Ranking kredytów konsolidacyjnych w 2023

Ranking najlepszych kredytów konsolidacyjnych w 2023 r. Gdyby to było takie proste… – stworzyć jeden ranking kredytowy dla wszystkich… Nie  jest to możliwe z różnych przyczyn, o których wspominamy poniżej, ale można samodzielnie znaleźć ofertę bankową, która powinna być najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

ranking najlepszych kredytów konsolidacyjnych kwiecień 2022

Na początku jednak warto zastanowić się, co zyskujesz konsolidując kredyty i pożyczki bankowe, a w następnym kroku skupisz się na propozycjach konsolidacyjnych.

Najczęściej jest tak, że kredytobiorcy zaczynają szukać informacji o możliwości konsolidacji zobowiązań (lub o restrukturyzowaniu zadłużenia) w momencie… kiedy jest już za późno. W sytuacji, kiedy liczne kredyty stały się dużym obciążeniem domowych finansów, a dochody nie są w stanie pokryć wymaganej raty, a w konsekwencji przestajesz regulować wymagane płatności i nie odpowiadasz na telefony i monity z banku, to jest już stanowczo za późno.

Czas na to, aby rozważyć konsolidację zobowiązań, ewentualnie podpisać aneks do umowy kredytowej, jest wówczas, kiedy nie zalegasz z płatnościami rat. W takiej sytuacji odpowiednia zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa pozwalają na podjęcie rozmów z bankiem, aby obniżyć wysokość płaconej raty.

Co zyskasz konsolidując kredyty?

 1. uporządkujesz wydatki z tytułu płaconych rat,
 2. zredukujesz liczbę posiadanych zobowiązań do niezbędnego minimum,
 3. dzięki wydłużeniu czasu spłaty nowego kredytu, obniżysz wysokość nowej raty,
 4. poprawisz płynność finansową i zwiększysz zdolność kredytową.

Najgorszym rozwiązaniem jest podejście w stylu: „nic się nie stało, jakoś to będzie” lub sięganie po pożyczkę pozabankową na uregulowanie rat – doprowadzi to tylko do katastrofy finansowej!

Ranking kredytów konsolidacyjnych 2023

Na samym początku należy jasno i uczciwie stwierdzić, że nie istnieje ranking kredytów konsolidacyjnych, który byłby stworzony z myślą o wszystkich kredytobiorcach. Nawet te, które są tworzone cyklicznie co miesiąc, z intencją zaprezentowania najlepszych propozycji bankowych, nie mogą być traktowane jako rankingi, ale bardziej jako zestawienia kredytowe.

Z pewnością pomagają wyselekcjonować banki, z którymi masz możliwość skontaktowania się w sprawie kredytu, ale musisz liczyć się z tym, że oferta, która zostanie Tobie zaproponowana przez bank, niekoniecznie będzie pokrywać się z tym, co znalazłeś w rankingu.

Dlaczego ranking kredytów gotówkowych nie jest obiektywny?

 1. Tworzony jest w celu przyciągnięcia uwagi odbiorcy. Kto bowiem nie lubi klarownego zestawienia banków i ofert kredytowych, bez konieczności głębszej analizy propozycji? Wystarczy wskazać palcem, że bank nr 1 w rankingu jest najlepszy…
 2. Porównanie propozycji kredytowych jest możliwe tylko i wyłącznie dla takich samych parametrów. Dotyczy to zarówno klienta, rodzaju kredytu konsolidacyjnego, wysokości, okresu kredytowania i rodzaju rat.
 3. Wysyłając zapytanie do banku o przedstawienie propozycji kredytowej, należy uwzględnić „modelowego klienta„. Uzyskuje on określone dochody, ponosi wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego, ma określony status społeczny, itp. W ten sposób można  oszacować jego zdolność kredytową (przyjmując, że ma również pozytywną historię kredytową) i zaproponować kredyt. W przyrodzie, w zasadzie taki klient nie występuje…
 4. Ranking kredytów konsolidacyjnych przeważnie dotyczy wysokości kredytu, który jest najbardziej popularny (lub oscyluje w tym zakresie), podobnie jest z okresem kredytowania.
 5. Kto zamawia rankingi? Najczęściej portal finansowy lub kredytowy, a niekiedy zdarza się, że taki ranking tworzy… bank, traktując to jako działania promocyjne. Oferuje on określony produkt, a uwzględniając odpowiednie parametry, umożliwia to zajęcie pierwszego miejsca w takim zestawieniu.
 6. ŻADEN ranking nie uwzględnia Twojej zdolności kredytowej lub wiarygodności kredytowej.
 7. Inne mogą być parametry ostatecznej oferty kredytowej w zależności od wysokości konsolidacji i czasu spłaty.
 8. Występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne, a to oznacza zdecydowanie inne warunki kredytowania.
 9. Każdy z banków może konsolidować różne zobowiązania, a tym samym bank nr 1 niekoniecznie skonsoliduje np. pożyczę samochodowa czy kartę kredytową.

Jeżeli nie ranking kredytów konsolidacyjnych, to co?

Pozostaje wyłącznie samodzielne porównanie kredytów konsolidacyjnych i tylko w ten sposób możesz utworzyć indywidualny, uwzględniający Twoje potrzeby i możliwości, najlepszy ranking kredytów konsolidacyjnych.

Dodatkowo nie musisz daleko szukać, chodzić po placówkach bankowych i oczekiwać na swoją kolejkę. Poniżej znajdziesz kilka wybranych propozycji dostępnych w bankach.  Z wybranymi bankami skontaktujesz się przy pomocy formularza, a przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni.

Poniżej znajdziesz bliższe szczegóły propozycji kredytowych – szczegóły dostępne w poszczególnych bankach.

Tani kredyt konsolidacyjny i kilka innych informacji

Decydując się na ofertę konsolidacji kredytów, konieczne jest zawsze zwrócenie uwagi na całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego (oraz RRSO). W zależności od kwoty zaciągniętego kredytu, wybranego okresu kredytowania, systemu rat kredytowych, zależeć będzie cena nowego zobowiązania. Oczywistym jest, że im dłuższy wybierzesz czas spłaty kredytu, tym niższą zapłacisz ratę, ale z drugiej strony wzrośnie koszt odsetkowy, a tym samym większa będzie wysokość całkowitej wysokości zobowiązania do spłaty.

Banki najczęściej konsolidują kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również w jeden nowy kredyt można połączyć kredyty ratalne, samochodowe, mieszkaniowe (hipoteczne) czy nawet i zadłużenie na kartach kredytowych i w rachunkach bieżących. Korzystając z kredytu konsolidacyjnego nie jest możliwe spłacenie pożyczek pozabankowych, a rzadko udaje się spłacić zadłużenie w SKOK-u. Pożyczki pozabankowe można spłacić ewentualnie z pożyczki konsolidacyjnej lub z dodatkowej gotówki uzyskanej w ramach kredytu konsolidacyjnego.

W przypadku decyzji o skonsolidowaniu zobowiązań, w wielu przypadkach kluczowy jest czas. Warto zainteresować się tematem jak najszybciej, ponieważ o ile sam kredyt można otrzymać bardzo szybko, to jednak porównanie ofert kredytowych może zająć trochę czasu. Jeżeli nie chcesz tracić czasu w kolejkach w placówkach bankowych, warto wówczas skorzystać z możliwości skontaktowania się z bankiem online lub telefonicznie.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok