Symulator kredytu w banku. Porównanie rat kredyty w bankach

Symulator kredytu w banku. Porównanie ratSymulator kredytu w banku, to nic innego, jak wyliczenia szacunkowych rat kredytowych przy zadanych parametrach kredytu.

Bardzo często symulator kredytu nazywany jest kalkulatorem, wyszukiwarką lub porównywarką kredytową.

Niezależnie jak nazywa się narzędzie finansowe, służy ono przede wszystkim do wyszukiwania banków, zapoznania się z ofertami kredytowymi i ich podstawowymi parametrami oraz do symulacji rat kredytowych. Podkreślimy to jeszcze raz: do symulacji rat, a nie do ich dokładnego wyliczenia. Do najczęściej spotykanych, a tym samym i najbardziej popularnych, można zaliczyć symulator:

KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH (hipotecznych)

oraz

KREDYTÓW i POŻYCZEK GOTÓWKOWYCH

Symulator kredytu bankowego

Symulacja kredytu bankowego, a właściwie rat kredytowych, można dokonać w serwisie. Założenie jest bardzo proste: oszacować wysokość raty kredytowej. Należy wpisać wysokość kredytu oraz podać okres kredytowania. Można jeszcze zaznaczyć kilka innych parametrów szukania, ale te dwa w zupełności wystarczą, aby sprawdzić ile (mniej więcej) wyniesie rata kredytowa.

W przypadku kredytów gotówkowych okres kredytowania podajemy w miesiącach, a w przypadku kredytów hipotecznych w latach. Dlaczego jest to tylko symulator kredytu, a nie Kalkulator Dokładnych Rat Kredytowych? Dokładne raty może wyliczyć wyłącznie bank. Wysokość raty zależy nie tylko od wysokości i okresu kredytowania, ale także od oceny scoringowej klienta. Im więcej punków scoringwych zdobędzie klient, tym lepsza i korzystniejsza oferta.

Symulacja kredytu i co dalej

Jeżeli już już mamy przygotowaną listę banków z symulatora, to należy teraz już tylko wybrać te, z którymi skontaktujemy się w sprawie kredytu. Sam proces ubiegania się o kredyt gotówkowy, wbrew upowszechnionym opiniom, nie jest wcale długi czy skomplikowany.

Banki wymagają dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach. Dowód osobisty oczywiście potwierdzi naszą tożsamość, wiek czy narodowość. Obcokrajowcy muszą mieć ze sobą paszport oraz kartę pobytu.

Zaświadczenie o dochodach jest również potrzebne do wypełnienia wniosku kredytowego. Należy bowiem podać informacje na temat uzyskiwanych zarobków i rodzaju umowy o pracę. We wniosku należy podać oczywiście również kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz czas, w którym zamierzamy kredyt spłacić.

Jeżeli wszystkie dokumenty są dostarczone, wniosek poprawnie wypełniony, to bank ostatecznie weryfikuje zdolność kredytową klienta (pierwsza była podczas rozmowy telefonicznej) i sprawdza wiarygodność kredytową.

Sprawdź symulację kredytu gotówkowego Kredyt gotówkowy 18000 zł 6 lat – porównanie rat, przegląd banków oraz szybki i krótki formularz kontaktowy do wybranych banków.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok