Symulacja kredytu gotówkowego w bankach. Sprawdź z symulatorem kredyty oraz pożyczki gotówkowe w bankach. Symulator pozwala nie tylko wyliczyć przykładowe raty kredytowe, ale również zapoznać się z najnowszymi propozycjami kredytów gotówkowych.

Szukając kredytu gotówkowego w bankach, zadajemy sobie na początku pytanie: Gdzie najlepszy kredyt gotówkowy? Najlepszy, czyli w domyśle mamy najtańszy.

kredyt gotówkowy symulacja

Niestety, nie ma łatwej i szybkiej odpowiedzi. Zależy to bowiem od oferty kredytu gotówkowego w danym banku, ale także od Twojej zdolności kredytowej. wiarygodności kredytowej i wysokości kredytu, którego potrzebujesz.

Podobnie rzecz się ma z symulacją kredytu gotówkowego. ŻADNE narzędzie do wyliczania rat (również te bankowe) nie prezentują wyliczeń rzeczywistych rat kredytowych. Są to tylko ich szacunkowe obliczenia. I to z powodów, które zostały podane powyżej.

Jedyną możliwością aby wyszukać tani (czyt. korzystny) kredyt gotówkowy, to zgromadzić kilka ofert kredytowych i porównać je według rrso kredytu oraz całkowitych kosztów. W ten sposób można utworzyć z wyselekcjonowanych ofert bankowych własny ranking kredytowy.

Do wyszukiwania i przeglądania ofert kredytowych, można wykorzystać poniższy symulator kredytowy.

Symulacja kredytu gotówkowego raty kredytowe

Symulacja kredytu gotówkowe pozwala jednocześnie skontaktować się z wybranym bankiem, wysyłając formularz kontaktowy. Czy to będzie najszybszy kredyt gotówkowy? Niestety nie, bo wyszukanie, złożenie wniosku i decyzja trochę potrwa. Ale zawsze można sprawdzić kredyty gotówkowe przez internet, tutaj składasz aplikację przez internet i jest szybciej, niż tradycyjnie.

Należy jednak odnotować, że jest możliwe uzyskania kredytu (wypłacenie go na rachunek bankowy), nawet i w tym samym dniu, co złożony wniosek kredytowy. Najczęściej dotyczy to kredytów gotówkowych udzielanych przez internet – wszystko odbywa się online i telefonicznie.

Jeżeli przymierzasz się do kredytu gotówkowego, sprawdź również co powinna zawierać umowa kredytowa oraz jakie obowiązki informacyjne wobec konsumentów ma bank oraz doradcy kredytowi.

Często się mówi, że dobre kredyty gotówkowe, to tanie kredyty gotówkowe. Oczywiście im tańszy taki kredyt, to tym lepiej dla naszego portfela. Ale bez porównania kredytów, mamy małe szanse, aby wybrać korzystny kredyt.

Jeżeli zależy nam na tanim kredycie, najlepiej sprawdzić kredyty gotówkowe według rrso. Im jest mniejsze oprocentowanie rzeczywiste, tym taki kredyt tańszy. Podobnie można porównać kredyty gotówkowe na podstawie całkowitych kosztów kredytowych.

Ile wyniesie rata kredytowa?

Różnie – w zależności z jakiego symulatora rat korzystasz i nie ma najmniejszego sensu przywiązywać większej uwagi do ich wyliczeń. Taki symulator rat ma tylko pozwolić tylko oszacować (mniej więcej) wysokość raty, na którą musisz się przygotować.

Bardzo często symulacja kredytu gotówkowego w takich kalkulatorach oparta jest na RRSO przykładu reprezentatywnego.

A co to jest RRSO? Warto krótko o tym wspomnieć, ponieważ jest to bardzo istotny element, brany pod uwagę przy porównywaniu kredytów. Bez wchodzenia w szczegóły skomplikowanego wzoru matematycznego, RRSO, to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która obejmuje wszystkie koszty kredytowe związane z udzieleniem kredytu, prezentowana jest w ujęciu procentowym w skali roku.

Żeby było jeszcze bardziej czytelnie, posłużymy się przykładem. Pożyczając 1000 zł na 12 miesięcy (1 rok) przy RRSO wynoszącym 12%, oznacza, że do oddania będziesz miał 1120 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie obejmuje opłat dodatkowych, np. opłaty za wysłanie przypomnienia o zapłaceniu raty.

Im mniejsze będzie RRSO kredytu (przy uwzględnieniu takiej samej wysokości kredytu, czasu kredytowania oraz rodzaju rat), to oczywiście tańszy będzie kredyt i rata mniejsza.

Symulacja kredytu gotówkowego: 10000 zł na 48 miesięcy

Korzystając z symulatora (propozycje z maja 2021 r.), można szybko zaprezentować przełożenie RRSO kredytu na wysokość raty:

Bank i nazwa oferty | RRSO | Rata | Oproc. | Prowizja | Ubezp.

 • Getin Bank – oferta specjalna 7,44% | 240,39 zł 7,2% 0,0% Nie
 • Santander Bank – Mistrzowski Kredyt Gotówkowy 9,36% | 248,78 zł 7,2% 3,49% Nie
 • Alior Bank – Pożyczka internetowa 9,36% | 248,76 zł 7,19% 3,5% Nie
 • Citi Handlowy – pożyczka online dla nowych klientów 10,23% | 252,58 zł 6,99% 5,5% Nie
 • Bank Millennium – pożyczka gotówkowa 14,56% | 271,62 zł 7,2% 12,99% Nie
 • Alior Bank – Pożyczka z Mikrokosztami VI – 15,09% | 273,93 zł 5,98% 14,3% Nie

Taka prezentacja nie jest to oczywiście ofertą kredytową, a jest jedynie prezentacją zależności pomiędzy wyliczeniem RRSO i wysokości raty, korzystając z symulatora kredytów gotówkowych.

Jak wygląda symulacja kredytów gotówkowych na stronach banków?

Przypatrzmy się jak obecnie (pod koniec maja 2021 r.) wygląda symulacja rat kredytów gotówkowych dla wybranych banków, korzystając z bankowych symulatorów rat. Założenia są takie same jak powyżej: kredyt gotówkowy 10000 zł na 48 rat.

symulacja pożyczki gotówkowej ING Bank

 • ING Bank Śląski – Rata miesięczna 266,61 zł. Prowizja (doliczona do kwoty pożyczki) 1 199 zł. Oprocentowanie 6,70%. Rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową 297,90 zł.

symulacja kredytu gotówkowego w Santander Bank

 • Santander Bank Polska – Rata miesięczna 293,58 zł. RRSO 19,53%. Prowizja: 3,99 % (487,28 zł). Oprocentowanie: 7,20 %. Miesięczna składka ubezpieczeniowa: 35,94 zł. Całkowity koszt kredytu 4 091,84 zł.

symulacja pożyczki gotówkowej CitiHandlowy

 • Citi Handlowy – Rata miesięczna 253 zł.

symulacja kredytu gotówkowego w BNP Paribas

 • BNP Paribas – Wysokość raty miesięcznej 269,24 zł. Kwota kredytu: 11 200 zł. Całkowity koszt kredytu: 2 923,52 zł. Oprocentowanie stałe w skali roku: 7,20%. Prowizja: 0,00 zł. Składka ubezpieczenia na życie: 1 200 zł. RRSO 12,40% dla reprezentatywnego przykładu.

informacja o symulacji kredytów gotówkowych

Podsumowanie symulacji kredytów gotówkowych

Podsumowując krótko, co to jest symulacja i w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju symulatory rat:

 • symulacja kredytów gotówkowych, to inaczej symulacja (oszacowanie) rat kredytowych wg zadanych parametrów.
 • narzędzie takie jak: wyszukiwarki, porównywarki i kalkulatory kredytów, nie wyliczają dokładnych rat, ale właśnie dokonują ich symulacji. Bardzo często zatem znajdziemy informację, że symulacja rat ma charakter orientacyjny.
 • należy zwrócić uwagę, że każda propozycja kredytowa jest ogólna (kierowana do wszystkich potencjalnych kredytobiorców), a oferta kredytowa jest zawsze indywidualna. Żaden z symulatorów nie bierze pod uwagę zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnych klientów.
 • symulacja kredytów gotówkowych pozwala przede wszystkim szybko oszacować miesięczne raty i dopasować okres kredytowania i wysokość kredytu do naszych możliwości finansowych.

A co zrobić, kiedy spłacasz kilka kredytów i pożyczek bankowych? Czy warto jest obniżyć ratę kredytową i płacić mniejszy kredyt? Więcej o konsolidacji kredytowej przeczytasz w artykule: Wszystkie kredyty w jeden. Konsolidacja na 80 tys zł.

Aktualizacja: lipiec 2021.
Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.