Rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej

Rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej gdzie założyć? W jakim banku warto taki rachunek firmowy otworzyć? Sprawdź oferty rachunków bankowych dla firm i poznaj podstawowe plusy takiego rozwiązania.

rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej

Oczywistym jest, że wszystkie produkty finansowe mają swoje plusy i minusy. Podobnie przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą musi zastanowić się czy warto jest takie konto firmowe otworzyć.

Nie ma darmowych kont firmowych, tak jak to ma miejsce w przypadku rachunków osobistych. Jednakże w tym przypadku koszty związane z prowadzeniem rachunku można „wrzucić” w koszty prowadzenia firmy. Ale rachunek firmowy daje duże większe korzyści firmie niż rachunek osobisty.

Rachunek firmowy powinien być związany wyłącznie z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wpływy powinny dotyczyć płatności od innych firm, z którymi współpracujemy, a wypływy z płatnościami na rzecz innych podmiotów. Do zakupów konsumenckich powinno się posługiwać kontem osobistym.

Jaki jest najlepszy rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej?

Jest wiele pytań, na które należy odpowiedzieć. Podstawowe:

1. W jakim zakresie i jak często będziesz z niego korzystać?
2. Ile przelewów miesięcznie będziesz robić?
3. Czy potrzebny będzie limit kredytowy?
4. Bezpieczny i szybki dostęp do aplikacji mobilnej?
5. A może będziesz miał nadwyżkę na rachunku i chciałbyś, aby to był rachunek oprocentowany lub z możliwość zakładania lokaty?
6. Czy lepsze jest konto bankowe z kartą kredytową czy może z limitem kredytowym, darmowymi przelewami do ZUS-u i Urzędu Skarbowego?
7. Czy zamierzasz korzystać w przyszłości z usług oferowanych przez dany bank?

Sprawdź: przegląd banków i kredytów w miejscowościach województwa wielkopolskiego. Najnowsze zestawienia banków i propozycji kredytowych.

Pytań może być znacznie więcej, dlatego ważne jest, aby je sobie zadać i na wszystkie znaleźć odpowiedzi. Jeżeli stwierdzimy, że nie jest nam takie konto potrzebne, a wystarczy zwykłe osobiste, to powinniśmy pozostać przy tym, co mamy.

Konto firmowe można założyć w każdym momencie i nie jest to skomplikowana procedura. Obecnie nie musisz udawać się do banku i tracić czas na formalności. Ofertę rachunków bankowych sprawdzisz powyżej i możesz wybrać najlepszy rachunek dla Twojej firmy. Dyspozycję otwarcia konta firmowego zrobisz przez internet.

Rachunek bankowy dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Obecnie banki proponują między innymi:

  • 0 zł przelewy krajowe,
  • 0 zł za przelewy do ZUS i US,
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów,
  • bezpłatne wpłatomaty,
  • oprocentowany rachunek bieżący,
  • debet w rachunku.

Nie prowadzisz działalności gospodarczej? Chcesz założyć konto bankowe osobiste? Sprawdź jakie konto bankowe wybrać i w jakim banku najlepiej.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok