Rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej

rachunek bankowy dla firmy jednoosobowejRachunek bankowy dla firmy jednoosobowej, gdzie założyć? W jakim banku warto taki rachunek firmowy założyć? Sprawdź oferty rachunków bankowych dla firm i poznaj plusy takiego rozwiązania.

Wszystkie produkty finansowe mają swoje plusy i minusy. Podobnie przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą musi się zastanowić czy warto jest mu taki rachunek założyć.

Nie ma darmowych kont firmowych, tak jak to ma miejsce w przypadku rachunków osobistych. Jednakże w tym przypadku koszty związane z prowadzeniem rachunku można „wrzucić” w koszty prowadzenia firmy. Ale rachunek firmowy daje duże większe korzyści firmie niż rachunek osobisty.

Rachunek firmowy powinien być związany wyłącznie z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wpływ na rachunek powinny dotyczyć płatności od innych firm, a wypływy powinny być związane z płatnościami na rzecz innych podmiotów. Do zakupów konsumenckich powinno się posługiwać kontem osobistym.

Jaki jest najlepszy rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej?

Jest wiele pytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Podstawowe: w jakim zakresie i jak często będziesz z niego korzystać? Ile przelewów miesięcznie będziesz robić? Czy potrzebny będzie limit kredytowy? Bezpieczny i szybki dostęp do aplikacji mobilnej? A może będziesz miał nadwyżkę na rachunku i chciałbyś, aby to był rachunek oprocentowany lub z możliwość zakładania lokaty? Czy lepsze jest konto bankowe z kartą kredytową czy może z limitem kredytowym, darmowymi przelewami do ZUS-u i Urzędu Skarbowego? Czy będziemy korzystać w przyszłości z usług oferowanych przez dany bank?

Sprawdź: przegląd banków i kredytów w miejscowościach województwa wielkopolskiego. Najnowsze zestawienia banków i propozycji kredytowych.

Pytań może być, jak widać całkiem dużo, dlatego ważne jest, aby je sobie zadać i na wszystkie w miarę szczegółowo dać odpowiedź. Jeżeli stwierdzimy, że nie jest nam takie konto potrzebne, a wystarczy zwykłe osobiste, to powinniśmy pozostać przy tym, co mamy.

Konto firmowe można założyć w każdym momencie i nie jest to skomplikowana procedura. Obecnie nie musisz udawać się do banku i tracić czas na formalności. Ofertę rachunków bankowych sprawdzisz poniżej i możesz wybrać najlepszy rachunek dla Twojej firmy. Dyspozycję otwarcia konta firmowego zrobisz przez internet.

Rachunek bankowy dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Obecnie banki proponują między innymi:

  • 0 zł przelewy krajowe,
  • 0 zł za przelewy do ZUS i US,
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów,
  • bezpłatne wpłatomaty,
  • oprocentowany rachunek bieżący,
  • debet w rachunku.

Nie prowadzisz działalności gospodarczej? Chcesz założyć konto bankowe osobiste? Sprawdź jakie konto bankowe wybrać i w jakim banku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok