Ranking banków kredytów gotówkowych

2022-12-25 – ostatnia aktualizacja

Ranking banków kredytów gotówkowych: gdzie po kredyt gotówkowy na dowolny cel? Jak znaleźć korzystny kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku? To proste: zapoznaj się z przeglądem najnowszych propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach i sprawdź, jakie czynniki wpływają na cenę kredytu.

ranking banków kredytów gotówkowych

Czy warto jest porównywać kredyty i pożyczki gotówkowe? A może wystarczy sprawdzić reklamy telewizyjne i internetowe i na takiej podstawie wybrać pierwszy lepszy kredyt? Oczywiście, że tak można, tylko po co?

Jeżeli głównym wyznacznikiem przy dokonywaniu wyboru jest tańszy kredyt, a tym samym mniejszy koszt kredytowy, to zasadne będzie porównanie ofert bankowych. Jeżeli nie, to w takim przypadku wystarczy wybrać jakikolwiek bank. Być może będzie to również korzystna oferta.

Jak wskazuje doświadczenie, porównanie kredytów w bankach, to jedyny efektywny sposób na znalezienie tańszego źródła finansowania. Nie można tego zbagatelizować, ponieważ różnice w kosztach kredytu gotówkowego mogą być znaczne. Im większa kwota kredytu i dłuższy okres kredytowania, tym bardziej wyraźne i większe będą różnice w kosztach kredytowych. Jeżeli zależy nam na tanim kredycie, to należy jeszcze raz podkreślić, że porównanie banków jest niezbędne.

Ranking kredytów gotówkowych na dowolny cel

Najlepszy ranking kredytów gotówkowych? Nie jest raczej możliwe znalezienie takiego rankingu kredytów gotówkowych. Na jakiejkolwiek stronie byśmy nie szukali, to i tak takiego rankingu nie znajdziemy. Ranking najtańszych kredytów gotówkowych możemy stworzyć samodzielnie na podstawie porównania kilku ofert kredytowych.

Cena jaką zapłacimy za kredyt zależy od wielu czynników. Parametry konkretnej propozycji mają charakter ogólny. Bank analizuje wiele czynników, które wpływają na przedstawienie indywidualnej oferty klientowi. Na cenę kredytu gotówkowego, wpływają między innymi:

  • wysokość kredytu,
  • okres kredytowania,
  • system rat (stałe lub malejące),
  • ocena zdolności i wiarygodności kredytowej,
  • data wypłata kredytu,
  • daty płatności raty kredytowej.

Już z powyższego zestawienia widać, że nie jest możliwe stworzenia obiektywnego rankingu kredytów gotówkowych. Czy to będzie ranking kredytów gotówkowych na 17 tys. zł czy pożyczek gotówkowych na 2500 zł, to i tak każdy taki ranking można wymodelować do oczekiwanych wyników.

Rankingi kredytowe nie przedstawiają dokładnych wyliczeń zarówno kosztów całkowitych, jak i rat kredytowych. Ostateczna oferta kredytowa różnić się będzie od propozycji, która została przedstawiona w rankingu.

Możliwe jest stworzenie ogólnego rankingu kredytowego, biorąc pod uwagę określone parametry, w taki sposób, aby określony bank ze swoją propozycją był na miejscu pierwszym.

Jednocześnie propozycje kredytów zmieniają się cyklicznie, i to co jest aktualne w grudniu 2022 r. niekoniecznie będzie w ofercie w styczniu 2023 r. Niespodziewana obniżką lub podwyżka stóp procentowych spowoduje z pewnością „wywrócenie do góry nogami” każdego rankingu.

Przeczytaj również:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok