Pożyczki przez internet pozabankowe

Pożyczki przez internet pozabankowe w firmie pożyczkowej? Czy warto korzystać z takich pożyczek, a jeżeli już wybierać, to w jaki sposób, aby wybór był w oczywisty sposób, jak najtańszy, a jednocześnie nie wpaść w długi?

pożyczki przez internet pozabankowe

Czy się to komuś podoba, czy nie, ale tzw. szybkie pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych cieszą się wciąż dużą popularnością. Nie tylko, że umożliwiają uzyskanie szybkiej gotówki na dowolny cel, ale i bez zbędnej formalności (zwłaszcza przy tzw. pożyczkach bez zaświadczeń). Co więcej: o taką pożyczkę można aplikować przez internet, a decyzja może być podjęta nawet i w kilkanaście minut.

Wybór firm pożyczkowych w sieci jest bardzo duży, począwszy od popularnych chwilówek, aż kończąc na pożyczkach ratalnych. Poniżej krótki przegląd firm pożyczkowych – krótkoterminowe do 60 dni i na raty:

Jak widać wybór jest całkiem duży, a jeżeli zależy Tobie na tańszym wyborze, to nie ma co się spieszyć. Należy poświęcić tyle czasu, ile jest to potrzebne, aby przeanalizować propozycje i podjąć właściwą decyzję.

Uważaj! Firmy pożyczkowe mniej restrykcyjnie podchodzą do klientów, niż ma to miejsce w przypadku banków. Są one zobowiązane do zbadania zdolności kredytowej, ale nie muszą sprawdzać raportów BIK (chociaż coraz więcej firm pożyczkowych z nich korzysta). Dlatego nawet przy nie najlepszej sytuacji finansowej dość łatwo jest wziąć taką pożyczkę (i niekoniecznie przez internet), ale już znacznie trudniej będzie ją spłacić. A jeżeli dodatkowo trafisz na na nierzetelną firmą, to kłopoty „murowane”…

Sprawdź firmę pożyczkową i porównaj pożyczki

Podstawowa zasada: korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych, znanych i rzetelnych firm pożyczkowych. W internecie nie jest wcale trudno trafić na oszustów, zwłaszcza, gdy firma nie podaje swojej siedziby, nie jest wpisana do KRS, a kontakt to wyłącznie nr telefonu komórkowego i adres na gmailu.

Chcesz pożyczyć taniej? Porównaj koszt całkowity pożyczki w kilku firmach pożyczkowych oraz przeanalizuj każdy koszt z osobna.

Całkowity koszt pożyczki nie sprowadza się wyłącznie do odsetek. Przy krótkoterminowych pożyczkach do 60 dni, odsetki stanowić będą tylko ułamek kosztów całkowitych.

Szybka pożyczka do 60 dni a koszty:

Całkowita kwota pożyczki 1500 zł. Czas obowiązywania umowy 62 dni. Oprocentowanie w skali roku 7,2%. Całkowity koszt pożyczki 258,50 zł, w tym: odsetki 18,35 zł, prowizja 240,15 zł. Całkowita kwota do zapłaty 1758,50 zł. RRSO 154,98%. Kalkulacja na dzień 6.05.2021 r.

szybka pożyczka do 60 dni a koszty w ujęciu procentowym

Natomiast w pożyczkach ratalnych rozkład kosztów będzie bardziej równomierny, ale zdecydowanie większy niż w przypadku podobnej pożyczki gotówkowej w banku.

Zawsze sprawdź jakie opłaty pobiera firma pożyczkowa i ile wynosi całkowity koszt pożyczki oraz RRSO. Zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji, regulaminem ewentualnej promocji, czy nie jest wymagane zabezpieczeni niewspółmiernie wysokie do kwoty pożyczki.

Pomimo, że firmy pożyczkowe często stosują slogan reklamowy w stylu: „szybka pożyczka” czy „pożyczki w 15 minut„, to o ile proces wnioskowania może być szybki (wypełnienie wniosku), to sprawdzanie zdolności kredytowej może zająć znacznie więcej czasu. Przede wszystkim w sytuacji, kiedy wymagane będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.

Sprawdź również:

  • wymagany termin spłaty pożyczki – pożyczka krótkoterminowe są spłacane jednorazowo lub maksymalnie w dwóch ratach. Pożyczki ratalne, które są udzielane na wyższe kwoty, mogą być regulowane w ratach miesięcznych lub tygodniowych.
  • przesunięcia terminu spłaty, tzw. prolongata w spłacie pożyczki. Musisz wiedzieć, ile kosztuje opcja przedłużenia terminu spłaty, nawet wówczas, kiedy zakładasz, że uregulujesz zobowiązanie terminowo.
  • regulamin promocyjnej pożyczki, najczęściej jest to darmowa pożyczka dla nowych klientów – oddajesz tyle, ile pożyczyłeś – ale i każda inna „promocyjna”. To co jest napisane na stronie internetowej niekoniecznie musi mieć przełożenie w ostatecznych warunkach.
  • umowę pożyczki – przeczytaj uważnie, zanim ją podpiszesz. Jeżeli jakikolwiek punkt umowy budzi Twoje wątpliwości, skontaktuj się z pożyczkodawcą lub zrezygnuj z pożyczki.

Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń o zarobkach

Co to oznacza, że pożyczka gotówkowa jest bez zaświadczeń? Przy udzielaniu pożyczki stosowane są minimalne formalności – wystarczy najczęściej dowód osobisty, czasami dodatkowo musi zostać przedstawiony wyciąg z rachunku bankowego, i wypełniony wniosek pożyczkowy.

Ubiegając się o taką pożyczkę, nie ma potrzeby przedstawiania zaświadczeń z miejsca pracy. Wysokość uzyskiwanych dochodów oraz wydatków są wpisywane do wniosku i na podstawie oświadczenia – zgodnego ze stanem faktycznym – firma pożyczkowa wylicza zdolność kredytową klienta.

Pożyczkodawca najczęściej również nie wymaga podawania źródła dochodów. W takim przypadku można składać wniosek z mając podpisaną umową o pracę, o dzieło czy uzyskując emeryturę.

Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń o dochodach? Firmy pożyczkowe oferują wyłącznie pożyczki gotówkowe. Kredyt gotówkowy można otrzymać tylko w banku lub w SKOK-u. Niektóre banki proponują kredyt bez zaświadczeń, ale najczęściej jest to oferta kierowana do klientów danego banku.

Bardzo rzadko firmy pożyczkowe oferują pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń na raty. Ponieważ są to pożyczki udzielane na znaczne większe kwoty niż pożyczki krótkoterminowe, to i wymagają dokładniejszej oceny kredytowej.

Kredyty i pożyczki. Warto czy nie warto pożyczyć?

Każdy produkt finansowy oferowany przez banki lub sprawdzone firmy pożyczkowe odpowiadają na zapotrzebowanie konsumentów. Jest popyt, to i pojawia się podaż. Nie należy upatrywać problemów w tym, że banki oferują kredyty, a firmy pożyczkowe szybkie pożyczki, ale w tym, że często decyzja finansowa jest nieprzemyślana.

Jeżeli występuje chociaż niewielkie ryzyko, że zabraknie środków na uregulowanie zadłużenia, to „nie ma co się pakować w kłopoty”! Nadmierne przekredytowanie, zaciąganie kolejnej pożyczki, aby spłacić poprzednią, doprowadzi wyłącznie do kolosalnych kłopotów finansowych.

Jeżeli ubiegasz się o pożyczkę, to uczciwie oszacuj bilans domowych finansów, na podstawie osiąganych dochodów i ponoszonych wydatków. W sytuacji, kiedy taki bilans wyjdzie na ZERO, to nawet wówczas, kiedy firma pożyczkowa pozytywnie oceni Twoją zdolność kredytową, to możesz być pewny, że w tym momencie zaczną się Twoje kłopoty finansowe. Pożyczając 100 zł na 30 dni – nawet i w promocji, bez kosztów dodatkowych – za miesiąc i tak do zwrotu będzie 100 zł. Skąd weźmiesz taką kwotę, jeżeli nie możesz zaoszczędzić pieniędzy?

Jeżeli pomimo to, zdecydowałeś się zaciągnąć kredyt lub pożyczkę, a w wymaganym terminie nie uregulujesz ich na czas, to musisz liczyć się z konsekwencjami takiej decyzji. Zadłużenie wzrośnie – będą naliczane odsetki karne – doprowadzi to działań windykacyjnych ze strony wierzyciela, a w ostatecznie sprawa trafi do sądu i komornika.

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z pożyczki – dwa razy pomyśl. W końcu tu chodzi o Twoje pieniądze!

2 thoughts on “Pożyczki przez internet pozabankowe”

  1. Mila Kraków

    Po co brać takie pożyczki? Nie lepiej iść do banku i pożyczyć taniej? Wiadomo że tam jest drożej. W parabankach nigdy nie wzięłam pożyczki i nie wezmę. Nawet za 0 złotych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok