Szybki kredyt gotówkowy Santander Bank 2020

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Szybki kredyt gotówkowy Santander Bank 2020 – po zmianach, z uwzględnieniem najnowszych zmian. Jeżeli szukasz wysokiego kredytu z długim okresem kredytowania, to dobrze trafiłeś i zapoznaj się z propozycją Santander Bank Polska.

szybki kredyt gotówkowy Santander Bank 2020

Każda decyzja kredytowa, w tym wysokość oprocentowania, maksymalna kwota kredytu oraz maksymalny okres kredytowania uzależnione są od indywidualnego wyniku badania zdolności kredytowej klienta oraz oceny ryzyka kredytowego, dokonanych przez bank.

Bank dokonuje oceny zdolności kredytowej biorąc pod uwagę między innymi: informacje o liczbie osób pozostających na utrzymaniu kredytobiorcy, uzyskiwane dochody, sytuację majątkową oraz inne zobowiązania. *

1. W Santander Bank Polska można otrzymać kredyt w wysokości aż 300 tys. zł, pod warunkiem jednak, że zaangażowanie kredytowe w niezabezpieczonych produktach kredytowych (w całym sektorze bankowym i pozabankowym) nie przekracza 50-krotności dochodu netto i kwoty 500 tys. zł.

2. Wypłata kredytu gotówkowego nastąpi w dni robocze banku i jest liczona od momentu złożenia wniosku.

3. Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, ale nie wcześniej niż po 6 miesiącach od uruchomienia kredytu. Nie jest to opcja jednorazowa, ale prawo do wielokrotnego zawieszenia rat kapitałowych. Łączny okres karencji nie może jednak przekroczyć 6 miesięcy.

  • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
  • Maksymalny okres spłaty do 120 miesięcy (10 lat) dla kwoty kredytu od 5 000 zł.
  • Minimalna kwota kredytu: 1000 zł.

Kredyt gotówkowy 36 904,10 zł na 82 miesiące w Santander Bank – przykład reprezentatywny

Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 105,50% i dotyczy kredytu złożonego na 3 raty.

Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 36 904,10 zł.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 11,87%.
Oprocentowanie zmienne w skali roku 7,84% (suma wartości stopy referencyjnej NBP, która na dzień 15.04.2020 wynosi 0,5% i marży banku w wysokości 7,34%).

Całkowita kwota do zapłaty 54 731,43 zł.
Całkowity koszt kredytu 16 182,40 zł, która zawiera:

  • prowizja 4 095,90 zł,
  • odsetki 12 086,50 zł.

Umowa zawarta jest na 82 miesiące (6 lat i 10 miesięcy).
81 miesięcznych rat równych w kwocie 647,43 zł, ostatnia rata 644,67 zł.

Kalkulacja została dokonana na dzień 15 kwiecień 2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na stronie santander.pl.

Konstrukcja reprezentatywnego przykładu powinna uwzględniać warunki umowy o kredyt
konsumencki, na których kredytodawca lub pośrednik kredytowy spodziewa się zawrzeć co najmniej 2/3 umów danego rodzaju. Uwzględnione musi być średni okres kredytowania, całkowita kwota kredytu i częstotliwości występowania na rynku umów danego rodzaju. *

* Ustawa o kredycie konsumenckim.

Szybki kredyt gotówkowy? Ale zanim skorzystasz – pamiętaj!

Nie ma jednej najważniejszej zasady, którą należy kierować się przy wyborze kredytu. Jest to bardziej zbiór reguł, które należy wziąć pod uwagę podejmując taką decyzję finansową. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że jest to zobowiązanie, które najczęściej podejmujemy na kilka lat. Mniejszy procent udzielanych kredytów gotówkowych, to kredyty do 12 miesięcy.

Zaciągnięcie każdego kredytu wiąże się z poniesieniem kosztów związanych z udzieleniem kredytu (najczęściej są to odsetki i prowizja), dlatego nie tylko konieczny jest wybór właściwej oferty bankowej, ale i właściwe określenie wysokości pożyczki i czasu kredytowania.

Im większa jest kwota kredytu i dłuższy czas jego spłaty, tym więcej odsetek zapłacimy za kredyt. Prowizja jest to opłata jednorazowa i naliczana jest jako (pewien) procent od wysokości udzielonego kredytu.

Każdy kredyt gotówkowy, nawet i na niewielką kwotę, będzie miał duży wpływ na budżet domowy w długim horyzoncie czasu. W każdym miesiącu nasze finanse zostaną uszczuplone o wysokość raty kredytowej. Zaciągając zatem kredyt gotówkowy, i to zanim podpiszemy umowę, należy bardzo dokładnie ją przeczytać i przeanalizować WSZYSTKIE wynikające z niej prawa i obowiązki stron.

Kredyt gotówkowy jest „szyty na miarę” klienta, co oznacza, że ostateczne warunki kredytowania zależą od indywidualnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Bardzo często zatem warunki umowy kredytowej można indywidualnie negocjować, a im lepsza ocena kredytowa klienta, tym lepsze warunki na jakich można uzyskać kredyt.

Każdy bank oferujący kredyt, przed zawarciem umowy kredytowej, ma obowiązek bezpłatnie wydać klientowi formularz informacyjny, w którym zostaną przedstawione warunki zaciągnięcia kredytu.

W formularzu informacyjnym znajdziemy wszystkie koszty i rodzaje ryzyka związane z kredytem. Pozwala on łatwiej porównać oferty kredytów (przy takich samych założeniach co wysokości i czasu kredytowania) w kilku banków.

Szybki i tani kredyt gotówkowy jednocześnie

Podsumowując: decyzja o wyborze banku i kredytu gotówkowego jest dość prosta – ze względu na niewielką liczbą czynników, jakie musimy brać pod uwagę przy porównaniu ofert bankowych. Jest to co prawda indywidualna sprawa każdego kredytobiorcy, jednak trzeba pamiętać, że jeżeli interesuje nas cena kredytu, to zwracamy uwagę na całkowity koszt kredytu lub/i na jego RRSO. Dodatkowo można sprawdzić kilka dodatkowych parametrów i mogą to być:

  • „wakacje kredytowe” – możliwość zawieszenia spłaty kredytu na określony czas. Pozwoli to zachować więcej pieniędzy na bieżące wydatki w sytuacji nagłych i nieoczekiwanych problemów. Z drugiej zaś strony wakacje kredytowe zwiększą wysokość przyszłych rat kredytowych.
  • polisa ubezpieczenia na życie, od utraty pracy – zabezpieczenia spłaty kredytu, które może być pożyteczne dla rodziny i na wypadek utraty pracy. Oczywiście każdy rodzaj ubezpieczenia powoduje wzrost koszt całkowitego kredytu.

Najtańszy kredyt gotówkowy, to kredyt z jak najmniejszym RRSO – sprawdź pozostałe propozycje kredytów gotówkowych w bankach.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok