Sprawdzone parabanki. Przegląd firm pożyczkowych online

Sprawdzone parabanki, a w zasadzie firmy pożyczkowe. W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim (11 października 2015 r.) uregulowana została możliwość udzielania pożyczek przez podmioty inne niż banki i SKOK-i. Z tego też powodu, ze względu na uwagi na brak odpowiedniej definicji ustawowej, nazywane były często (i wciąż są) „parabankami” lub „firmami pożyczkowymi”.

sprawdzone parabanki przegląd firm pożyczkowych online

Obecnie podmioty nieprowadzące działalności w formie banków lub SKOK-ów określa się mianem „instytucji pożyczkowych” (art. 5 pkt 2a ustawa o kredycie konsumenckim).

Sprawdzone parabanki… Nie. Instytucje pożyczkowe przez internet

Obecnie każda instytucja pożyczkowa może prowadzić działalność tylko i wyłącznie w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o.o.) lub spółki akcyjnej (S.A.). Minimalny kapitał zakładowy, którym musi dysponować, to 200 tys. zł (art. 59a ustawy o kredycie konsumenckim).

Zanim weszła w życie nowelizacja ustawy, pożyczki mogły być udzielane zarówno przez spółki osobowe, jak i osoby fizyczne, które prowadziły „zwykłą” działalność gospodarczą.

Instytucje pożyczkowe działa zarówno lokalnie, jak i przez internet. Sprzedaż prowadzona jest w punktach stacjonarnych, przez internet, ale również często przybiera formę akwizycji w domach konsumentów.

Oferta instytucji pożyczkowych charakteryzuje się brakiem skomplikowanych procedur, minimalnymi formalnościami oraz bardzo często brakiem wysokich wymagań dotyczących zarówno zdolności kredytowej, jak i wiarygodności kredytowej. Nie oznacza to jednak, że każdy konsument uzyska pożyczkę! Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, potencjalny pożyczkodawca musi zostać zbadany pod względem zdolności do zwrotu kapitału wraz z naliczonymi opłatami, w wyznaczonym terminie.

Pożyczki pozabankowe, ze względu na swój charakter, są znacznie droższe, niż podobne pożyczki bankowe.

2 komentarze do “Sprawdzone parabanki. Przegląd firm pożyczkowych online”

  1. Ja uważam, że można korzystać z pożyczek pozabankowych, tylko z głową, to znaczy pożyczać tylko tyle, ile jest potrzebne i mamy pewność (ale tego nie jesteśmy przewidzieć mimo wszystko), że poradzimy sobie ze spłatą. Nie wiem czy wiecie, ale osoby, które są zadłużone w firmach pożyczkowych
    przeznaczają na spłatę pożyczek zdecydowanie większą część swoich dochodów netto niż kredytobiorcy z banków.

    Jeżeli pożyczamy z uwzględnieniem naszych obecnych i przyszłych możliwości finansowych to fakt zadłużenia w parabanku nie oznacza od razu, że obciążenie budżetu domowego będzie ponad nasze możliwości finansowe.

    Niebezpieczeństwo nadmiernego zadłużenia oraz wpadnięcie w spiralę zadłużenia pojawia się w momencie, kiedy zaciągamy i spłacamy kilka pożyczek jednocześnie.

  2. Ja tam w żadne prabanki nie wierzę, nie ufam i trzymam się od pożyczek takich z daleka.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok