Szukasz kredytu konsolidacyjnego do 150 tysięcy złotych?

Szukasz kredytu konsolidacyjnego do 150 tysięcy złotych i gdzie skonsolidować kilka kredytów i pożyczek? Przede wszystkim musimy wyszukać kredyt konsolidacyjny i porównać banki.

szukasz kredytu konsolidacyjnego do 150 tysięcy złotych

To co to jest kredyt konsolidacyjny? Zacząć powinniśmy od samej konsolidacji kredytów, która jest połączeniem posiadanych kredytów lub pożyczek w jeden kredyt. I to  dzieje się przy pomocy kredytu konsolidacyjnego. Po podpisaniu umowy kredytowej, bank spłaca kredyty i pożyczki przedstawione do konsolidacji. Oznacza to, że pieniędzy z kredytu nie są przelewane na Twój rachunek, ale oczywiście powstaje nowe zobowiązanie.

Czy konsolidacja kredytów ma zalety? Tak, i to kilka zasadniczych:

  • zamiast kilku rat spłacasz tylko jedną, a tym samym musisz pamiętać tylko o jednym terminie płatności,
  • dzięki wydłużeniu czasu spłaty, nowa rata może być znacznie niższa od sumy rat konsolidowanych zobowiązań,
  • możliwość otrzymania dodatkowej gotówki, nawet do 30% wartości konsolidowanych zobowiązań, z przeznaczeniem na dowolny cel,
  • przy kredycie konsolidacyjnym gotówkowym maksymalny czas spłaty w niektórych bankach to nawet i 10 lat bez dodatkowych zabezpieczeń,
  • dla kredytów konsolidacyjnych hipotecznych maksymalny okres kredytowania może wynieść 20-25 lat.

Kredyt konsolidacyjny, a właściwie to konsolidacja kredytów pozwala odzyskać lub zwiększyć płynność finansową z uwagi na fakt, że po zmniejszeniu raty kredytowej, pozostaje więcej pieniędzy w domowym budżecie.

Jeżeli szukasz kredytu konsolidacyjnego do 150 tysięcy złotych, to gdzie skonsolidować kredyty?

Z poniższymi bankami możesz się skontaktować w sprawie kredytu konsolidacyjnego:

W banku możesz zapytać- poza kredytem konsolidacyjnym gotówkowym, który jest najbardziej popularny – również o kredyt konsolidacyjnych hipoteczny.

  • konsolidacja zabezpieczona hipoteką na nieruchomości (kredyt konsolidacyjny hipoteczny) – jednym z konsolidowanych zobowiązań jest kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) lub zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nieruchomość. Wysokość kredytu konsolidacyjnego zależy od wyceny danej nieruchomości.
  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy – w większości przypadków nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń poza standardowymi. Maksymalna wysokość kredytu to 150-200 tysięcy złotych.

Jeżeli zdecydujesz się na konsolidację i zaczniesz szukać banku z najlepszą propozycją, to nie kieruj się rankingami kredytów. Założenia wzięta do rankingów kredytowych najczęściej nie odpowiadają zarówno Twojej sytuacji finansowej, jak i potrzebom i wymaganiom. Najlepiej sprawdzić oferty i porównać je samodzielnie, pamiętając, że warunki kredytowania możesz negocjować. A jeżeli masz dobrą wiarygodność kredytową i pozytywną historię kredytową, to tym lepsze warunki możesz uzyskasz. Banki cenią rzetelnych klientów.

Kredyt konsolidacyjny 150 tysięcy złotych. Jaka rata?

W tym przypadku można tylko ją oszacować. Wysokość raty (dokładnie) wyliczy bank po złożeniu indywidualnej oferty kredytowej, uwzględniając zdolność i wiarygodność kredytową. Po drugie oferta kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest udzielane na atrakcyjniejszych warunkach, niż to ma miejsce w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. Na portalach kredytowych i stronach banków można wyłącznie oszacować raty korzystając z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy 150 tysięcy złotych:

  • 6 lat – 2686,76 zł,
  • 7 lat – 2403,14 zł,
  • 8 lat – 2172,53 zł,
  • 9 lat – 2051,09 zł,
  • 10 lat – 1905,64 zł.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny 150 tysięcy złotych:

  • 12 lat – 1175,92 zł,
  • 15 lat – 968,72 zł,
  • 18 lat – 831,02 zł,
  • 20 lat – 762,38 zł,
  • 25 lat – 639,44 zł.

Porównując kredyty konsolidacyjne powinniśmy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu, jednocześnie pamiętając, że całkowity koszt kredytowy będzie rósł z każdym dodatkowym miesiącem spłaty. A to oczywiście oznacza wzrost wysokości całego zadłużenia.

Dodatkowe opcje kredytu konsolidacyjnego

Dokonując wyboru banku, możesz również zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, takie jak np:

  • wakacje kredytowe – możliwość czasowego zawieszenia spłaty kredytu. Przeważnie jest to jeden miesiąc w ciągu roku,
  • produkty, które podlegają konsolidacji. Najczęściej są to kredyty i pożyczki gotówkowe, zadłużenie na kartach kredytowych i w ROR-ach. Ale można skonsolidować wspomniany kredyt hipoteczny, samochodowy lub ratalny. Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego bez zaświadczenia o dochodach, to sprawdź w jaki sposób jest to możliwe.
  • dodatkowa gotówka. Co prawda konsolidacja kredytów zwiększa zdolność kredytową, ale jest to opcja tylko dla osób z odpowiednią płynnością finansową i małym poziomem zadłużenia,
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia. Należy wówczas nie tylko sprawdzić co obejmuje takie ubezpieczenie, ale o ile wzrośnie koszt kredytu w stosunku do opcji bez ubezpieczenia.
  • skorzystanie z dodatkowych produktów w celu obniżenia oprocentowania lub prowizji. Sprawdź również jak zmieni się całkowity koszt.

Podsumowując, konsolidacja kredytów to skuteczny i sprawdzony sposób na zmniejszenie obciążeń finansowych w domowym budżecie. O konsolidacji powinniśmy pomyśleć jeszcze zanim wystąpią problemy z regulowaniem rat. A jakie są minusy? Jeden i zasadniczy: zapłacisz więcej za kredyt. Jest to konsekwencją tego, że obniżenie wysokości raty następuje poprzez wydłużenie czasu spłaty. A to oznacza, że więcej odsetek zapłacisz za kredyt.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok