Szybka pożyczka niebankowa w internecie

Szybka pożyczka niebankowa w internecie w kilkanaście minut? Firm pożyczkowych (łączne) jest więcej niż banków, ale żeby znaleźć korzystną pożyczkę pozabankową jest znacznie trudniej niż bankową.

szybka pożyczka niebankowa w internecie

W roku 2020 r., ze względu na niepewność co do przyszłości finansowej konsumentów, jak i zamknięcie wielu firm pożyczkowych, wiele propozycji pożyczkowych zostały mocno ograniczone. Nie oznacza to oczywiście, że nie ma w czym wybierać. W połowie 2022 r. na rynku jest wciąż wiele niebankowych pożyczek, zarówno krótkoterminowych, jak i na raty.

W przypadku pożyczek internetowych, podobnie zresztą jak w przypadku kredytów gotówkowych, zasada wyboru pożyczki jest jednakowa:

  • jeżeli zależy Tobie na cenie pożyczki, konieczne jest porównanie oferty kilku firm pożyczkowych.

I nie ma tutaj znaczenia czy będzie to firma pożyczkowa stacjonarna czy internetowa. Należy koniecznie sprawdzić koszty całkowite pożyczki. Dodatkowo, jeżeli nie znamy konkretnej firmy, należałoby poszukać więcej informacji i opinii na jej temat. Na ten temat pisaliśmy w artykule: Zanim pożyczysz pieniądze. Niezależnie czy jest to firma pożyczkowa czy bank.

Tania pożyczka niebankowa w internecie

Każda firma pożyczkowa jest zobowiązana do podawania kosztów całkowitych pożyczki i jej RRSO. I to jeszcze przed podpisaniem umowy. Co więcej, prawo wymaga, aby przekazała Tobie formularz informacyjny, w którym znajdą się informacje dotyczące kosztów, jak i samej pożyczki.

Mając zatem tylko dwa formularze dotyczące szczegółów oferty w dwóch różnych firmach, można na tej podstawie porównać je i wybrać tańszą.

Na stronie firmy pożyczkowej sprawdzisz:

  • szczegóły propozycji,
  • warunki na jakich jest udzielana,
  • w jaki sposób aplikować o pożyczkę,
  • czy jest w ofercie darmowa pożyczka,
  • jak wypełnić wniosek pożyczkowy.

Ale czy taka pożyczka należy do najtańszych? Oczywiście, że nie. Wystarczy spojrzeć na kilka poniższych przykładów, z uwzględnieniem jej kosztów.

koszty pożyczki niebankowej

Szybka pożyczka niebankowa w internecie – przegląd firm

Jaka jest największa wada pożyczek pozabankowych? Oczywiście cena takiej pożyczki. Oprocentowanie rzeczywiste w firmach pożyczkowych sięga nawet kilkudziesięciu procent, jeżeli weźmiemy pod uwagę pożyczki ratalne. W przypadku pożyczek gotówkowych, które są oferowane w bankach, RRSO z reguły nie przekracza 20%.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami wiele firm pożyczkowych kusiło nowych klientów ofertą pierwszej pożyczki krótkoterminowej całkowicie za darmo. Obecnie taka możliwość została mocno ograniczona co do wysokości, a niektóre to nawet całkowicie z nich zrezygnowały. Z pewnością za kilka miesięcy sytuacja będzie już inna, a kiedy się ustabilizuje i z większą dokładnością będzie można prognozować przyszłość w perspektywie kilku najbliższych miesięcy, to i darmowe pożyczki wrócą do ofert firm pożyczkowych.

Przed podpisaniem umowy z firmą pożyczkową

Zanim zdecydujesz się złożyć podpis na umowie pożyczkowej, niezależnie czy będzie to tylko 1000 zł na na 30 dni czy 3000 zł na 12 miesięcy, konieczne jest zapoznania się – bardzo dokładne – z regulaminami, opłatami (nawet opłat upominawczych i za przedłużenie pożyczki) i z samą umową. Jeżeli jakiegoś punktu umowy nie rozumiesz – koniecznie zapytaj. Jeżeli zapisy umowy są inne niż podczas wstępnych ustaleń – nie podpisuj umowy. Postępuj podobnie również wówczas, gdy nie uzyskasz odpowiedzi i wyjaśnień na Twoje pytania i wątpliwości. I pod żadnym pozorem nie korzystaj z ogłoszeń, które znajdziesz na słupach ogłoszeniowych, które zawierają tylko adres mailowy lub telefon nr komórkowego.

Jeżeli masz zdolność i wiarygodność kredytową, to lepszą opcją będzie pożyczka gotówkowa w banku. Zapoznaj się z najnowszymi propozycjami Dobry kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa w banku.

Wpis:
"Szybka pożyczka niebankowa"
zaktualizowany marzec 2022 r.

1 komentarz do “Szybka pożyczka niebankowa w internecie”

  1. Jest to na pewno szybka pożyczka gotówkowa, ale tylko dla tych co mają głowę na karku i pożyczają mało i szybko spłacają. No i mają z czego spłacić. Znam osoby, które pierwszy raz wzięły i z pętli zadłużenia nie mogą wyjść do dzisiaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok