Symulacja kredytu gotówkowego

Symulacja kredytu gotówkowego w bankach. Sprawdź z symulatorem kredyty oraz pożyczki gotówkowe w bankach. Symulator pozwala nie tylko wyliczyć przykładowe raty kredytowe, ale również zapoznać się z najnowszymi propozycjami kredytów gotówkowych.

Szukając kredytu gotówkowego w bankach, zadajemy sobie na początku pytanie: Gdzie najlepszy kredyt gotówkowy? Najlepszy, czyli w domyśle mamy najtańszy.

kredyt gotówkowy symulacja

Niestety, nie ma łatwej i szybkiej odpowiedzi. Zależy to bowiem od oferty kredytu gotówkowego w danym banku, ale także od Twojej zdolności kredytowej. wiarygodności kredytowej i wysokości kredytu, którego potrzebujesz.

Podobnie rzecz się ma z symulacją kredytu gotówkowego. ŻADNE narzędzie do wyliczania rat (również te bankowe) nie prezentują wyliczeń rzeczywistych rat kredytowych. Są to tylko ich szacunkowe obliczenia. I to z powodów, które zostały podane powyżej.

Jedyną możliwością aby wyszukać tani (czyt. korzystny) kredyt gotówkowy, to zgromadzić kilka ofert kredytowych i porównać je według rrso kredytu oraz całkowitych kosztów. W ten sposób można utworzyć z wyselekcjonowanych ofert bankowych własny ranking kredytowy.

Do wyszukiwania i przeglądania ofert kredytowych, można wykorzystać poniższy symulator kredytowy.

Symulacja kredytu gotówkowego raty kredytowe

Symulacja kredytu gotówkowe pozwala jednocześnie skontaktować się z wybranym bankiem, wysyłając formularz kontaktowy. Czy to będzie najszybszy kredyt gotówkowy? Niestety nie, bo wyszukanie, złożenie wniosku i decyzja trochę potrwa. Ale zawsze można sprawdzić kredyty gotówkowe przez internet, tutaj składasz aplikację przez internet i jest szybciej, niż tradycyjnie.

Należy jednak odnotować, że jest możliwe uzyskania kredytu (wypłacenie go na rachunek bankowy), nawet i w tym samym dniu, co złożony wniosek kredytowy.co powinna zawierać umowa kredytowa oraz jakie obowiązki informacyjne wobec konsumentów ma bank oraz doradcy kredytowi.

Często się mówi, że dobre kredyty gotówkowe, to tanie kredyty gotówkowe. Oczywiście im tańszy taki kredyt, to tym lepiej dla naszego portfela. Ale bez porównania kredytów, mamy małe szanse, aby wybrać korzystny kredyt.

Jeżeli zależy nam na tanim kredycie, najlepiej sprawdzić kredyty gotówkowe według rrso. Im jest mniejsze oprocentowanie rzeczywiste, tym taki kredyt tańszy. Podobnie można porównać kredyty gotówkowe na podstawie całkowitych kosztów kredytowych.

Ile wyniesie rata kredytowa?

Różnie – w zależności z jakiego symulatora rat korzystasz i nie ma najmniejszego sensu przywiązywać większej uwagi do ich wyliczeń. Taki symulator rat ma tylko pozwolić tylko oszacować (mniej więcej) wysokość raty, na którą musisz się przygotować.

Bardzo często symulacja kredytu gotówkowego w takich kalkulatorach oparta jest na RRSO przykładu reprezentatywnego.

A co to jest RRSO? Warto krótko o tym wspomnieć, ponieważ jest to bardzo istotny element, brany pod uwagę przy porównywaniu kredytów. Bez wchodzenia w szczegóły skomplikowanego wzoru matematycznego, RRSO, to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która obejmuje wszystkie koszty kredytowe związane z udzieleniem kredytu, prezentowana jest w ujęciu procentowym w skali roku.

Żeby było jeszcze bardziej czytelnie, posłużymy się przykładem. Pożyczając 1000 zł na 12 miesięcy (1 rok) przy RRSO wynoszącym 12%, oznacza, że do oddania będziesz miał 1120 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie obejmuje opłat dodatkowych, np. opłaty za wysłanie przypomnienia o zapłaceniu raty.

Im mniejsze będzie RRSO kredytu (przy uwzględnieniu takiej samej wysokości kredytu, czasu kredytowania oraz rodzaju rat), to oczywiście tańszy będzie kredyt i rata mniejsza.

Symulacja kredytu gotówkowego: 10000 zł na 48 miesięcy

Korzystając z symulatora (październik 2022 r.), można szybko zaprezentować przełożenie RRSO kredytu na wysokość raty równej:

Pośrednik finansowy/Bank | RRSO | Rata | Oproc. | Prowizja | Ubezp.

  • Bank1 – Pożyczka oferta specjalna 11,56% | 258,40 zł 10,99% 0% Nie
  • PF – Kredyt Gotówkowy 13,63% | 267,53 zł 9,99% 5,5% Nie
  • Bank2 – Pożyczka gotówkowa – 13,79% | 268,23 zł 12,99% 0% Nie
  • Bank3 – Pożyczka internetowa (Promocja) 14,11% | 269,61 zł 13,23% 0,07% Nie
  • PF – Kredyt Gotówkowy 14,50% | 271,32 zł 10,99% 5% Nie

Taka prezentacja nie jest to oczywiście ofertą kredytową, a jest jedynie prezentacją zależności pomiędzy wyliczeniem RRSO i wysokości raty, korzystając z symulatora kredytów gotówkowych.

Podsumowanie symulacji kredytów gotówkowych

Podsumowując krótko, co to jest symulacja i w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju symulatory rat:

  • symulacja kredytów gotówkowych, to inaczej symulacja (oszacowanie) rat kredytowych wg zadanych parametrów.
  • narzędzie takie jak: wyszukiwarki, porównywarki i kalkulatory kredytów, nie wyliczają dokładnych rat, ale właśnie dokonują ich symulacji. Bardzo często zatem znajdziemy informację, że symulacja rat ma charakter orientacyjny.
  • należy zwrócić uwagę, że każda propozycja kredytowa jest ogólna (kierowana do wszystkich potencjalnych kredytobiorców), a oferta kredytowa jest zawsze indywidualna. Żaden z symulatorów nie bierze pod uwagę zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnych klientów.
  • symulacja kredytów gotówkowych pozwala przede wszystkim szybko oszacować miesięczne raty i dopasować okres kredytowania i wysokość kredytu do naszych możliwości finansowych.
A co zrobić, kiedy spłacasz kilka kredytów i pożyczek bankowych? Czy warto jest obniżyć ratę kredytową i płacić mniejszy kredyt? Więcej o konsolidacji kredytowej przeczytasz w artykule: Wszystkie kredyty w jeden. Konsolidacja na 80 tys zł.
Aktualizacja: październik 2022.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok