Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE? Wyszukiwarki i lista firm pożyczkowych. Sprawdź gdzie jest pożyczka z 0 zł (RRSO 0%), a gdzie weźmiesz pożyczkę na raty bez wychodzenia z domu.

szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE

W której firmie pożyczkowej wziąć pożyczkę? Najlepiej przez internet, bez chodzenia po firmach stacjonarnych i oczywiście, aby było taniej, niż gdzie indziej. Odpowiedź może być jedna i stosunkowo krótka: porównanie pożyczek.

Zbyt dużo czasu i miejsca byłoby potrzebne, aby porównać wszystkie firmy pożyczkowe operujące na rynku, dlatego należy skupić się na kilku, i z nich wybrać pożyczkę.

Jeżeli szukasz konkretnej, szybkiej pożyczki pozabankowej przez internet ONLINE, krótkoterminową lub ratalną, to przejdź do odpowiedniego działu. Poniżej: lista firm pożyczkowych z podziałem ze względu na rodzaj pożyczki oraz podstawowe informacje:

Szybka pożyczka pozabankowa? Szybko nie znaczy tanio

Szybko i tanio, nie zawsze ma przełożenie w przypadku szybkiej pożyczki pozabankowej. Owszem, powinno być jak najszybciej, ale najważniejszy jest koszt takiej pożyczki. Co z tego, że pieniądze będziesz miał zaraz na koncie, jeżeli zapłaciłeś znacznie więcej niż w innej firmie pożyczkowej?

Bez znaczenia czy jest to szybka krótkoterminowa pożyczka na 30 dni czy ratalna, to na pierwszym miejscu zawsze powinien być KOSZT pożyczki, a w dalszej kolejności: szybkość ich uzyskania (od momentu wypełnienia wniosku do wpłynięcia pieniędzy na rachunek), czy możliwość aplikowania przez internet. Tutaj krótka uwaga: zwróć uwagę czy strona firmy pożyczkowej jest „przyjazna” i intuicyjna (czy nie musisz długo szukać, aby znaleźć istotne informacje) oraz jak wygląda obsługa klienta (czat, infolinia lub kontakt mailowy).

Drobna pożyczka – niewielki koszt. Duża pożyczka – duży koszt

Krótkoterminowe pożyczki najczęściej przeznaczane są na załatanie dziury w budżecie domowym. I gdy incydentalnie zabraknie pieniędzy, to bardziej liczy się cena niż czas. O tym, że wydatki w bieżącym miesiącu przewyższą dochody, z reguły wiemy z pewnym wyprzedzeniem (owszem może się zdarzyć, sytuacja nagła i niespodziewana) i można się do tego przygotować. Ale już na samym początku należy sobie uświadomić, że:

 • te pożyczone pieniądze za miesiąc z czegoś trzeba będzie oddać! Nie jest tak, że „wpadnie” 500 zł i za miesiąc nic się nie zmieni. Konieczne będzie wygospodarowanie takiej kwoty na zwrot długu.
 • co w sytuacji, kiedy niemożliwe będzie zwiększenie dochodów lub obniżenie wydatków, aby wygospodarować 500 zł?
 • nawet wówczas, kiedy korzystasz z darmowej pierwszej pożyczki, bez żadnych kosztów, to i tak ten pożyczony kapitał musisz zwrócić.

Pół biedy, jeżeli pożyczasz 500 zł, to i tak nie jest mało, ale koszt będzie znacznie mniejszy niż wówczas, kiedy decydujesz się pożyczyć 10x więcej i to na raty!

Szybka i mała pożyczka, to niekiedy duże kłopoty

Ważne jest, abyś zawsze pamiętał o tym, że:

 • Zaciąganie pożyczek na szybko, bez analizy i kalkulacji kosztów (obecnych i przyszłych), to krok w stronę dużych kłopotów finansowych i wpadnięcie w spiralę zadłużenia.
 • Pierwsze darmowa pożyczka, to chwyt marketingowy, który ma skłonić Ciebie w przyszłości do skorzystania z kolejnej pożyczki, która już nie będzie oferowana za 0 zł. Zapłacisz 100% kosztów.
 • W przypadku nieterminowego zwrotu pożyczki (również darmowej) pojawią się koszty windykacji, a w dalszej perspektywie sprawa trafi do sądu.

Na szczęście dla niektórych osób, firmy pożyczkowe również są zobowiązane do oceny zdolności kredytowej, a niektóre to i sprawdzają również historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Czy pożyczasz online, czy w firmie stacjonarnej – zawsze sprawdzaj koszt całkowity pożyczki

Zawsze! Nawet wówczas, kiedy folder reklamowy przedstawia ją jako najtańszą na rynku. Różnice w kosztach pożyczek ratalnych mogą wynieść nawet i tysiące złotych. To bardzo dużo, dlatego tak istotne jest porównywanie ofert.

Czy wiesz na co należy zwracać uwagę?

Oprocentowanie nominalne – od nich zależy wysokość odsetek.
Prowizja – najczęściej naliczana jako pewien procent od wysokości udzielonej pożyczki.
Ubezpieczenie – koszt składki ubezpieczeniowej.
Inne opłaty – administracyjne, manipulacyjne, za rozpatrzenie wniosku – zwłaszcza firmy pożyczkowe lubią „wymyślać” tego rodzaju opłaty.

Oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) i całkowity koszt – ogół kosztów pobieranych przez firmę pożyczkową. Oba parametry (pierwszy podawany jest w % drugi w złotówkach) pozwalają ocenić atrakcyjność danej oferty w stosunku do innej oferty.

Jak wyglądają koszty w szybkich pożyczkach

Firmy pożyczkowe, które nie są instytucjami bankowymi, a zatem nie gromadzą depozytów, prowadzą zwykłą działalność gospodarczą i pożyczają pieniądze z własnych kapitałów. Tym samym dążą do maksymalizacji osiąganych zysków.

Złudną nadzieją jest zatem fakt, że firma pożyczy Tobie pieniądze i nie zażądają ich zwrotu (Ty również byś tak postąpił). Ponieważ jednocześnie biorą pod uwagę, że pożyczając pieniądze osobom z nie najlepszą zdolnością kredytową, ponoszą ryzyko, pobierają dodatkowe opłaty.

Tym samym taka pożycza nie może być tania. Ale uwaga: koszt całkowity pożyczki „nie może sięgać nieba” i jest ściśle uregulowany przez tzw. „ustawę antylichwiarską”. Nie ma sensu podawania wzoru kosztów, ale ważne jest, abyś zapamiętał, że maksymalne oprocentowanie nominalne kredytu nie może przekroczyć określonej wartości.

Oprocentowanie rzeczywiste roczne – RRSO – oczywiście przyjmuje inne wartości, większe lub równe oprocentowaniu nominalnemu konkretnej pożyczki.

Jak wyglądać mogą poszczególne elementy kosztów pożyczki i całkowity koszt? Kilka przykładów szybkich pożyczek online:

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE 0%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 0% – oznacza to, że koszt pożyczenia wynosi 0 zł. Na przykład 500 zł na 30 dni:

 • całkowita kwota do zapłaty 500 zł.
 • oprocentowanie nominalne w skali roku 0%.
 • całkowity koszt pożyczki 0 zł.

Pożyczka pozabankowa na 18 miesięcy z kosztami

Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę w firmie pożyczkowej na 3300 zł na 18 miesięcy, to koszty mogą prezentować się następująco:

Przy oprocentowaniu pożyczki 20% w skali roku i prowizji 906,15 zł, całkowity koszt pożyczki wyniesie 3155,16 zł:

 • prowizja () 906,15 zł,
 • opłata przygotowawcza 40 zł,
 • opłata dodatkowa 1359,23 zł,
 • odsetki 849,78 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 6455,16 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 159,34%.

Szybki podsumowanie szybkiej pożyczki pozabankowej przez internet ONLINE

Podsumowanie w dwóch zdaniach na koniec. Na początku przypomnienie, aby sprawdzić i porównać koszty. Zawsze. A jeżeli podejmiesz decyzję o wyborze firmy pożyczkowej, to nie spiesz się z wyborem. Analiza kosztów, dokładne przeczytanie przyszłej umowy są kluczowe.

Jeżeli musisz korzystać z takiej opcji pozabankowej, a przeznaczenie takiej pożyczki wiąże się z zakupem dobra konsumpcyjnego, bez którego możesz się obejść, to bez zastanowienia odrzuć opcję szybkiej pożyczki niebankowej. Przepłacisz za taki zakup. To pewne.

Artykuł "Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE"
 - aktualizacja grudzień 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok