Ranking kredytów konsolidacyjnych 2021

Ranking kredytów konsolidacyjnych 2021, czyli gdzie po kredyt konsolidacyjny. Czy można stworzyć obiektywny ranking kredytów konsolidacyjnych? Nie. Nie jest to możliwe, ponieważ zbyt dużo czynników, poza samą ogólną propozycją kredytową, wpływa na ofertę kredytową, którą otrzymamy w banku.

ranking kredytów konsolidacyjnych 2021

Konsolidacja zobowiązań, to skuteczny sposób, aby zmniejszyć obciążenie budżetu wynikające ze spłaty kilku (a czasami i kilkunastu) kredytów lub pożyczek. Kredyt konsolidacyjny to również mniejsza rata kredytowa, która jest osiągana poprzez wydłużenie okresu kredytowania (zwiększa jednak to całkowity koszt kredytu, ale ma duży wpływ na wysokość raty) lub poprzez niższe oprocentowanie.

Więcej informacji dotyczących kredytów i pożyczek konsolidacyjnych znajdziesz w artykule: Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to zatem nowy kredyt, ale jeden zamiast kilku, z tylko jedną (z reguły niższą) ratą. Dodatkowo w ramach kredytu można uzyskać dodatkową gotówkę.

Co podlega konsolidacji kredytowej oferowanej przez banki

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego, można połączyć w jeden kredyt:

 • kredyty gotówkowe,
 • pożyczki i kredyty ratalne,
 • pożyczki i kredyty samochodowe,
 • kredyt hipoteczny,
 • kredyt konsolidacyjny.

Dodatkowo często konsolidowane jest zadłużenie w kartach kredytowych oraz limity w rachunkach bankowych.

Przegląd kredytów konsolidacyjnych 2021

Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że banki prowadząc samodzielną politykę kredytową, ustalają warunki kredytowania, począwszy od produktów, które można skonsolidować, a kończąc na minimalnej i maksymalnej kwocie kredyt oraz czasie kredytowania i przyznaniu dodatkowej gotówce.

Natomiast zawsze przy podejmowaniu decyzji kredytowej, biorą pod uwagę ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej.

Subiektywny ranking kredytów konsolidacyjnych

Dlaczego taki obiektywny ranking kredytów konsolidacyjnych nie jest możliwy do utworzenia? Każdy, kto tworzy taki ranking kredytowy, przyjmuje pewne ogólne parametry.

Może to być np. kredyt konsolidacyjny na 25 000 zł, które jest zaciągane na 5 lat. Przykładowy kredytobiorca jest singlem, mieszka w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Jego wynagrodzenie to ok. 4 000 zł netto (na rękę). Nie uzyskuje dodatkowych dochodów. Nie spłaca żadnych dodatkowych zobowiązań.

Następnie wysyłane jest zapytania do kilkunastu banków, a te przygotowują ogólną propozycję, starając się jak najkorzystniej przedstawić propozycję kredytową. I na podstawie tak uzyskanych informacji tworzony jest ranking kredytów konsolidacyjnych.

Ale do ilu osób szukających kredytu, odnoszą się powyższe parametry? Może się okazać, że dla nikogo. Ale to nic, ponieważ w serwisie można napisać, że jest to NAJNOWSZY RANKING KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH 2021.

Ale to nie wszystko. Taki ranking można ustalić w taki sposób, aby bank, nawet z najmniej atrakcyjną propozycją kredytową, znalazł się na miejscu nr 1. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać parametry… W ten sposób tworzone są tzw. rankingi sponsorowane, a czytelnik nie ma o tym żadnego pojęcia…

Ostatnią rzeczą na którą należy zwrócić uwagę, a która nie jest brana przy tworzeniu takich rankingów, to ocena zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. A taka ocena scoringowa ma decydujące znacznie o tym, jaką ofertę kredytową przedstawi nam bank.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych i wybór najlepszej oferty

Jak wybrać tani kredyt konsolidacyjny i samodzielnie stworzyć swój własny ranking kredytów konsolidacyjnych?

Przy wyborze oferty kredytowej powinniśmy zwrócić uwagę:

 • Jakie kredyty i pożyczki, które podlegają konsolidacji w danym banku. Czy możliwa jest konsolidacja kredytu hipotecznego? Jeżeli tak, to zabezpieczeniem, podobnie jak w kredytach i pożyczkach hipotecznych, będzie hipoteka na nieruchomości.
 • Na wysokość oprocentowania nominalnego, prowizji i dodatkowych opłat związanych z kredytem.
 • Ewentualne dodatkowe korzyści, np.: możliwość skorzystania z wakacji kredytowych czy dodatkowe środki w ramach konsolidacji z przeznaczeniem na dowolny cel, np. spłatę zobowiązań pozabankowych w firmach pożyczkowych.
 • Okres spłaty kredytu – dłuższy okres spłaty, to mniejsza rata, ale droższy kredyt (więcej odsetek od kredytu do zapłaty).
 • W jaki sposób są realizowane kwestie związane ze spłatą dotychczasowych zobowiązań finansowych.
 • Kto pokrywa (klient czy bank) koszty opłat za wcześniejszą spłatę kredytów i pożyczek przedstawionych do konsolidacyjnych (o ile takie opłaty wystąpią).
 • Czy bank wymaga ustanowienia zabezpieczenia spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Najtańszy kredyt na skonsolidowanie zobowiązań

Najtańsze kredyty konsolidacyjne to z reguły kredyty z jak najmniejszym oprocentowaniem nominalnym. Dlaczego? Ponieważ:

 • konsolidacja kredytowa jest najczęściej przeprowadzana na kwoty znacznie przekraczające średnią wartość kredytów i pożyczek gotówkowych (a to jest ok. 30 tys. zł*),
 • kredyt udzielany jest na kilka lat, aby w znaczący sposób obniżyć nową ratę,
 • im dłużej jest spłacany kredyt, to tym większy jest koszt odsetkowy.

Niemniej jednak, w ujęciu końcowym liczy się całkowity koszt kredytu oraz/lub niskie RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. RRSO przedstawia koszt całkowity kredytu w ujęciu procentowym w skali roku, uwzględniając wysokość kredytu.

Jeżeli nie masz czasu, aby zapoznać się z dużą liczbą propozycji kredytów konsolidacyjnych, wystarczy porównać 2-3 oferty kredytowe i stworzyć na tej podstawie swój własny ranking i wybrać korzystny kredyt.

Więcej na temat konsolidacji znajdziesz w artykułach:


* Źródło: media.bik.pl/.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok