Symulacja kredytu gotówkowego

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-19 – ostatnia aktualizacja

Symulacja kredytu gotówkowego w bankach. Sprawdź z symulatorem kredyty oraz pożyczki gotówkowe w bankach. Pozwala on nie tylko wyliczyć przykładowe raty kredytowe, ale również zapoznać się z najnowszymi propozycjami kredytów.

symulacja kredyt gotówkowy
Symulacja kredytu gotówkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Szukając banku zastanawiamy się, gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy i czy są jakieś narzędzie internetowe, które pomogą nam taki kredyt wyszukać?

Nie ma takich, niestety. Wszelkiego rodzaju rankingi i kalkulatory, to tylko instrumenty, które pomogą przeprowadzić symulację kredytu gotówkowego dla wybranych banków. I tylko tyle.

Całe zagadnienie bowiem sprowadza się do ostatecznej i indywidualnej oferty kredytowej. A ta jest zdeterminowana ocenę kredytową, którą uzyskasz w wybranym banku.

Symulacja kredytu gotówkowego raty kredytowe

Symulację kredytu gotówkowego, a dokładnie wyliczenia szacunkowych rat, możesz przeprowadzić z poniższym narzędziem. Oczywiście żaden taki kalkulator nie prezentują wyliczeń rzeczywistych – zarówno rat kredytowych, jak i kosztów kredytowych. Na stronach instytucji finansowych jest identycznie.

Po przeprowadzonej symulacji kredytu można skontaktować się z wybranym bankiem, wysyłając formularz kontaktowy. Czy to będzie akurat najlepszy kredyt? Konieczne byłoby porównanie wybranej oferty z ofertą innego banku. Wówczas na podstawie wyliczonych kosztów całkowitych można wskazać tę lepszą.

Jak przeprowadzić wyliczenia? Wystarczy wpisać wysokość kredytu i podać czas kredytowania w miesiącach.

Lista propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych

Jedyną możliwością, która pozwala wyszukać tańszy kredyt gotówkowy, to zgromadzić kilka wybranych ofert i porównać je według RRSO kredytu lub całkowitego kosztu. W ten sposób jest szansa na stworzenie z już wyselekcjonowanych kredytów własnego rankingu.

Na podstawie poniższego wykazu, który zawiera również propozycje promocyjne, można wytypować kredyty i pożyczki gotówkowe.

Ile wyniesie rata kredytu gotówkowego?

Różnie – w zależności z jakiego symulatora rat korzystasz i nie ma najmniejszego sensu przywiązywać większej uwagi do ich wyliczeń. Ma on za zadanie podać orientacyjną wysokość, na którą musisz się przygotować.

Bardzo często symulacja kredytu gotówkowego w takich kalkulatorach oparta jest na RRSO przykładu reprezentatywnego.

A co to jest RRSO?

Warto krótko o RRSO wspomnieć, ponieważ jest to bardzo istotny czynnik, który jest brany pod uwagę przy porównywaniu kredytów.

Bez wchodzenia w szczegóły skomplikowanego wzoru matematycznego, RRSO, to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Prezentowana jest w ujęciu procentowym z uwzględnieniem roku. Obejmuje wszystkie koszty kredytowe w stosunku do wysokości kredytu, które należy ponieść na rzecz kredytobiorcy.

W RRSO kredytu ujęte jest oprocentowanie nominalne, a w koszcie całkowitym odsetki. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie obejmuje opłat dodatkowych, np. opłaty za wysłanie przypomnienia o zapłaceniu raty.

Pożyczając 1000 zł na 12 miesięcy (1 rok) przy RRSO wynoszącym 12%, oznacza to, że do zwrotu będzie 1120 zł.

Im mniejsze będzie RRSO kredytu (przy uwzględnieniu takiej samej wysokości kredytu, czasu kredytowania oraz rodzaju rat), to oczywiście kredyt będzie tańszy.

Symulacja kredytu gotówkowego: 10000 zł na 48 miesięcy

Korzystając z symulatora (wrzesień 2023 r.), można szybko zaprezentować przełożenie RRSO kredytu na wysokość raty równej:

Pośrednik finansowy/Bank | RRSO | Rata | Oproc. | Prowizja | Ubezp.

  • Bank1 – Pożyczka oferta specjalna 11,56% | 258,40 zł 10,99% 0% Nie
  • PF – Kredyt Gotówkowy 13,63% | 267,53 zł 9,99% 5,5% Nie
  • Bank2 – Pożyczka gotówkowa – 13,79% | 268,23 zł 12,99% 0% Nie
  • Bank3 – Pożyczka internetowa (Promocja) 14,11% | 269,61 zł 13,23% 0,07% Nie
  • PF – Kredyt Gotówkowy 14,50% | 271,32 zł 10,99% 5% Nie

Taka prezentacja nie jest to oczywiście ofertą kredytową, a jest jedynie prezentacją zależności pomiędzy wyliczeniem RRSO i wysokości raty, korzystając z symulatora kredytów gotówkowych.

Podsumowanie

Podsumowując krótko, co to jest symulacja kredytu gotówkowego i w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju symulatory:

  • Symulacja kredytów gotówkowych, to inaczej oszacowanie rat kredytowych według zadanych parametrów.
  • Narzędzie takie jak: wyszukiwarki, porównywarki i kalkulatory kredytów, nie wyliczają dokładnych rat, ale dokonują ich symulacji. Bardzo często zatem znajdziemy informację, że symulacja rat ma charakter orientacyjny.
  • Należy zwrócić uwagę, że każda propozycja kredytowa jest ogólna (kierowana do wszystkich potencjalnych kredytobiorców). Oferta kredytowa jest zawsze indywidualna. Żaden z symulatorów nie bierze pod uwagę zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnych klientów.
  • Symulacja kredytów ułatwia dopasowanie okresu kredytowania lub/i wysokości finansowania do naszych możliwości finansowych.
A co zrobić, kiedy spłacasz kilka kredytów i pożyczek bankowych? Czy warto jest obniżyć ratę kredytową i płacić mniejszy kredyt? Więcej o konsolidacji kredytowej przeczytasz w artykule: Co to jest konsolidacja kredytów?
Symulacja kredytu gotówkowego
Aktualizacja: listopad 2023.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok