w pełni online: cała procedura od złożenia wniosku, aż po podpisanie umowy odbywa się przez internet i telefonicznie.

Co również istotne: jest to najbezpieczniejsza opcja wnioskowania o kredyt, ponieważ nie mamy bezpośredniego kontaktu z pracownikiem banku. Dodatkowym plusem jest szybkość uzyskania pieniędzy, ponieważ nie tylko, że nie musimy udawać się do placówki bankowej, ale i często wszystkie niezbędne dokumenty do kredytu, możemy wygenerować na poziomie online. Co to oznacza?

  • wypełnienie wniosku kredytowego,
  • dołączenie wymaganych skanów dokumentów.

Nie każdy szybki kredyt gotówkowy internetowy jest super okazją kredytową, dlatego tak ważna jest analiza ofert kredytowych.

I jeszcze jedno, co często jest pomijane: w niektórych bankach, które pozwalają wnioskować o kredyt gotówkowy przez internet, pieniądze z kredytu możemy otrzymać na konto nawet i w tym samym dniu, w którym złożyliśmy wniosek kredytowy.

Jak znaleźć lepszy kredyt gotówkowy? Tylko porównując oferty kredytowe

Bardzo ważne zadanie, a może i najistotniejsze przed dokonaniem wyboru banku, jest porównanie kredytów. Bez porównania banków możemy liczyć wyłącznie na łut szczęścia, że może nam się uda trafić na korzystny bank i kredyt. Dokonując selekcji banków, możemy skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych.

Mając wstępną listę banków i kredytów możemy wysłać zapytanie do wybranych banków i zacząć analizę kredytową.

Nie należy się spieszyć z wyborem banku, lepiej poświęcić na porównanie trochę więcej czasu, niż za kilka miesięcy szukać kredytu konsolidacyjnego, aby połączyć kredyty gotówkowe i obniżać raty.

Kredyt gotówkowy, podobnie jak każdy inny kredyt bankowy, wymaga posiadania odpowiedniej zdolności i wiarygodności kredytowej. Co w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa nie jest najlepsza, ale nie znajdujemy się w żadnej bazie dłużników? Możemy zastanowić się nad pożyczką pozabankową – krótkoterminową lub ratalną. Nie będzie to najtańsze rozwiązanie, ale być może jedyne, aby utrzymać płynność finansową.

W linku do powyższego artykułu, znajdziesz nie tylko możliwość wyszukania pożyczek w firmach pożyczkowych, ale i odpowiedź na pytanie: dlaczego pożyczki gotówkowe w podmiotach niebankowych są znacznie droższe niż w bankach i dlaczego to się nie zmieni.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok