Spadkowa dynamika w udzielanych kredytach

W najnowszym „Newsletterze kredytowym BIK” z kwietnia 2020 r. Biuro Informacji Kredytowej przedstawiło dane dotyczące sprzedaży kredytów dla klientów indywidualnych.

spadkowa dynamika w udzielanych kredytach

Wynika z niego, że w marcu 2020 r., w porównaniu do marca poprzedniego roku, banki i SKOK-i udzieliły kredytów na wyższą kwotę jedynie w segmencie kredytów mieszkaniowych – wzrost o +17,6%. W przypadku kart kredytowych nastąpił spadek, aż o 47,6%, w kredytach konsumpcyjnych o 30,7%, a w limitach kredytowych o 25,8%.

W ujęciu liczbowym tendencja jest podobna i w analizowanym okresie nastąpił jedynie nieznaczny wzrost liczby udzielonych kredytów mieszkaniowych (+4,1%). Przyznano natomiast zdecydowanie mniej kart kredytowych (-50,1%), limitów kredytowych (-39,2%) oraz kredytów konsumpcyjnych (-24,9%).

Wartość i dynamika roczna (miesiąc do miesiąca roku poprzedniego).

dynamika sprzedaży kredytów konsumpcyjnych BIK 04 2020

dynamika sprzedaży kredytów mieszkaniowych BIK 04 2020

dynamika sprzedaży kart kredytowych BIK 04 2020

dynamika sprzedaży limitów kredytowych BIK 04 2020

Z pewnością odczyty za kwiecień 2020 roku, ze względu na zamknięcie gospodarki i zaostrzenie kryteriów udzielania kredytów, będą jeszcze słabsze niż te przedstawione za marzec br.
Źródło: https://media.bik.pl.

1 komentarz do “Spadkowa dynamika w udzielanych kredytach”

  1. 27 marca 2022 r. Teraz to się to dopiero zacznie dynamika spadkowa: rosnąca inflacja i stopy procentowe. Będą pożyczać tylko bogaci!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok