Potrzebujesz 18 tysięcy zł? Szybki kredyt gotówkowy pomoże Ci zrealizować marzenia – poznaj najlepsze oferty!!

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 18 tysięcy złotych
1. Szybki sposób na sfinansowanie różnych dowolnych potrzeb. Może to być remont mieszkania, zakup nowego sprzętu elektronicznego, nieplanowany wydatek medyczny lub inne cele konsumpcyjne.
2. Przed wybraniem banku warto porównać oferty, aby wybrać najbardziej korzystną. Lista banków: banki i kredyt na 18 tysięcy.
3. Rata na 45 miesięcy 496 zł. Koszt całkowity 4358 zł.
kredyt gotówkowy 18 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 18 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Szukasz kredyt gotówkowy 18 tysięcy złotych? Sprawdź porównanie kredytów gotówkowych w bankach. Taki kredyt możesz przeznaczyć na dowolny cel. Pamiętać, jednak należy o tym, aby szukać opcji jak najtańszej.

Czy warto skorzystać z kredytu gotówkowego na 18 tysięcy złotych? Jeżeli potrzebujesz finansowania w takiej wysokości, to w zasadzie decyzja należy wyłącznie do Ciebie.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że:

 1. Wymagana jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.
 2. Bank pobierze raport BIK, aby zapoznać się z historią kredytową i ocenić wiarygodność kredytową. Przeczytaj dodatkowo: Weryfikacja sytuacji finansowej – jak uzyskać pozytywną decyzję kredytową?
 3. Pożyczenie pieniędzy kosztuje.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy? Dowolnie, na co aktualnie potrzebujesz pieniądze.

Zgodnie z Prawem bankowym, pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel, a kredyt tylko na zapisany w umowie. Ale również banki oba te pojęcia stosują zamiennie, mając na uwadze pożyczkę gotówkową.

Od czego zależy maksymalna wysokość kredytu, który możesz uzyskać w banku? Zasadniczy czynnik to ocena zdolności kredytowej, a więc bank analizuje wysokość uzyskiwanych miesięcznych dochodów i wydatków w gospodarstwie domowy.

Na całkowitą ocenę kredytową wpływa również wiarygodność kredytowa w BIK.

Zdolność kredytową można zwiększyć, a więc i kwotę kredytu, zaciągając zobowiązanie wraz ze współkredytobiorcą.

Jakie źródła dochodów dla kredytu na 18000 zł?

Jakie formy uzyskiwania dochodu akceptują banki? Wszystko zależy od tego, ile chcemy pożyczyć i na jak długo. Ale przy kwocie 18000 zł banki akceptują następujące źródła:

 • umowa o pracę,
 • umowy cywilnoprawne lub kontrakty,
 • umowy najmu, dzierżawy,
 • emerytura, renta,
 • zasiłek przedemerytalny,
 • działalność gospodarcza.

Korzystny pod względem ceny kredyt gotówkowy na 18000 zł. Co to oznacza?

Sprowadza się do pytania: w jakim banku banku zapłacimy najmniej za pożyczenie pieniędzy? Czy na podstawie jednej oferty można stwierdzić, że jest to tani kredyt? Nie. Nawet wówczas, kiedy znajdziesz informację, że jest to prawdopodobnie najtańszy kredyt gotówkowy na rynku.

I znowu wracamy do porównania kredytów. Chcąc dowiedzieć się czy jest to faktycznie lepsza i korzystniejsza oferta, to musisz ją porównać z inną ofertą z innego banku. Po analizie kredytowej łatwiej będzie wskazać tańszy kredyt.

Jak zrobić porównanie kredytów gotówkowych na 18 tysięcy? Jest to bardzo proste.

Pytanie: jaki element pokazuje, ile zapłacimy za kredyt? Odpowiedź: Całkowity koszt kredytu. Zawiera on wszystkie koszty kredytowe, które poniesiemy na rzecz banku w związku z udzieleniem finansowania.

Koszt całkowity kredytu obejmuje odsetki, ale i prowizję, jak również dodatkowe opłaty. Jeżeli bank sprzedaje również ubezpieczenie kredytu, to polisa również do kosztu całkowitego zostanie włączona.

Na podstawie otrzymanych formularzy informacyjnych z banków można dokonać analizy kosztów i sprawdzić, który kredyt jest tak naprawdę tańszy.


Ile wyniesie rata kredytu na 18 tysięcy?

Decydując się na kredyt musimy ustalić czas kredytowania, co ma przełożenie na wysokość raty. Nie może być ona zbyt wysoka, nawet przy odpowiedniej zdolności kredytowej, ani zbyt mała, ponieważ dłuższy okres kredytowania generuje większy koszt odsetkowy.

Jaka za to powinna być? Odpowiednia do obecnej i przyszłej sytuacji finansowej domowego budżetu. Inflacja nie rośnie, aż tak dynamicznie jak rok temu, ale nie oznacza, że koszty życia się nie zmieniają. Kto wie co się stanie za kilka miesięcy i tę niepewność należy również uwzględniać w racie kredytowej.

Jaka zatem będzie rata dla kredytu na 18000 zł? Obliczenia szacunkowe dla następujących założeń:

 • oprocentowanie nominalne 10,95% roczne,
 • odsetki są jedynym kosztem kredytowym,
 • raty równe.
czas spłatywysokość raty
równej
koszt
odsetkowy
12 miesięcy1 590,45 zł1 085,40 zł
24 miesiące838,52 zł2 124,56 zł
36 miesięcy588,87 zł3 199,35 zł
48miesięcy464,78 zł4 309,56 zł
Kredyt gotówkowy 17 tysięcy złotych – oszacowanie rat, kosztów odsetek i zarobków netto.

Czy warto wydłużać czas spłaty kredytu?

Warto jest również zauważyć, że korzyści jakie uzyskujemy z dłuższego okresu kredytowania są coraz mniejsze. Zysk na racie jest coraz mniejszy, natomiast koszt odsetkowy wzrasta równomiernie.

Można to bardziej szczegółowo zobrazować na poniższym przykładzie.

Wyliczenia rat i kosztów odsetkowych (w zaokrągleniu do 1 zł). Liczba rat miesięcznych równych. Pożyczka 18000 zł. Oprocentowanie 11,79% w skali roku.
czas spłatywysokość raty
równej
koszt
odsetkowy
10 miesięcy1898 zł986 zł
15 miesięcy1296 zł1447 zł
20 miesięcy995 zł1914 zł
25 miesięcy815 zł2388 zł
30 miesięcy695 zł2870 zł
35 miesięcy610 zł3359 zł
40miesięcy546 zł3855 zł
45 miesięcy496 zł4358 zł

Różnica w racie i w koszcie odsetkowym w stosunku do okresu poprzedniego:

wydłużenie czasu
spłaty
różnica w
wysokości raty
różnica w
koszcie odsetek
10 do 15 miesięcy-602 zł+ 461 zł
15 do 20 miesięcy-301 zł+ 467 zł
20-25 miesięcy-180 zł+ 474 zł
25-30 miesięcy-120 zł+ 482 zł
30-35 miesięcy-85 zł+ 489 zł
35-40 miesięcy-64 zł+ 496 zł
40-45miesięcy-50 zł+ 503 zł

Wydłużenie czasu spłaty z 25 do 30 miesięcy spowoduje zmniejszenie raty o 120 zł, ale koszt odsetkowy zwiększy się o dodatkowe 482 zł.

kredyt gotówkowy 18000 zł różnica w racie i odsetkach w stosunku do okresu poprzedniego
Kredyt gotówkowy 18000 zł różnica w racie i odsetkach w stosunku do okresu poprzedniego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Dokonując zatem analizy okresu kredytowania, należy uwzględnić również wysokość raty kredytowej, aby zminimalizować koszt kredytu.

Jakie zarobki netto? Kredyt 18 tysięcy

Spójrzmy jeszcze na wysokość zarobków netto, jakie należy uzyskiwać, aby móc pozytywnie wnioskować o kredyt gotówkowy na 18 tysięcy.

Zarobki netto są najważniejszym elementem oceny zdolności kredytowej, ale nie jedynym. Również ważne są miesięczne wydatki, w tym spłata innych kredytów i pożyczek, liczba osób w gospodarstwie domowych, rodzaj umowy o pracę czy staż pracy.

Te wszystkie elementy sprawiają, że DOKŁADNĄ ocenę zdolności oraz jej wyliczenia mogą przeprowadzić tylko banki. Wszelkiego rodzaju kalkulatory, tylko SZACUJĄ jej wysokość.

Należy także pamiętać, że w każdym banku uzyskamy nieco inne wyliczenia maksymalnej kwoty kredytu (zdolności kredytowej) przy takich samych zarobkach netto. Przy kwocie 18000 zł nie ma to aż tak dużego znaczenia, ale już przy kredycie konsolidacyjnym, to staje się widoczne.

To w takim razie, ile wyniosą zarobki netto? Oszacowanie ich wysokości przy założeniach dla SINGLA i RODZINY 2+1. Nie spłacają innych zobowiązań kredytowych, w tym nie posiadają limitów w kartach i na rachunkach.

12 m-cy24 m-ce36 m-cy48 m-cy
singiel4200 zł2300 zł2000 zł1900 zł
rodzina 2+15200 zł4400 zł4200 zł4100 zł

Przeczytaj także: Jakie może być źródło dochodu przy kredycie gotówkowym? Najważniejsze, które akceptują banki.

Kredyt gotówkowy 18 tysięcy złotych w bankach

Przegląd banków, w których można zapytać się o pożyczkę lub kredyt gotówkowy na 18000 zł, ale i na większe, jak i na dużo mniejsze kwoty.

Kontaktując się z wybranymi bankami poznasz wstępną zdolność kredytową, a rozmowa nie zobowiązuje do skorzystania z propozycji.

Dlaczego należy przeprowadzać porównanie kredytów i analizować oferty?

Jest to ważne z punktu widzenia ceny, którą zapłacimy za pożyczenie pieniędzy. Aby sprawdzić, jaki będzie koszt kredytowy, to należy porównać oferty kredytów gotówkowych, a nie skupiać się wyłącznie na propozycjach kredytowych.

Propozycja jest ogólna i kierowana do wszystkich potencjalnych kredytobiorców (tak, jak w powyższym zestawieniu). Można ją zatem porównać do reklamy. Oferta kredytowa uwzględnia natomiast ocenę kredytową. Dlatego niejednokrotnie różni się od tego co otrzymuje z wyliczeń porównywarek lub zestawień kredytowych.

Oczywiście warunki kredytowania mogą takie same jak te, które zostały przedstawione w propozycji.

Kredyt 18 tysięcy. PODSUMOWANIE

Porównanie kredytów jest niezwykle ważne! Warto podkreślić, że cena kredytu gotówkowego jest wypadkową wielu czynników, które powinny być brane pod uwagę.

Dlatego ważne jest, aby dobrze przeanalizować czynniki, które wpływają na cenę finansowania i jednocześnie porównać oferty różnych banków przed podjęciem decyzji.

Pamiętaj również:

 1. Jeżeli planujesz wcześniejszą spłatę kredyt zapytaj czy nie zapłacisz prowizji.
 2. Zapytaj o tzw. wakacje kredytowe – przerwę w spłacie kredytu – kiedy to możesz zrobić, na jaki okres czasu i jak jest cena.

Im więcej zbierzesz informacji i porównasz przynajmniej dwie oferty kredytów gotówkowych na 18 tysięcy złotych, tym większa szansa na to, że dokonasz korzystniejszego wyboru.


Publikacja zawiera linki afiliacyjne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok