Szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego

2023-11-17 – ostatnia aktualizacja

Szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego umożliwia przede wszystkim oszacować raty kredytowe i jest to jednoczesna sposobność na skontaktowanie się z wybranym bankiem w sprawie kredytu (lub pośrednikiem finansowym). Niestety, każdy taki kalkulator jest niedoskonały, również na stronach banków, ponieważ nie może uwzględnić wszystkich niezbędnych parametrów.

szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub domu? Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego nie jest sprawą najłatwiejszą, ale dostęp do odpowiednich narzędzi może w tym znacznie pomóc.

Kalkulator kredytu hipotecznego przede wszystkim pozwala oszacować wysokość rat kredytowych, natomiast zestawienie pośredników finansowych umożliwia na umówienie się na bezpłatne spotkanie z ekspertami finansowymi w sprawie kredytu hipotecznego.

Szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego, po prostu nie istnieje

Wspomniane zostało już, że szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego w rzeczywistości nie istnieje, a te, które można znaleźć w internecie, to przede wszystkim szacują wysokość rat i nie podają dokładnych wyliczeń.

Dlaczego nie znajdziemy takiego szczegółowego kalkulatora kredytu hipotecznego?

Nie jest to możliwe, nawet wówczas, kiedy korzystamy z kalkulatora kredytów hipotecznych na stronie banku. Każde wyliczenie rat są jedynie ich prognozą, bowiem oferta kredytowa jest indywidualna. Oznacza, to że ostateczne warunki kredytowania, a tym samym i wysokość rat, zależeć będą głównie od zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Tych parametrów nie może uwzględnić żaden kalkulator kredytowy. Co więcej, jeżeli korzystamy również z kalkulatorów do wyliczania zdolności kredytowej, to i w tym przypadku wyliczenia są mocno oszacowane. Nie tylko, że również nie są brane wszystkie parametry, to i każdy bank w nieco inny naszą zdolność kredytową liczy. To oznacza, że w jednym banku możemy mieć większą zdolność kredytową, a w innym znacznie mniejszą.

Jeżeli nie chcesz korzystać z pomocy kalkulatora, to w serwisie (POŚREDNICY FINANSOWI – KREDYT HIPOTECZNY) znajduje się zestawienie ekspertów finansowych, z którymi umówisz się na spotkanie w celu przedstawienia porównanie propozycji kredytowych. Jest to spotkanie darmowe i niezobowiązujące do skorzystania z przedstawionych propozycji.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny można przeznaczyć między innymi na:

 • Budowa domu lub zakup domu.
 • Zakup mieszkania zarówno na rynku pierwotnym, jak i na wtórnym.
 • Kupno garażu lub miejsca parkingowego.
 • Remont, wykończenie lub modernizację wybudowanego domu lub mieszkania.
 • Remont nieruchomości lub jej adaptację do celów mieszkaniowych.
 • Wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego.
 • Przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności.

Kredyt hipoteczny i niska rata kredytowa

Czy w przypadku kredytów hipotecznych należy zwracać uwagę na niską ratę kredytową? Oczywiście, że tak, ale nie oznacza to wcale, że jest to tani kredyt. Przecież można zaciągnąć kredyt hipoteczny na 80 tys. zł na 30 lat i z pewnością rata będzie znacznie mniejsza niż w przypadku kredytu hipotecznego na 800 tys. zł na 25 lat.

Na cenę kredytu wpływa nie tylko oprocentowanie nominalne, ale i marża banku, a w dalszej kolejności prowizja i obowiązkowe ubezpieczenia. Poza kosztami bankowymi wystąpią również niebankowe, np. opłaty sądowe i notarialne.

Jeżeli temat dotyczący kredytów hipotecznych wydaje się Tobie zbyt skomplikowany, to zamiast samodzielnie zgłębiać istotne szczegóły, lepiej jest się skontaktować z bankiem lub pośrednikiem finansowym.

2 komentarze do “Szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego”

 1. Każda symulacja kredytu hipotecznego jest przygotowana na podstawie aktualnych propozycji kredytowych danych banków. I najczęściej opierają się na wyliczeniach wziętych z przykładu reprezentatywnego. Należy się również liczyć, że mogą pojawić się błędy obliczeniowe, czy zmiany w propozycjach banków, które nie zostały uwzględnione.

  Zatem oferty kredytów hipotecznych przygotowane przez banki, po skontaktowaniu się z nimi i obliczeniu zdolności kredytowej, na pewno będą się różnić od tych przedstawionych w kalkulatorze kredytów hipotecznych.

  Każda taka symulacja ma wyłącznie charakter informacyjny. Wystarczy porównać przykład reprezentatywny kredytu hipotecznego na okres kredytowania wynoszący 320 miesięcy na 350 000 zł. Szacowana cena zakupu nieruchomości 400 000 zł. RRSO 4,30%. Całkowity koszt kredytu: 225 763,88 zł, a rata 2 036,58 zł. Marża: 2,05%.

  Z pewnością zapytanie o taki kredyt hipoteczny, to inne parametry i inne wyliczenia. Zgadzam się z poniższym komentarzem, że zdecydowanie lepiej jest skontaktować się z doradcą, a wyliczenia kalkulatorów traktować, być może nie z przymrużeniem oka, ale jako dodatkowe źródło informacji.

 2. Choć kalkulatory kredytowe są całkiem niezłym narzędziem finansowym do wyszukania banków, to uważam, że nie należy polegać wyłącznie na nich. Decyzja nie tylko powinna być dobrze przemyślana, ale także poznać inne propozycje kredytowe w innych bankach. Zachęcam do skorzystania z opcji doradcy finansowego, który przedstawi wiele propozycji i przedstawi różne oferty, szczególnie dopasowane do możliwości i potrzeb. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na spotkanie z doradcą. Ewentualnie można zawsze samodzielnie wybrać się do banków i poprosić o pomoc doradcę bankowego i uzyskać wyjaśnienia.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok