Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach? W zasadzie nie jest możliwy do uzyskania. Banki muszą w jakiś sposób zweryfikować zdolność kredytową. Niewielką kwotę, pożyczką gotówkową bez zaświadczeń (na oświadczenie), można znaleźć w zasadzie tylko w ofercie firm pozabankowych (bez wychodzenia z domu pożyczki pozabankowe).

szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Banki proponują najczęściej kredyt gotówkowy bez zaświadczeń swoim klientom, którzy posiadają konto osobiste w tym banki i na które wypływa ich wynagrodzenie.

Inną możliwością jest – zgodnie z dyrektywą unijną PSD2 1 – uzyskanie przez bank od wnioskującego o kredyt zgody, na pobranie i dostarczanie informacji o swoim rachunku rozliczeniowym, na który jest przelewane wynagrodzenie.

Czy szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest wyłącznie chwytem marketingowym? Bardzo często tak jest, ponieważ jeżeli przyjrzymy się bliżej ofercie, to dowiemy się, że jest to jednak kredyt gotówkowy z minimalnymi formalnościami.

W jednym z banków była propozycja kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Na pytanie: jakie zaświadczenia są potrzebne, aby otrzymać kredyt gotówkowy?, otrzymaliśmy odpowiedź, że „składając wniosek nie potrzebujesz żadnych zaświadczeń”. Dalej jednak okazało się, że kredyt jest oferowany wyłącznie klientom, którzy posiadają konto osobiste w banku. W innym przypadku należało przygotować zaświadczenia od pracodawcy.

Niemniej jednak kredyt gotówkowy bez zaświadczeń można znaleźć w ofercie pewnych banków, ale należy dokładnie zapoznać się z propozycją. Co prawda niektóre banki nie będą wymagać przedstawiania zaświadczeń o dochodach, ale w jakiś sposób muszą zweryfikować dochody i wyliczyć zdolność kredytową. Niekiedy odbywa się to właśnie poprzez wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie kilka miesięcy.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń podstawowe cechy:

Charakterystyczne cechy kredytów gotówkowych bez zaświadczeń:

  • Przyznawany konsumentom otrzymujący stały dochód, niekoniecznie pochodzący z umowy o pracę.
  • Najczęściej przyznawany jest na oświadczenie, czyli we wniosku o kredyt gotówkowy, należy wskazać z jakiego tytułu dochód jest uzyskiwany i w jakiej wysokości.
  • Bank może wymagać przedstawienia zaświadczenia o zatrudnieniu.

Jeżeli zatem szukasz kredytu gotówkowego bez zaświadczeń, to w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić się do banku obsługującego Twój rachunek, na który wpływa Twoje wynagrodzenie.

Jeżeli jednak chcesz pożyczyć taniej, to podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu, ważne jest, aby porównać oferty. W tym celu należy sprawdzić nie tylko oprocentowanie nominalne i czy jest pobierana prowizja, ale przede wszystkim całkowity koszt zobowiązania.


1 eur-lex.europa.eu

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok