Ranking kredytów konsolidacyjnych

Ranking kredytów konsolidacyjnychRanking kredytów konsolidacyjnych można stworzyć samodzielnie. Żadne ranking kredytowy nie bierze pod uwagę zdolności i wiarygodności kredytowej indywidualnego klienta. Kredyt na skonsolidowanie zadłużenia należy wybrać samodzielnie.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego? Nie ma innej możliwości jak tylko porównanie kredytów konsolidacyjnych w kilku bankach. Wystarczy analiza dosłownie dwóch, trzech banków, aby wyszukać tani kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które posiadają kilka zobowiązań kredytowych i chcą dopasować raty do aktualnych możliwości finansowych.

Konsolidacja kredytu co to jest?

Zdecydowana większość Polaków posiada więcej niż jeden kredyt lub pożyczkę, przez co spłacają kilka rat kredytowych. To nie tylko „zwykłe” kredyty, ale także karty kredytowe i limity w rachunkach bankowych. Efekt jest takki, że duża część wynagrodzenia przeznaczana jest na spłatę rat kredytowych.

Powoduje to, że nasz sytuacja finansowa ulega pogorszeniu, nie mówiąc już o możliwości odłożenia jakichkolwiek pieniędzy. Co zrobić, jeżeli kredyty i pożyczki są zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu?

W takiej sytuacji warto jest zastanowić się nad konsolidacją kredytów.

Kredyt konsolidacyjny jest to połączenie kilku kredytów i pożyczek bankowych w jedno, nowe zobowiązanie. Pozwala to wówczas spłacać tylko jedną i do tego mniejszą ratę. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy nowy kredyt będzie miał dłuższy termin spłaty. W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny okres spłaty kredytu to nawet i 10 lat. Pamiętając jednak o tym, że dłuższy okres spłaty kredytu, to oczywiście niższa rata, ale także wyższy koszt kredytu. Jest to spowodowane tym, że zapłacimy więcej odsetek od kredytu.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny

Z pewnością nasza sytuacja finansowa poprawi się kiedy zmniejszymy ratę kredytową. Więcej: zwiększy się nawet nasza zdolność kredytowa! Banki konsolidując zadłużenie, w związku z poprawą zdolności kredytowej, proponują wzięcia dodatkowej gotówki w ramach nowej umowy kredytowej. Czy jest to szczęśliwe rozwiązanie? W konsolidacji chodzi nie o to, aby zadłużać się dodatkowo, ale by odzyskać płynność finansową.

Gdzie jest zatem najtańszy kredyt konsolidacyjny? Gdzie sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych?

Należy zwrócić uwagę, że żaden kalkulator kredytu konsolidacyjnego nie jest narzędziem, który pozwala na wyszukanie najtańszego kredytu konsolidacyjnego. Pozwala tylko na oszacowanie rat kredytowych i zaprezentowanie propozycji bankowych. Oszacować raty kredytowe możesz również z kalkulatorem kredytów gotówkowych (np. tutaj: kredyt gotówkowy 6 tys zł). Wyliczenia otrzymasz podobne.

Poza tym wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. Nie znajdziemy żadnego kalkulatora kredytów konsolidacyjnych hipotecznych, jak również nigdzie nie ma rankingu kredytów konsolidacyjnych hipotecznych.

Każdy ranking kredytów konsolidacyjnych, udostępniany na różnych stornach internetowych, jest tylko zestawieniem kredytów i banków, dalekim od rzetelności i obiektywności. Każdy ranking może być utworzony w ten sposób, aby konkretny bank znalazł się na miejscu pierwszym. Wystarczy tylko zastosować odpowiednie parametry brane do rankingu.

Każdy bank ma propozycję kredytów konsolidacyjnych, ale nie ofertę. Oferta kredytowa przedstawiana jest konkretnemu klientowi, po zbadaniu jego zdolności i wiarygodności kredytowej. Im lepsza będzie ocena scoringowa, tym na lepsze warunki kredytowania klient może liczyć. ŻADEN tzw. ranking kredytów konsolidacyjnych nie uwzględnia tych czynników!

Gdzie po kredyt konsolidacyjny?

Wiemy już, że najtańszy kredyt konsolidacyjny to byłoby najlepsze najlepsze rozwiązanie. Obiektywne porównanie kredytów konsolidacyjnych nie jest możliwe na żadnym portalu. Musimy zrobić to samodzielnie. Poniżej możemy zapoznać się z propozycjami banków w segmencie kredytów konsolidacyjnych.

Przy wyszukiwaniu i porównywaniu kredytów konsolidacyjnych należy zwracać uwagę na koszt całkowity kredytu i jego RRSO. Im mniejsze są koszty kredytowe (RRSO), tym taki kredyt będzie tańszy.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny to dobry sposób na skumulowanie wszystkich zobowiązań finansowych w jeden kredyt. Jest to prosta metoda na oddłużenie się i poprawę swojej sytuacji finansowej. Pamiętajmy jednak, że jest to kredyt droższy w ogólnym rozrachunku, niż gdybyśmy spłacali kredyty i pożyczki osobno.

Kredyt konsolidacyjny koszty:

  • odsetki (dłuższy okres kredytowania – niższa rata kredytowa),
  • prowizja,
  • ubezpieczenie (jeżeli jest konieczne),
  • opłaty dodatkowe
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok