Ranking najlepszych kredytów konsolidacyjnych w sierpniu 2021 r. Gdyby to było takie proste… – stworzyć jeden ranking kredytowy dla wszystkich… Nie  jest to możliwe z różnych przyczyn, o których wspominamy poniżej, ale można samodzielnie znaleźć ofertę bankową, która powinna być najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

ranking najlepszych kredytów konsolidacyjnych kwiecień 2021

Na początku jednak warto zastanowić się, co zyskujesz konsolidując kredyty i pożyczki bankowe, a w następnym kroku skupisz się na propozycjach konsolidacyjnych.

Najczęściej jest tak, że kredytobiorcy zaczynają szukać informacji o możliwości konsolidacji zobowiązań (lub o restrukturyzowaniu zadłużenia) w momencie… kiedy jest już za późno. W sytuacji, kiedy liczne kredyty stały się dużym obciążeniem domowych finansów, a dochody nie są w stanie pokryć wymaganej raty, a w konsekwencji przestajesz regulować wymagane płatności i nie odpowiadasz na telefony i monity z banku, to jest już stanowczo za późno.

Czas na to, aby rozważyć konsolidację zobowiązań, ewentualnie podpisać aneks do umowy kredytowej, jest wówczas, kiedy nie zalegasz z płatnościami rat. W takiej sytuacji odpowiednia zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa pozwalają na podjęcie rozmów z bankiem, aby obniżyć wysokość płaconej raty.

Co zyskasz konsolidując kredyty?

 1. uporządkujesz wydatki z tytułu płaconych rat,
 2. zredukujesz liczbę posiadanych zobowiązań do niezbędnego minimum,
 3. dzięki wydłużeniu czasu spłaty nowego kredytu, obniżysz wysokość nowej raty,
 4. poprawisz płynność finansową i zwiększysz zdolność kredytową.

Najgorszym rozwiązaniem jest podejście w stylu: „nic się nie stało, jakoś to będzie” lub sięganie po pożyczkę pozabankową na uregulowanie rat – doprowadzi to tylko do katastrofy finansowej!

Ranking kredytów konsolidacyjnych kwiecień 2021

Na samym początku należy jasno i uczciwie stwierdzić, że nie istnieje ranking kredytów konsolidacyjnych, który byłby stworzony z myślą o wszystkich kredytobiorcach. Nawet te, które są tworzone cyklicznie co miesiąc, z intencją zaprezentowania najlepszych propozycji bankowych, nie mogą być traktowane jako rankingi, ale bardziej jako zestawienia kredytowe.

Z pewnością pomagają wyselekcjonować banki, z którymi masz możliwość skontaktowania się w sprawie kredytu, ale musisz liczyć się z tym, że oferta, która zostanie Tobie zaproponowana przez bank, niekoniecznie będzie pokrywać się z tym, co znalazłeś w rankingu.

Dlaczego ranking kredytów gotówkowych nie jest obiektywny?

 1. Tworzony jest w celu przyciągnięcia uwagi odbiorcy. Kto bowiem nie lubi klarownego zestawienia banków i ofert kredytowych, bez konieczności głębszej analizy propozycji? Wystarczy wskazać palcem, że bank nr 1 w rankingu jest najlepszy…
 2. Porównanie propozycji kredytowych jest możliwe tylko i wyłącznie dla takich samych parametrów. Dotyczy to zarówno klienta, rodzaju kredytu konsolidacyjnego, wysokości, okresu kredytowania i rodzaju rat.
 3. Wysyłając zapytanie do banku o przedstawienie propozycji kredytowej, należy uwzględnić „modelowego klienta„. Uzyskuje on określone dochody, ponosi wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego, ma określony status społeczny, itp. W ten sposób można  oszacować jego zdolność kredytową (przyjmując, że ma również pozytywną historię kredytową) i zaproponować kredyt. W przyrodzie, w zasadzie taki klient nie występuje…
 4. Ranking kredytów konsolidacyjnych przeważnie dotyczy wysokości kredytu, który jest najbardziej popularny (lub oscyluje w tym zakresie), podobnie jest z okresem kredytowania.
 5. Kto zamawia rankingi? Najczęściej portal finansowy lub kredytowy, a niekiedy zdarza się, że taki ranking tworzy… bank, traktując to jako działania promocyjne. Oferuje on określony produkt, a uwzględniając odpowiednie parametry, umożliwia to zajęcie pierwszego miejsca w takim zestawieniu.
 6. ŻADEN ranking nie uwzględnia Twojej zdolności kredytowej lub wiarygodności kredytowej.
 7. Inne mogą być parametry ostatecznej oferty kredytowej w zależności od wysokości konsolidacji i czasu spłaty.
 8. Występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne, a to oznacza zdecydowanie inne warunki kredytowania.
 9. Każdy z banków może konsolidować różne zobowiązania, a tym samym bank nr 1 niekoniecznie skonsoliduje np. pożyczę samochodowa czy kartę kredytową.

Jeżeli nie ranking kredytów konsolidacyjnych, to co?

Pozostaje wyłącznie samodzielne porównanie kredytów konsolidacyjnych i tylko w ten sposób możesz utworzyć indywidualny, uwzględniający Twoje potrzeby i możliwości, najlepszy ranking kredytów konsolidacyjnych.

Dodatkowo nie musisz daleko szukać, chodzić po placówkach bankowych i oczekiwać na swoją kolejkę. Poniżej znajdziesz kilka wybranych propozycji dostępnych w bankach.  Z wybranymi bankami skontaktujesz się przy pomocy formularza, a przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni.

Poniżej znajdziesz bliższe szczegóły propozycji kredytowych – szczegóły dostępne w poszczególnych bankach.

pożyczka konsolidacyjna w PKO BP

Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP

 • zdalna pomoc ze strony pracownika banku – można umówić się wideorozmowę lub zadzwonić,
 • możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dodatkowe wydatki (do 30% wartości konsolidowanej kwoty),
 • spłata zobowiązania od 2 do 120 miesięcy,
 • umowa w kwocie od 500 zł,
 • możliwość przeniesienia nawet tylko jednej raty,
 • nie ma konieczności posiadania konta w PKO BP,

Na co możesz przeznaczyć pożyczkę konsolidacyjną?

 • na spłatę innych kredytów i pożyczek (np. gotówkowych, pozabankowych, samochodowych, odnawialnych, ratalnych, kart kredytowych) przenoszonych do PKO BP z innych banków i instytucji finansowych,

Czy można ubezpieczyć pożyczkę konsolidacyjną w PKO BP?

 • Tak. Jeżeli wykupisz ubezpieczenie za pośrednictwem banku, to możesz zyskać pomoc w spłacie pożyczki.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 11,74%. Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 54 300 zł. Całkowita kwota do zapłaty 82 301,27 zł. Oprocentowanie zmienne 7,20%. Całkowity koszt pożyczki 28 001,27 zł, w tym:

 • prowizja 8 106,62 zł,
 • odsetki 19 894,65 zł.

95 miesięcznych rat równych po 857,30 zł, ostatnia rata 857,77 zł. Kalkulacja na dzień 15.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska

Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska

 • wypłata gotówki nawet w 1 dzień,
 • kwota kredytu od 1 tys. zł do 300 tys. zł,
 • spłata kredytu nawet w 120 ratach,
 • maksymalny okres spłaty do 120 miesięcy dla kwoty kredytu od 5000 zł,
 • minimalny okres spłaty wynosi 3 miesiące,
 • elastyczny dzień spłaty raty,
 • minimum formalności

Aby otrzymać kredyt w wysokości 300 tys. zł, zaangażowanie kredytowe kredytobiorcy w niezabezpieczonych produktach kredytowych w całym sektorze bankowym i pozabankowym nie może przekraczać pięćdziesięciokrotności dochodu netto i kwoty 500 tys. zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego 11,18%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 553,95 zł. Całkowita kwota do zapłaty 49 980,12 zł. Oprocentowanie zmienne w skali roku 7,20%. Całkowity koszt kredytu 14 426,17 zł, w tym:

 • prowizja 3 946,05 zł,
 • odsetki 10 480,12 zł.

Umowa zawarta na okres 81 miesięcy: 80 miesięcznych rat równych po 617,15 zł, ostatnia rata 608,12 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 10.09.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

kredyt konsolidacyjny w Alior Bank

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank

Bezpieczna konsolidacja to lekki kredyt konsolidacyjny z poduszką bezpieczeństwa.

 • ubezpieczenie na życie dla kredytów od 30 000 zł do 70 000 zł,
 • ubezpieczenie na wypadek utraty pracy,
 • NNW dla kredytów powyżej 70 000 zł,
 • okres spłaty do 10 lat,
 • maksymalna kwota kredytu do 200 tys. zł,
 • bez wizyty w banku.

Minimalna kwota kredytu wynosi 30 tys. zł. Oferta promocyjna uwzględnia zawarcie umowy ubezpieczenia na życie dla kwot kredytu od 30 tys. do 70 tys. zł lub umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NNW dla kwot kredytu powyżej 70 tys. zł. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo. Dla kwot kredytu powyżej 70 tys. zł Alior Bank wymaga zabezpieczenia kredytu w formie cesji z umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NNW. W ramach promocji można konsolidować zobowiązania tylko spoza Alior Banku, w tym minimum jedną pożyczkę lub kredyt.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oferty promocyjnej “Bezpieczna konsolidacja” 11,54%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 56 072 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 86 128,44 zł. Oprocentowanie zmienne: 7,19%. Całkowity koszt kredytu: 30 056,44 zł, w tym:

 • prowizja: 1676,55 zł,
 • składka na ubezpieczenie na życie: 6731,64 zł,
 • odsetki: 21 648,25 zł).

Umowa zawarta na 101 miesięcy – 100 równych rat po 852,77 zł, ostatnia 851,44 zł. Kalkulacja została dokonana 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao

Pożyczka Konsolidacyjna z możliwością dobrania dodatkowych środków.

 • okres kredytowania nawet do 10 lat,
 • jedno z najlepszych RRSO obecnie na rynku – 7,45% (kwiecień 2021 r.),
 • do 200 tys. zł.

Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej od 10 tys. zł do 200 tys. zł, przeznaczonej na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel (do 25% kwoty spłacanych zobowiązań). Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. Specjalna oferta ważna jest do 31 maja 2021 r.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 7,45% przy założeniach: całkowita kwota kredytu 32 210 zł, pożyczka zaciągnięta na 63 miesiące, oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym. Całkowity koszt kredytu 6 565,68 zł, w tym:

 • odsetki 6565,68 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 38 775,68 zł. Pożyczka płatna w 62 ratach miesięcznych po 615,49 zł. Ostatnia rata wyrównująca po 615,30 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 32 210 zł. Kalkulacja na podstawie przykładu reprezentatywnego na 4.02.2021 r.

Tani kredyt konsolidacyjny i kilka innych informacji

Decydując się na ofertę konsolidacji kredytów, konieczne jest zawsze zwrócenie uwagi na całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego (oraz RRSO). W zależności od kwoty zaciągniętego kredytu, wybranego okresu kredytowania, systemu rat kredytowych, zależeć będzie cena nowego zobowiązania. Oczywistym jest, że im dłuższy wybierzesz czas spłaty kredytu, tym niższą zapłacisz ratę, ale z drugiej strony wzrośnie koszt odsetkowy, a tym samym większa będzie wysokość całkowitej wysokości zobowiązania do spłaty.

Banki najczęściej konsolidują kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również w jeden nowy kredyt można połączyć kredyty ratalne, samochodowe, mieszkaniowe (hipoteczne) czy nawet i zadłużenie na kartach kredytowych i w rachunkach bieżących. Korzystając z kredytu konsolidacyjnego nie jest możliwe spłacenie pożyczek pozabankowych, a rzadko udaje się spłacić zadłużenie w SKOK-u. Pożyczki pozabankowe można spłacić ewentualnie z pożyczki konsolidacyjnej lub z dodatkowej gotówki uzyskanej w ramach kredytu konsolidacyjnego.

W przypadku decyzji o skonsolidowaniu zobowiązań, w wielu przypadkach kluczowy jest czas. Warto zainteresować się tematem jak najszybciej, ponieważ o ile sam kredyt można otrzymać bardzo szybko, to jednak porównanie ofert kredytowych może zająć trochę czasu. Jeżeli nie chcesz tracić czasu w kolejkach w placówkach bankowych, warto wówczas skorzystać z możliwości skontaktowania się z bankiem online lub telefonicznie.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.