Śląskie. Kredyty bankowe, pożyczki niebankowe

Kredyty śląskie województwo. Przegląd miejscowości w województwie śląskim i propozycji kredytowych w bankach: kredyty konsolidacyjne (na skonsolidowanie kilku kredytów i pożyczek), kredyty i pożyczki gotówkowe oraz kredyty hipoteczny (mieszkaniowe). Przegląd placówek bankowych w poszczególnych miejscowościach województwa śląskiego.

województwo śląskie. Kredyty bankowe, pożyczki niebankowe

B

C

D

G

J

K, jak konsolidacja i kredyt konsolidacyjny

Kredyty konsolidacyjne pozwalaj połączyć kilka kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Czy warto jest skorzystać z takiego kredytu?

Podobnie jak w przypadku innych kredytów, również i w przypadku kredytów konsolidacyjnych wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa oraz wiarygodność kredytowa (na podstawie raportu BIK). Jeżeli nie mamy odpowiedniej zdolności lub mamy negatywną wiarygodność kredytową, to nie mamy absolutnie żadnych szans na uzyskanie kredytu.

Kredyty konsolidacyjne, jak zresztą każde kredyty i pożyczki, mają swoje zalety i wady. Może na samym początku przyjrzyjmy się minusom, a są to przede wszystkim koszty związane z takim kredytem.

Nowy kredyt, to konieczność zapłacenia odsetek, prowizji od udzielonego kredytu (chyba, że jest to kredyt bez prowizji) i być może dodatkowe opłaty, np. ubezpieczenie czy opłata za wcześniejsze spłaty posiadanych zobowiązań. Ponieważ kredyt konsolidacyjny jest zaciągany na dłuższy czas (bo tylko w ten sposób można w znaczny sposób obniżyć ratę), to powoduje, że wzrasta koszt odsetkowy.

Ale to co jest wadą jest jednocześnie zaletą, ponieważ wydłużony okres kredytowania pozwala obniżyć ratę kredytową, a powinna ona być niższa niż suma rat płaconych dotychczasowo, tym samym bez konieczności wzrostu dochodów można zmniejszyć wydatki i poprawić bilans budżetu domowego. Co więcej, rata kredytowa jest płacona tylko w jednym banku, w jednym terminie, a poprawa zdolności kredytowej pozwala uzyskać dodatkową gotówkę.

Tanie kredyty konsolidacyjne. Dla kogo?

Jeżeli zależy nam nam takim kredycie, to jedyną możliwością jest porównanie kilku ofert kredytowych. Jeżeli tego nie zrobimy, to jesteśmy zdani wyłącznie na łut szczęścia. Może trafimy na odpowiednią propozycję kierując się reklamą lub opinią znajomych. Ale należy wziąć pod uwagę, że ostatecznie chodzi o nasze pieniądze! Konsolidacja kredytów i obniżenie rat kredytowych ma na celu przecież odzyskanie płynności finansowej. Im mniejsze będą koszty takiego kredytu, tym lepiej dla nas.

Zostało już wspomniane wyżej, że ubiegając się o kredyt konsolidacyjny należy mieć odpowiednią zdolność kredytową i wiarygodność. Może się na przykład okazać, że mamy zbyt małą zdolność kredytową, aby skonsolidować wszystkie nasze zobowiązania. Poza tym, im lepsza jest nasza wiarygodność kredytowa, to na lepsza ofertę możemy liczyć w banku i silniejsza jest nasza pozycja w negocjacjach z bankiem.

L

M – kredyty mieszkaniowe (hipoteczne)

Kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) jest kredytem zabezpieczony hipoteką na nieruchomości. Warunkiem koniecznym, aby taki kredyt otrzymać jest oczywiście odpowiednia zdolność kredytowa, wiarygodność kredytowa oraz odpowiednio wysoki wkład własny. Nieruchomość jest jednocześnie zabezpieczeniem spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych kredytów, ale jest kredytem celowym, oznacza, że może zostać przeznaczony na cel stricte związany z nieruchomością (np. zakup lub dostosowanie nieruchomości do celów mieszkaniowych). Kredyty hipoteczne charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, zwłaszcza, jeżeli porównamy je np. z kredytami gotówkowymi; jest zaciągany najczęściej na bardzo długi czas (nawet na 20 czy 30 lat, kiedy kredyt gotówkowy to maksymalnie 10 lat) i na wysokie kwoty (średnia wartość kredytu hipotecznego to ok. 240 tys. zł, a maksymalnie dostępny kredyt gotówkowy to 200 tys. zł).

O

P

R

S

T

W

Z

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok