Szukam kredytu konsolidacyjnego, czyli gdzie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie zadłużenia?

szukam kredytu konsolidacyjnego

Jeżeli szukasz takiego kredyty, to podstawowe zadanie jakie przed Tobą stoi, to zapoznanie się z najnowszymi propozycjami w bankach. Możesz to zrobić w serwisie, gdzie są dostępne oferty bankowe (a właściwie to propozycje) i jednocześnie pozwalają szybko skontaktować się z wybranym bankiem przez internet.

Kredyt gotówkowy 4 tys zł

Najlepszy sposób, i jedyny, na to, aby wybrać odpowiednią propozycję w banku, to:

porównanie ofert bankowych.

Bez takiego działania, nie ma co myśleć o wyszukaniu najtańszego kredytu. A jest to ważne z punktu widzenia kosztów takiego kredytu.

Podobnie jak w supermarkecie, gdzie bardzo często szukasz tańszego produkty, porównując ceny, tak i banki mają takie same produkty, ale w różnych cenach. Należy zatem pozbierać oferty kredytowe i następnie na podstawie całkowitych kosztów kredytów lub/i na podstawie rzeczywistej stopy procentowej (RRSO kredytu), wybrać ofertę najlepszą i najtańszą.

Kredyt konsolidacyjny. Co to za kredyt?

W kilku słowach można napisać, że kredyt konsolidacyjny to „połączenie” kilku kredytów w jeden. Można skonsolidować kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne i samochodowe oraz zadłużenie na kartach kredytowych. W ten sposób zamiast kilku zobowiązań i kilku rat, mamy wówczas jeden kredyt w jednym banku i płacimy przeważnie mniejszą ratę kredytową.

Połączenie oznacza, że bank udziela nowy kredyt, którym spłacane są zobowiązania wyszczególnione we wniosku kredytowym.

Konsolidacja jest rozwiązaniem dla tych osób:

 • które spłacają kilka kredytów i mogą mieć za jakiś czas trudności z regulowaniem na bieżąco i terminowo rat kredytowych,
 • suma rat jest zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów,
 • konieczne jest zwiększenie zdolności kredytowej,
 • potrzebna jest dodatkowa gotówka,
 • akceptują zwiększenie wysokości całkowitego zadłużenia.

Zwykły i… niezwykły kredyt konsolidacyjny

Zwykłe kredyty konsolidacyjne – gotówkowy na mniej niż 20 tys. zł, 30 tys. zł, ale i nawet na 50 tys. zł i więcej, nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń (poza standardowymi) – wystarczy zdolność i wiarygodność kredytowa (ale szczegóły należy sprawdzić w banku).

Banki udzielają obecnie również kredyty konsolidacyjne pod zastaw nieruchomości – hipoteczne. I są to już kredyty liczone nawet w setach tysięcy złotych. Zabezpieczeniem takiej konsolidacji jest hipoteka na danej nieruchomości, która jest własnością kredytobiorcy lub innej osoby, np. członków rodziny.

Zmniejszenie raty kredytowej w przypadku konsolidacji to skutek przede wszystkim wydłużenia okresu kredytowania. W przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych, rata jest mniejsza dodatkowo również poprzez znacznie niższe oprocentowanie.

Zmniejszenie raty i większy koszt całkowity

O tym należy zawsze pamiętać: obniżenie raty jest możliwe głównie poprzez odpowiednie wydłużenie czasu spłaty. Im dłużej jest spłacany kredyt, to mniejsza rata, a równocześnie wzrost kosztów odsetkowych. Prezentuje to poniższy przykład:

Konsolidacja kredytów na 8000 zł i kredyt konsolidacyjny w tej samej wysokości (oprocentowanie nominalne 5.99% w skali roku). Wysokość rat (równe) oraz całkowity koszt kredytu – wyliczenia szacunkowe.

 • 4 lata – 187,84 zł – 1 016,32 zł,
 • 5 lat – 154,63 zł – 1 277,80 zł,
 • 6 lat – 132,55 zł – 1 543,60 zł,
 • 7 lat – 116,83 zł – 1 813,72 zł,
 • 8 lat – 105,09 zł – 2 088,64 zł.

Rata jak widać spada, ale i koszt całkowity kredytu wzrasta odpowiednio.

spadek raty i wzrost kosztu całkowitego kredyty konsolidcyjne

Najlepszy kredyt konsolidacyjny

Obecnie na rynku produktów bankowych mamy do czynienia z bardzo dużą i różnorodną ofertą kredytów konsolidacyjnych. Można zatem spokojnie dokonać najlepszego wyboru, a nawet i negocjować warunki kredytowe z bankiem. Aby wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, należy porównać warunki oferowane przez banki. Jak każdy kredyt i jego warunki zależą od pożyczanej kwoty, zabezpieczenia i indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Nie dokonuj wyboru kredytu opierając się na opiniach na temat banków, ponieważ 90% to subiektywne i mocno zmanipulowane opinie.

W rozmowie z bankiem, niezależnie czy jest to kredyt konsolidacyjny na 10 tys zł, 20 tys zł czy 50 tys zł lub nawet kredyt konsolidacyjny hipoteczny na 120 tys zł, staraj się negocjować warunki kredytowe, tak aby uzyskać jak najlepszą ofertę.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.

Jedna odpowiedź

 1. W każdym banku, w którym zapytałam o konsolidację chwilówek, to odpowiedziano mi, że nie można. Jedyna opcja była to kredyt konsolidacyjny z ekstra gotówką którą mogłam przeznaczyć na parabanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.