Szukam kredytu konsolidacyjnego

Szukam kredytu konsolidacyjnegoSzukam kredytu konsolidacyjnego, czyli gdzie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie zadłużenia?

Nie ma jednej i prostej odpowiedzi, ale można takie kredyty na konsolidację wyszukać i porównać. W serwisie dostępne są oferty bankowe i jednocześnie, można szybko skontaktować się z wybranym bankiem przez internet.

Kredyt gotówkowy 4 tys zł

Nie wiesz jaką ofertę kredytową wybrać? Najlepszy sposób i jedyny, to porównanie ofert bankowych. Bez takiego działania, nie ma co myśleć o wyszukaniu najtańszego kredytu. A jest to ważne z punktu widzenia kosztów takiego kredytu.

Podobnie jak w supermarkecie szukasz tańsze produkty, porównując ceny, podobnie powinno być w przypadku produktów kredytowych. Należy zatem pozbierać oferty kredytowe i następnie na podstawie całkowitych kosztów kredytów lub a podstawie rzeczywistej stopy procentowej (RRSO kredytu), wybrać ofertę najlepszą i najtańszą.

Kredyt konsolidacyjny. Co to za kredyt?

W kilku słowach można napisać, że kredyt konsolidacyjny to „połączenie” kilku kredytów w jeden. Można skonsolidować kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne i samochodowe oraz zadłużenie na kartach kredytowych. W ten sposób zamiast kilku zobowiązań i kilku rat, mamy wówczas jeden kredyt w jednym banku i płacimy przeważnie mniejszą ratę kredytową.

Konsolidacja jest rozwiązaniem dla tych osób, które spłacają kilka kredytów i mogą mieć trudności z regulowaniem na bieżąco i terminowo rat kredytowych lub suma rat jest zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów.

Zwykłe kredyty konsolidacyjne na 20 tys zł, 30 tys zł czy nawet na 50 tys zł i więcej, nie wymagają zabezpieczeń – wystarczy zdolność i wiarygodność kredytowa (ale szczegóły należy sprawdzić w banku).

Banki udzielają obecnie również kredyty konsolidacyjne pod zastaw nieruchomości. I są to już kredyty liczone nawet w setach tysięcy złotych. Zabezpieczeniem takiej konsolidacji jest hipoteka na danej nieruchomości, która jest własnością kredytobiorcy lub innej osoby, np. członków rodziny.<

Zmniejszenie raty kredytowej w przypadku konsolidacji to skutek przede wszystkim wydłużenia okresu kredytowania. W przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych, rata jest mniejsza dodatkowo również poprzez znacznie niższe oprocentowanie.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny

Obecnie na rynku produktów bankowych mamy do czynienia z bardzo dużą i różnorodną ofertą kredytów konsolidacyjnych. Można zatem spokojnie dokonać najlepszego wyboru, a nawet i negocjować warunki kredytowe z bankiem. Aby wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, należy porównać warunki oferowane przez banki. Jak każdy kredyt i jego warunki zależą od pożyczanej kwoty, zabezpieczenia i indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Nie dokonuj wyboru kredytu opierając się na opiniach na temat banków, ponieważ 90% to subiektywne i mocno zmanipulowane opinie.

W rozmowie z bankiem, niezależnie czy jest to kredyt konsolidacyjny na 10 tys zł, 20 tys zł czy 50 tys zł lub nawet kredyt konsolidacyjny hipoteczny na 120 tys zł, staraj się negocjować warunki kredytowe, tak aby uzyskać jak najlepszą ofertę.