Pożyczki przez internet pozabankowe

2023-11-17 – ostatnia aktualizacja

Pożyczki przez internet pozabankowe w firmie pożyczkowej? Czy warto korzystać z takich pożyczek, a jeżeli już wybierać, to w jaki sposób, aby wybór był w oczywisty sposób, jak najtańszy, a jednocześnie nie wpaść w długi?

pożyczki przez internet pozabankowe

Czy się to komuś podoba, czy nie, ale tzw. szybkie pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych cieszą się wciąż dużą popularnością. Nie tylko, że umożliwiają uzyskanie szybkiej gotówki na dowolny cel, ale i bez zbędnej formalności (zwłaszcza przy tzw. pożyczkach bez zaświadczeń). Co więcej: o taką pożyczkę można aplikować przez internet, a decyzja może być podjęta nawet i w kilkanaście minut.

Wybór firm pożyczkowych w sieci jest bardzo duży, począwszy od popularnych chwilówek, aż kończąc na pożyczkach ratalnych. Poniżej krótki przegląd firm pożyczkowych – krótkoterminowe do 60 dni i na raty:

Jak widać wybór jest całkiem duży, a jeżeli zależy Tobie na tańszym wyborze, to nie ma co się spieszyć. Należy poświęcić tyle czasu, ile jest to potrzebne, aby przeanalizować propozycje i podjąć właściwą decyzję.

Uważaj! Firmy pożyczkowe mniej restrykcyjnie podchodzą do klientów, niż ma to miejsce w przypadku banków. Są one zobowiązane do zbadania zdolności kredytowej, ale nie muszą sprawdzać raportów BIK (chociaż coraz więcej firm pożyczkowych z nich korzysta). Dlatego nawet przy nie najlepszej sytuacji finansowej dość łatwo jest wziąć taką pożyczkę (i niekoniecznie przez internet), ale już znacznie trudniej będzie ją spłacić. A jeżeli dodatkowo trafisz na na nierzetelną firmą, to kłopoty „murowane”…

Sprawdź firmę pożyczkową i porównaj pożyczki

Podstawowa zasada: korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych, znanych i rzetelnych firm pożyczkowych. W internecie nie jest wcale trudno trafić na oszustów, zwłaszcza, gdy firma nie podaje swojej siedziby, nie jest wpisana do KRS, a kontakt to wyłącznie nr telefonu komórkowego i adres na gmailu.

Chcesz pożyczyć taniej? Porównaj koszt całkowity pożyczki w kilku firmach pożyczkowych oraz przeanalizuj każdy koszt z osobna.

Całkowity koszt pożyczki nie sprowadza się wyłącznie do odsetek. Przy krótkoterminowych pożyczkach do 60 dni, odsetki stanowić będą tylko ułamek kosztów całkowitych.

Szybka pożyczka do 60 dni a koszty:

Całkowita kwota pożyczki 1500 zł. Czas obowiązywania umowy 62 dni. Oprocentowanie w skali roku 7,2%. Całkowity koszt pożyczki 258,50 zł, w tym: odsetki 18,35 zł, prowizja 240,15 zł. Całkowita kwota do zapłaty 1758,50 zł. RRSO 154,98%. Kalkulacja na dzień 6.05.2021 r.

szybka pożyczka do 60 dni a koszty w ujęciu procentowym

Natomiast w pożyczkach ratalnych rozkład kosztów będzie bardziej równomierny, ale zdecydowanie większy niż w przypadku podobnej pożyczki gotówkowej w banku.

Zawsze sprawdź jakie opłaty pobiera firma pożyczkowa i ile wynosi całkowity koszt pożyczki oraz RRSO. Zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji, regulaminem ewentualnej promocji, czy nie jest wymagane zabezpieczeni niewspółmiernie wysokie do kwoty pożyczki.

Pomimo, że firmy pożyczkowe często stosują slogan reklamowy w stylu: „szybka pożyczka” czy „pożyczki w 15 minut„, to o ile proces wnioskowania może być szybki (wypełnienie wniosku), to sprawdzanie zdolności kredytowej może zająć znacznie więcej czasu. Przede wszystkim w sytuacji, kiedy wymagane będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.

Sprawdź również:

 • wymagany termin spłaty pożyczki – pożyczka krótkoterminowe są spłacane jednorazowo lub maksymalnie w dwóch ratach. Pożyczki ratalne, które są udzielane na wyższe kwoty, mogą być regulowane w ratach miesięcznych lub tygodniowych.
 • przesunięcia terminu spłaty, tzw. prolongata w spłacie pożyczki. Musisz wiedzieć, ile kosztuje opcja przedłużenia terminu spłaty, nawet wówczas, kiedy zakładasz, że uregulujesz zobowiązanie terminowo.
 • regulamin promocyjnej pożyczki, najczęściej jest to darmowa pożyczka dla nowych klientów – oddajesz tyle, ile pożyczyłeś – ale i każda inna „promocyjna”. To co jest napisane na stronie internetowej niekoniecznie musi mieć przełożenie w ostatecznych warunkach.
 • umowę pożyczki – przeczytaj uważnie, zanim ją podpiszesz. Jeżeli jakikolwiek punkt umowy budzi Twoje wątpliwości, skontaktuj się z pożyczkodawcą lub zrezygnuj z pożyczki.

Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń o zarobkach

Co to oznacza, że pożyczka gotówkowa jest bez zaświadczeń? Przy udzielaniu pożyczki stosowane są minimalne formalności – wystarczy najczęściej dowód osobisty, czasami dodatkowo musi zostać przedstawiony wyciąg z rachunku bankowego, i wypełniony wniosek pożyczkowy.

Ubiegając się o taką pożyczkę, nie ma potrzeby przedstawiania zaświadczeń z miejsca pracy. Wysokość uzyskiwanych dochodów oraz wydatków są wpisywane do wniosku i na podstawie oświadczenia – zgodnego ze stanem faktycznym – firma pożyczkowa wylicza zdolność kredytową klienta.

Pożyczkodawca najczęściej również nie wymaga podawania źródła dochodów. W takim przypadku można składać wniosek z mając podpisaną umową o pracę, o dzieło czy uzyskując emeryturę.

Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń o dochodach? Firmy pożyczkowe oferują wyłącznie pożyczki gotówkowe. Kredyt gotówkowy można otrzymać tylko w banku lub w SKOK-u. Niektóre banki proponują kredyt bez zaświadczeń, ale najczęściej jest to oferta kierowana do klientów danego banku.

Bardzo rzadko firmy pożyczkowe oferują pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń na raty. Ponieważ są to pożyczki udzielane na znaczne większe kwoty niż pożyczki krótkoterminowe, to i wymagają dokładniejszej oceny kredytowej.

Jaka pożyczka na raty?

Jeżeli ma to być pożyczka na raty pozabankowa, to takie pożyczki przez internet pozabankowe można wybrać zarówno stacjonarnie, jak i internetowo.

Z oferty pożyczki gotówkowej ratalnej mogą skorzystać klienci, którzy otrzymają: 1. pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, 2. spełnią wymagania oceny kredytowej, wiarygodności finansowej i płatniczej, które obowiązują w firmach pożyczkowych.

HappiPożyczka

Kwotę pożyczki: od 800 zł do 15 000 zł.
Spłata pożyczki od 6 do 36 miesięcy.
Pozostałe elementy:

 • możliwość wyboru dnia na spłatę raty.
 • płatność pierwszej raty nawet po 2 miesiącach od wzięcia pożyczki.
 • możliwość skorzystania z „wakacji od spłaty”, czyli wstrzymania spłaty pożyczki na miesiąc.
 • pożyczka gotówkowa na raty bez wychodzenia z domu, przez internet.
 • pieniądze przelewane na konto bankowe po akceptacji wniosku.
Usługi bez opłat – 0 zł: decyzja o udzieleniu pożyczki gotówkowej, wypłata pieniędzy, wakacje od spłat, przypomnienie o zbliżającej się racie, zmiana terminu spłaty pierwszej raty, przyznanie kolejnej pożyczki po spłacie aktualnej.

Przykład reprezentatywny: „Pożyczka ratalna”. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 118,81 %. Całkowita kwota pożyczki 3000 zł. Całkowita kwota do zapłaty 5273,40 zł. Oprocentowanie stałe 7,20%. Całkowity koszt pożyczki 2273,40 zł (w tym: prowizja 1571,40 zł, odsetki 178,20 zł, opłata hapiserwis 523,80 zł). 18 miesięcznych rat równych: 17 po 292,97 zł, ostatnia w wysokości 292,91 zł. Kalkulacja na dzień 1 lipca 2021 r.


VIVUS – pierwsza pożyczka za darmo

Kwotę pożyczki:

 • pierwsza pożyczka do 3000 zł.
 • kolejna pożyczka do 7500 zł.

Spłata pożyczki:

 • pierwsza pożyczka do 61 dni.
 • kolejna pożyczka do 30 dni.

3 kroki, aby wziąć pierwszą pożyczkę:

KROK nr 1

 • 1. Wybierasz 2 kwoty: kwotę pożyczki oraz kwotę do wypłaty teraz.
 • 2. Kwota pożyczki to cała przyznana kwota pożyczki, którą można wypłacić w ciągu trwania pożyczki. Pożyczkę można wypłacić w częściach.
 • 3. Kwota do wypłaty teraz – kwota, którą wypłacasz od razu.

KROK nr 2 – Zarejestruj się i złóż wniosek o pożyczkę: wpisz dane w formularzu rejestracyjnym oraz przeczytaj i zaakceptuj zgody.

KROK nr 3 – Potwierdź swoje dane: wykonaj przelew identyfikacyjny (1 zł lub 1 gr) z konta bankowego na imię i nazwisko, które podałeś rejestrując się stronie firmy. Przelew weryfikacyjny jest potwierdzeniem Twoich danych osobowych. Na to konto zostaną przelane środki z pożyczki.

Nie masz konta bankowego lub chcesz założyć nowe przez internet? Sprawdź banki i propozycje kont bankowych: Konto bankowe porównanie banków.

O decyzji zostaniesz poinformowany sms-em lub mailowo po otrzymaniu przelewu identyfikacyjny. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, pieniądze z pożyczki otrzymasz na rachunek, zgodnie z sesjami przychodzącymi w Twoim banku.

Przykład reprezentatywny: „Pożyczka ratalna”. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 0%. Całkowita kwota pożyczki 1400 zł. Całkowita kwota do zapłaty 1400 zł. Oprocentowanie stałe 0%. Całkowity koszt pożyczki 0 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł). umowa na 61 dni. Kalkulacja na dzień 3 stycznia 2022 r.


TAKTO – pożyczka na raty

Kwotę pożyczki: od 1000 zł do 10 000 zł.
Spłata pożyczki od 6 do 40 miesięcy.
Pozostałe elementy:

 • możliwość skorzystania na stronie z kalkulatora rat.
 • pożyczka gotówkowa na raty bez wychodzenia z domu, przez internet.

Przykłady reprezentatywne:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 105,09%. Całkowita kwota pożyczki: 10000 zł. Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy. Stopa oprocentowania: 19% w skali roku. Miesięczna rata równa: 679 zł. Całkowity koszt pożyczki: 17150 zł (opłata prowizyjna: 7500 zł, opłata za udzielenie pożyczki: 2500 zł, odsetki: 7150 zł). Całkowita kwota do zapłaty: 27150 zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 101,51%. Całkowita kwota pożyczki: 5000 zł. Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy. Stopa oprocentowania: 19% w skali roku. Miesięczna rata równa: 339,38 zł. Całkowity koszt pożyczki: 8610,01 zł (opłata prowizyjna: 3750 zł, opłata za udzielenie pożyczki: 1250 zł, odsetki: 3610,01 zł). Całkowita kwota do zapłaty: 13610,01 zł.

Wyliczenia dla powyższych przykładów na dzień 9 czerwca 2022 r.


3 komentarze do “Pożyczki przez internet pozabankowe”

 1. W Smartney jest oferta „Nowoczesna” z RRSO 23,35%. Pożyczka gotówkowa online. Od 3000 zł do nawet 60000 zł i do 8 lat.

 2. Po co brać takie pożyczki? Nie lepiej iść do banku i pożyczyć taniej? Wiadomo że tam jest drożej. W parabankach nigdy nie wzięłam pożyczki i nie wezmę. Nawet za 0 złotych.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok