Szybka pożyczka pozabankowa przez internet

2021-08-04 – ostatnia aktualizacja

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet nawet w tym samym dniu? Ależ oczywiście, że jest to możliwe. Na rynku działa wiele różnych firm pożyczkowych oferujących krótkoterminowe i ratalne pożyczki przez internet.

szybka pożyczka pozabankowa przez internet

Pomimo, że firm oferujących takie pożyczki jest obecnie znacznie mniej niż przed rokiem, to jednak wybór podmiotów działających online zadowoli prawdopodobnie każdego. Konkurencja w tym segmencie zawsze była duża i tak jest do dzisiaj, ale nie oznacza to wcale, że dzięki takiej sytuacji, koszt pożyczek spadał. W praktyce okazało się, że dopiero działania ustawowe ograniczyły w znacznym stopniu cenę tych produktów, wyeliminowało pożyczki hipoteczne dla konsumentów, a jednocześnie dla niektórych firm wiązało się to niestety z koniecznością zamknięcia działalności.

Nadmiar propozycji powoduje często, że wybór odpowiedniej oferty może być pewnym utrudnieniem. Jednak dzięki odpowiedniej klasyfikacji i to, że propozycje firm pożyczkowych znajdziesz również w internecie, można to w znacznym stopniu ułatwić.

Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności zaczynając poszukiwania? Przede wszystkim musisz wiedzieć:

 • jaką kwotę chcesz pożyczyć,
 • na jaki czas,
 • czy korzystasz ze sprawdzonej firmy pożyczkowej (a tylko takie znajdziesz poniżej).

Również ważne jest, aby uczciwie sobie odpowiedzieć na pytanie: czy akceptujesz wyższe koszty pożyczki pozabankowej i czy Twoje sytuacja finansowa pozwala na terminowe płacenie rat.

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet: na raty i krótkoterminowe

Jeżeli masz problemy z uzyskaniem kredytu bankowego, to o taką pożyczkę możesz ubiegać się w firmach pożyczkowych. Przyczyny odmowy bankowej mogą być różne, np. negatywna historia kredytowa czy niska zdolność kredytowa. Niezależnie od przyczyn, dla których bank odmówił Tobie przyznania finansowania, to firma pożyczkowa i tak ma obowiązek sprawdzić i ocenić Twoją zdolność kredytową. Niemniej jednak formalności związane z pozyskiwaniem takiej pożyczki są łatwiejsze.

Pożyczki pozabankowe można podzielić na:

 • krótkoterminowe udzielane do 60 dni (spłacane jednorazowo lub w dwóch ratach),
 • ratalne miesięczne – okres spłaty wynosi od kilku do nawet i 48 miesięcy – online udzielane są na kwoty z reguły nie przekraczające 30 tys. zł.

O ile o krótkoterminowej pożyczce można napisać, że jest to szybka pożyczka pozabankowa przez internet, z możliwością uzyskania gotówki w ciągu kilkudziesięciu minut od momentu złożenia wniosku, to w przypadku pożyczek na raty procedura potrwa z pewnością znacznie dłużej.

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet do 60 dni

Pożyczki pozabankowe na raty

Aby wybrać najlepszą szybką pożyczkę przez internet, to nie tylko obowiązkowe jest zapoznanie się z firmami pożyczkowymi i oferowanymi produktami, ale i ich porównanie i przeanalizowanie z uwzględnieniem kosztów i warunków spłaty. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie z minimum dwoma firmami pożyczkowymi, a co jest znacznie szybsze i łatwiejsze, jeżeli korzystasz z internetu.

Wszelkiego rodzaju porównania można zrobić samodzielnie lub ewentualnie posłużyć się aktualnymi zestawieniami i rankingami pożyczek. W kolejnym kroku niezbędne jest dokładne przeanalizowanie ofert i sprawdzenia, czy spełniają one Twoje oczekiwania.

Finansowanie gotówkowe możesz również otrzymać w banku na zdecydowanie lepszych warunkach (nie tylko taniej, ale i można pożyczyć na dłuższy czas). Sprawdź pożyczki gotówkowe w bankach: Promocje na kredyty gotówkowe, czyli jaki bank ma najtańszy kredyt gotówkowy.

Szybkie pożyczki przez internet ranking

A nie lepiej taki ranking pożyczek pozabankowych stworzyć samodzielnie? Portale finansowe, które publikują rankingi pożyczek niebankowych biorą pod uwagę różne czynniki, które decydują o kształcie takiego rankingu. W sytuacji, kiedy uwzględniony jest tylko jeden czynnik, np. koszt całkowity, to wszystko w porządku i można sobie z tym poradzić. Ale, jeżeli znajdzie się jeszcze kilka innych, np. punktowana jest liczba koniecznych dokumentów do przedstawienia czy szybkość rozpatrywania wniosku, to taki ranking będzie już mało czytelny i wiarygodny (nie masz pewności, czy nie jest zrobiony na zlecenie konkretnej firmy pożyczkowej).

Jak wybrać najlepszą pożyczkę pozabankową? Wydaje się, że najlepszym kryterium jest jej cena, czyli koszt pożyczki gotówkowej. Tak naprawdę przecież chodzi o to, aby zapłacić jak najmniej, dlatego zdarzają się propozycje krótkoterminowych szybkich pożyczek dla nowych klientów za darmo.

Na koszt pożyczek gotówkowych wpływa wiele poszczególnych czynników kosztowych, z których można wyróżnić:

 • odsetki,
 • prowizje,
 • opłaty dodatkowe,
 • dobrowolne ubezpieczenie.

Więcej o kosztach pożyczek gotówkowych znajdziesz we wpisie Pożyczki gotówkowe – opłaty, ale teraz wystarczy zapamiętać:

 • suma wszystkich kosztów decyduje o cenie pożyczki i im wyższy będzie Całkowity Koszt Pożyczki, tym jest ona droższa,
 • porównując pożyczki pod względem ceny, ich parametru muszą być takie same co do wysokości, czasu kredytowania i rodzaju rat,
 • w przypadku krótkoterminowych pożyczek większy wpływ na całkowity koszt mają elementy pozaodsetkowe,
 • im dłużej spłacasz pożyczkę ratalną, to nie tylko większe całkowite odsetki, ale i wzrost kosztów całkowitych, a tym samym następuje wzrost wysokości Twojego zadłużenia.

szybka pożyczka pozabankowa przez internet

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok