Restrukturyzacja zadłużenia: aneks czy konsolidacja?

Co zrobić w przypadku wystąpienia sytuacji materialnej, która uniemożliwi terminową obsługę zobowiązań? Jeżeli mamy jedno zobowiązanie, to sprawa jest dość prosta. Możemy zastanowić się nad możliwością złożenia wniosku o jego restrukturyzację.

Jakie mogą być przesłanki, aby ubiegać się o restrukturyzację?

Może to być m.in.:

  • utrata obecnego zatrudnienia,
  • obniżka uzyskiwanych dochodów,
  • wystąpienie zdarzeń losowych, które wpływają na terminową obsługę zobowiązania.

Wniosek z prośbą o restrukturyzację zadłużenia

We wniosku z prośbą o restrukturyzowanie zadłużenia, możem wnioskować między innymi o:

  • czasowe obniżenie wysokości rat,
  • czasowe zawieszenie spłaty kapitału (odsetki są spłacane dalej),
  • kapitalizację zaległości lub
  • wydłużenie okresu spłaty.

W sytuacji, kiedy mamy kilka zobowiązań, to wówczas można zastanowić sie nad skonsolidowaniem ich w jeden produkt konsolidacyjny.

Restrukturyzacja zadłużenia: aneks czy konsolidacja

1 komentarz do wpisu “Restrukturyzacja zadłużenia: aneks czy konsolidacja?”

  1. Jeżeli mamy 2 lub więcej kredytów, to moim zdaniem nie ma co robić żadnych aneksów, ponieważ to zajmie nam zbyt dużo czasu. Lepiej od razu szukać kredytu konsolidacyjnego.

Dodaj komentarz

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Oferty instytucji finansowych na stronie mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego. Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok