Ranking kredytów konsolidacyjnych 2020

3 stycznia, 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych 2020, czyli gdzie po kredyt konsolidacyjny. Czy można stworzyć obiektywny ranking kredytów konsolidacyjnych? Nie. Nie jest to możliwe, ponieważ zbyt dużo czynników, poza samą ogólną propozycją kredytową, wpływa na ofertę kredytową, którą otrzymamy w banku.

Konsolidacja zobowiązań, to skuteczny sposób, aby zmniejszyć obciążenie budżetu wynikające ze spłaty kilku kredytów lub pożyczek. Kredyt konsolidacyjny to również mniejsza rata kredytowa, która jest osiągana poprzez wydłużenie okresu kredytowania (zwiększa jednak całkowity koszt kredytu) lub poprzez niższe oprocentowanie. Kredyt konsolidacyjny to zatem tylko jeden kredyt, a tym samym tylko jedna (z reguły niższa) rata. Dodatkowo w ramach kredytu można uzyskać dodatkową gotówkę.

Co podlega konsolidacji

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego, można połączyć w jeden kredyt:

 • kredyty gotówkowe,
 • pożyczki i kredyty ratalne,
 • pożyczki i kredyty samochodowe,
 • kredyt hipoteczny,
 • kredyt konsolidacyjny.

Dodatkowo można skonsolidować zadłużenie w kartach kredytowych oraz limity w rachunkach bankowych.

Przegląd kredytów konsolidacyjnych 2020

Subiektywny ranking kredytów konsolidacyjnych

Dlaczego taki ranking kredytów konsolidacyjnych nie jest możliwy do utworzenia? Każdy, kto tworzy taki ranking kredytowy, przyjmuje pewne ogólne parametry.

Może to być np. kredyt konsolidacyjny na 25 000 zł, które jest zaciągane na 5 lat. Przykładowy kredytobiorca jest singlem, mieszka w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Jego wynagrodzenie to ok. 4 000 zł netto (na rękę). Nie uzyskuje dodatkowych dochodów. Nie spłaca żadnych dodatkowych zobowiązań.

Następnie wysyłamy zapytania do kilkunastu banków, a te przygotowują ogólną propozycję, starając się jak najkorzystniej przedstawić propozycję kredytową. I na podstawie uzyskanych informacji tworzymy ranking kredytów konsolidacyjnych.

Ale do ilu osób szukających kredytu, odnoszą się powyższe parametry? Może się okazać, że dla nikogo. Ale to nic, ponieważ w serwisie można napisać, że jest to NAJNOWSZY RANKING KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH 2020.

Ale to nie wszystko. Taki ranking można ustalić w taki sposób, aby bank, nawet z najmniej atrakcyjną propozycją kredytową, znalazł się na miejscu nr 1. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać parametry… W ten sposób tworzone są tzw. rankingi sponsorowane, a czytelnik nie ma o tym żadnego pojęcia…

Ostatnią rzeczą na którą należy zwrócić uwagę, a która nie jest brana przy tworzeniu takich rankingów, to ocena zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. A taka ocena scoringowa ma decydujące znacznie o tym, jaką ofertę kredytową przedstawi nam bank.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Jak wybrać tani kredyt konsolidacyjny i samodzielnie stworzyć swój własny ranking kredytów konsolidacyjnych?

Przy wyborze oferty kredytowej powinniśmy zwrócić uwagę:

 • Jakie kredyty i pożyczki, które podlegają konsolidacji w danym banku. Czy możliwa jest konsolidacja kredytu hipotecznego?
 • Na wysokość oprocentowania, prowizji i dodatkowych opłat związanych z kredytem.
 • Ewentualne dodatkowe korzyści, np.: możliwość skorzystania z wakacji kredytowych czy dodatkowe środki w ramach konsolidacji z przeznaczeniem na dowolny cel, np. spłatę zobowiązań pozabankowych w firmach pożyczkowych.
 • Okres spłaty kredytu – dłuższy okres spłaty, to mniejsza rata, ale droższy kredyt (więcej odsetek od kredytu do zapłaty).
 • W jaki sposób są realizowane kwestie związane ze spłatą dotychczasowych zobowiązań finansowych.
 • Kto pokrywa (klient czy bank) koszty opłat za wcześniejszą spłatę kredytów i pożyczek przedstawionych do konsolidacyjnych (o ile takie opłaty wystąpią).
 • Czy bank wymaga ustanowienia zabezpieczenia spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Najtańsze kredyty konsolidacyjne to nie najmniejsze oprocentowanie nominalne, ale niskie RRSO – roczną rzeczywistą stopę oprocentowania. RRSO przedstawia koszt całkowity kredytu w ujęciu procentowym w skali roku.

Wystarczy niekiedy porównać zaledwie 2-3 oferty kredytowe, stworzyć własny ranking kredytowy i wybrać korzystny kredyt konsolidacyjny.

ranking kredytów konsolidacyjnych 2020

Więcej na temat konsolidacji znajdziesz w artykule: Kredyty konsolidacyjne co to jest?