Sprawdzone firmy pożyczkowe. 10 zasad zanim wybierzesz

2022-12-08 – ostatnia aktualizacja

Sprawdzone firmy pożyczkowe pozabankowe, nie tylko w internecie, czyli 10 zasad zanim wybierzesz firmę pożyczkową. Pożyczaj bezpiecznie i „z głową” wybieraj firmę, w której pożyczysz pieniądze!

sprawdzone firmy pożyczkowe Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki

Dlaczego to jest tak ważne? Bo chodzi tutaj o Twoje pieniądze, które będziesz musiał oddać. Zwłaszcza jest to ważne, że od czasu do czasu docierają do nas informacje na temat nieuczciwych firm pożyczkowych, które oszukały klientów. Nie można zakładać, że każda firma oferująca pożyczki i kredyty jest nieuczciwa, ale żeby nie być nieprzyjemnie zaskoczonym, należy przestrzegać kilku .zasad postępowania.

10 Zasad możemy skondensować w kilku zdaniach: Zawsze korzystaj z usług sprawdzonych firm pożyczkowych, nigdy nie pożyczaj pieniędzy od anonimowych osób, które zostawiają ogłoszenia na słupach lub na portalach ogłoszeniowych podając tylko numer telefonu komórkowego.

Przestrzegając kilku podstawowych zasad przed zaciągnięciem pożyczki pozabankowej powinno uchronić Ciebie przed przykrymi i niespodziewanymi okolicznościami.

Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki?

  1. Pożyczaj tylko tyle, ile potrzebujesz.
  2. Odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś w stanie uregulować w terminie dane zobowiązanie.
  3. Zwracaj zawsze uwagę na wszystkie opłaty związane z rozpatrzeniem wniosku, kosztów udzielenia pożyczki. Jeżeli uważasz, że są zbyt wysokie w stosunku do wysokości oferowanej pożyczki, zrezygnuj z pożyczki i firmy pożyczkowej.
  4. Nie składaj podpisu na wekslach i zobowiązaniach, które są zbyt wysokie do wnioskowanej pożyczki/kredytu.
  5. Banki, SKOK-i oraz firmy oferujące pożyczki są zobowiązane przepisami ustawy do przedstawienia całkowitych kosztów pożyczki i kredytów. Muszą podać również rzeczywistą roczną stopą procentową – RRSO. Pozwala ona na szybkie porównanie takich samych ofert i ocenienie, która z nich jest tańsza. Wyszczególnienie opłat umożliwia zorientowanie się za co zapłacisz biorąc pożyczkę.
  6. Spłacanie jednej pożyczki drugą jest prostą drogą do wpadnięcia w pętlę zadłużeniową. Lepszym rozwiązaniem jest podjęcie rozmów z wierzycielem (pożyczkodawcą) w sprawie renegocjacji umowy.
  7. Wiarygodność firmy pożyczkowej. Sprawdź podmiot, w którym chcesz zaciągnąć zobowiązanie. Wyszukaj opinii w internecie na jej temat, odwiedź fora internetowe, sprawdź na stronie KNF – Komisji Nadzoru Finansowego, czy nie jest wyszczególniona na „czarnej liście”.
  8. Umowa jest nieczytelna, bardzo długa lub jej zapisy są niezrozumiałe? Nie podpisuj umowy.
  9. Pobierz druk umowy, regulaminy, tabelę opłat oraz pozostałe informacje dotyczące pożyczki lub kredytu – zanim podpiszesz umowę. Na spokojnie w domu przeczytaj dokumenty i je przeanalizuj.
  10. Aby nie być zmuszonym do płacenia dodatkowych kosztów, spłacaj pożyczkę zgodnie z harmonogramem i terminowo.

SPRAWDZONE FIRMY POŻYCZKOWE przez internet

Sprawdzone firmy, czyli bardzo często na wielu forach, określane jako „uczciwe firmy pożyczkowe” czy „firmy pożyczkowe godne polecenia”. I to bardzo ważne, aby takich firm szukać i z oferty pożyczkowej takich firm korzystać. Poniżej można sprawdzić oferty wielu firm pożyczkowych, które są bardziej lub mniej znane na rynku pożyczkowym. Zdecydowana większość przedstawionych podmiotów udziela pożyczek pozabankowych w internecie. Znajdziesz wśród nich zarówno te z ofertą pożyczek krótkoterminowych, jak i ratalnych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok