Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE? Wyszukiwarki i lista firm pożyczkowych. Sprawdź gdzie jest pożyczka z 0 zł (RRSO 0%), a gdzie weźmiesz pożyczkę na raty bez wychodzenia z domu.

szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE

W której firmie pożyczkowej wziąć pożyczkę, najlepiej przez internet, bez chodzenia po firmach stacjonarnych i oczywiście, aby było taniej, niż gdzie indziej? Pytań dużo, ale odpowiedź może być jedna i stosunkowo krótka: porównanie.

Zbyt dużo czasu i miejsca byłoby potrzebne, aby porównać wszystkie firmy pożyczkowe operujące na rynku, dlatego należy skupić się na kilku, i z nich wybrać pożyczkę.

Jeżeli szukasz konkretnej, szybkiej pożyczki pozabankowej przez internet ONLINE, krótkoterminową lub ratalną, to przejdź do odpowiedniego działu. Poniżej: lista firm pożyczkowych z podziałem ze względu na rodzaj pożyczki oraz podstawowe informacje:

Pożyczki Pozabankowe Do 60 Przez Internet

Pożyczki Pozabankowe Na Raty Przez Internet

Szybka pożyczka pozabankowa? Szybko nie znaczy taniej

W szczególności zwłaszcza, jeżeli szukasz szybkiej pożyczki pozabankowej. Owszem, powinno być jak najszybciej, ale najważniejszy jest koszt takiej pożyczki. Co z tego, że pieniądze będziesz miał zaraz na koncie, jeżeli zapłaciłeś znaczni więcej niż w innej firmie pożyczkowej?

Bez znaczenia czy jest to szybka krótkoterminowa pożyczka na 30 dni czy ratalna, to na pierwszym miejscu zawsze powinien być KOSZT pożyczki, a dopiero na kolejnych miejscach: szybkość ich uzyskania (od momentu wypełnienia wniosku do wpłynięcia pieniędzy na rachunek), czy możliwość aplikowania przez internet. Tutaj krótka uwaga: zwróć uwagę czy strona firmy pożyczkowej jest „przyjazna” i intuicyjna (czy nie musisz długo szukać, aby znaleźć najbardziej potrzebne informacje) oraz jak wygląda obsługa klienta (czat, infolinia lub kontakt mailowy).

Drobna pożyczka – niewielki koszt. Duża pożyczka – duży koszt

Krótkoterminowe pożyczki najczęściej przeznaczane są na załatanie dziury w budżecie domowym. I gdy incydentalnie zabraknie pieniędzy, to bardziej liczy się cena niż czas. O tym, że wydatki w bieżącym miesiącu przewyższą dochody, z reguły wiemy z pewnym wyprzedzeniem (owszem może się zdarzyć, sytuacja nagła i niespodziewana) i można się do tego przygotować. Ale już na samym początku należy sobie uświadomić, że:

 • te pożyczone pieniądze za miesiąc z czegoś trzeba będzie oddać! Nie jest tak, że „wpadnie” 500 zł i za miesiąc nic się nie zmieni. Konieczne będzie wygospodarowanie takiej kwoty na zwrot długu.
 • co w sytuacji, kiedy niemożliwe będzie zwiększenie dochodów lub obniżenie wydatków, aby wygospodarować 500 zł?
 • nawet wówczas, kiedy korzystasz z darmowej pierwszej pożyczki, bez żadnych kosztów, to i tak ten pożyczony kapitał musisz zwrócić.

Pół biedy, jeżeli pożyczasz 500 zł (ale to i tak nie jest mało), bo koszt będzie znacznie mniejszy niż wówczas, kiedy decydujesz się pożyczyć 10x więcej i to na raty!

Szybka i mała pożyczka, to niekiedy duże kłopoty

Ważne jest, abyś zawsze pamiętał o tym, że:

 • Zaciąganie pożyczek na szybko, bez analizy i kalkulacji kosztów (obecnych i przyszłych), to krok w stronę dużych kłopotów finansowych i wpadnięcie w spiralę zadłużenia.
 • Pierwsze darmowa pożyczka, to chwyt marketingowy, który ma skłonić Ciebie w przyszłości do skorzystania z kolejnej pożyczki, która już nie będzie oferowana za 0 zł. Zapłacisz 100% kosztów.
 • W przypadku nieterminowego zwrotu pożyczki (również darmowej) pojawią się koszty windykacji, a w dalszej perspektywie sprawa trafi do sądu.

Na szczęście dla niektórych osób, firmy pożyczkowe również oceniają zdolność kredytową, a niektóre to sprawdzają również historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Czy pożyczasz online, czy w firmie stacjonarnej – zawsze sprawdzaj koszt całkowity pożyczki

Zawsze! Nawet wówczas, kiedy folder reklamowy przedstawia ją jako najtańszą na rynku. Różnice w kosztach pożyczek ratalnych mogą wynieść nawet i tysiące złotych. To bardzo dużo, dlatego tak istotne jest porównywanie ofert.

Czy wiesz na co należy zwracać uwagę?

Oprocentowanie nominalne – od nich zależy wysokość odsetek.
Prowizja – najczęściej naliczana jako pewien procent od wysokości udzielonej pożyczki.
Ubezpieczenie – koszt składki ubezpieczeniowej.
Inne opłaty – administracyjne, manipulacyjne, za rozpatrzenie wniosku – zwłaszcza firmy pożyczkowe lubią „wymyślać” tego rodzaju opłaty.
Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) i całkowity koszt – ogół kosztów pobieranych przez firmę pożyczkową. Oba parametry (pierwszy podawany jest w % drugi w złotówkach) pozwalają ocenić atrakcyjność danej oferty w stosunku do innej oferty.

Jak wyglądają koszty w szybkich pożyczkach

Firmy pożyczkowe, które nie są instytucjami bankowymi, a zatem nie gromadzą depozytów, prowadzą zwykłą działalność gospodarczą i pożyczają pieniądze z własnych kapitałów. Tym samym dążą do maksymalizacji osiąganych zysków.

Złudną nadzieją jest zatem fakt, że firma pożyczy Tobie pieniądze i nie zażądają ich zwrotu (Ty również byś tak postąpił). Ponieważ jednocześnie biorą pod uwagę, że pożyczając pieniądze osobom z nie najlepszą zdolnością kredytową, ponoszą ryzyko, pobierają dodatkowe opłaty.

Tym samym taka pożycza nie może być tania. Ale uwaga: koszt całkowity pożyczki „nie może sięgać nieba” i jest ściśle uregulowany przez tzw. „ustawę antylichwiarską”. Nie ma sensu podawania wzoru kosztów, ale ważne jest, abyś zapamiętał, że oprocentowanie nominalne nie może przekroczyć 16,00% w skali roku – kwiecień 2022 (oprocentowanie rzeczywiste roczne – RRSO – oczywiście przyjmuje inne wartości, większe lub równe oprocentowaniu nominalnemu konkretnej pożyczki).

Jak wyglądać mogą poszczególne elementy kosztów pożyczki i całkowity koszt? Kilka przykładów szybkich pożyczek online:

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE 0%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 0% – oznacza to, że koszt pożyczenia wynosi 0 zł. Na przykład 500 zł na 30 dni:

 • całkowita kwota do zapłaty 500 zł.
 • oprocentowanie nominalne w skali roku 0%.
 • całkowity koszt pożyczki 0 zł.

Pożyczka pozabankowa na 30 dni z kosztami

Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę w firmie pożyczkowej na 1200 zł na 30 dni, to koszty mogą prezentować się następująco:

Przy oprocentowaniu pożyczki 7,20% w skali roku i prowizji 15,5%, całkowity koszt pożyczki wyniesie 193 zł:

 • prowizja () 185,90 zł,
 • odsetki (tylko) 7,10 zł

Całkowita kwota do zapłaty 1393 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 513,8%.

Również szybka pożyczka, ale na raty

W tego rodzaju pożyczek nie ma ofert darmowych, rzadko są promocyjne. Jak mogą rozłożyć się koszty, np. dla pożyczki na 3000 zł i 36 rat?

Oprocentowanie nominalne 6,89%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,91%;

 • prowizja 1 672 zł,
 • ubezpieczenie 800 zł,
 • odsetki 660 zł,
 • opłata przygotowawcza 528 zł.

Całkowity koszt pożyczki wynosi zatem 3 660 zł.

Zwróć uwagę, że część kosztów odsetkowych jest dopiero na miejscu czwartym (niewiele większy od opłaty przygotowawczej). Wszystkie koszty pozaodsetkowe w tym przypadku odpowiadają za 82% całkowitych kosztów!

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE. Podsumowanie w dwóch zdaniach

Na koniec, jak zwykle, przypomnienie, aby sprawdzić i porównać koszty. A jeżeli podejmiesz decyzję o wyborze firmy pożyczkowej, to nie spiesz się z wyborem. Analiza kosztów, dokładne przeczytanie przyszłej umowy są kluczowe. Jeżeli jednak nie musisz korzystać z takiej opcji, a przeznaczenie takiej pożyczki wiąże się z zakupem dobra konsumpcyjnego, bez którego możesz się obejść, to bez zastanowienia odrzuć opcję szybkiej pożyczki niebankowej.

Artykuł "Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE"
 - aktualizacja lipiec 2022 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok