Pożyczki pozabankowe Sosnowiec

Pożyczki pozabankowe Sosnowiec w firmach pożyczkowych. Nie jest konieczne szukanie firm pożyczkowych w Sosnowcu, ponieważ można taką pożyczkę, krótkoterminową lub ratalną, znaleźć również w internecie.

pożyczki pozabankowe Sosnowiec

Ważne jest, aby zawsze pamiętać, że nie tylko pożyczka na krótki termin, ale i na raty, jest bardzo droga. Za zwykłą szybką pożyczkę na 800 zł na 30 dni niejednokrotnie należy oddać nawet i więcej niż 30% wartości pożyczki. Nie jest to tanio.

Całkowita kwota pożyczki 5 000 zł na 40 miesięcy. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 105,24%. Całkowita kwota do spłaty 11 028,57 zł. Oprocentowanie stałe w skali roku 20,50%. Całkowity koszt pożyczki 7 028,57 zł (w tym: prowizja 3 000 zł, odsetki 3 028,57 zł, opłata dodatkowa 1 000 zł). Kalkulacja na dzień 12.10.2022 r.

Czy to jest mała kwota do oddania? Duża. Bardzo duża! Jeżeli skorzystasz z podobnej pożyczki gotówkowej w banku na 5 000 zł na 40 miesięcy, to przyjmując nawet wysokie oprocentowanie nominalne w skali roku na poziomie 13,29% z prowizją 10% od 5000 zł (500 zł – zapłacone z góry) całkowity koszt wyniesie… 1 716,20 zł!

A i tak można znaleźć pożyczkę gotówkową w banku w promocji, jeszcze taniej!

Dlatego konieczne jest wyszukanie i porównanie firm pożyczkowych. Niezależnie od tego czy jest to pożyczka pozabankowa w Sosnowcu i pożyczasz w firmie stacjonarnej czy przez internet, należy porównać pozabankowe pożyczki i sprawdzić, która z firm oferuje pożyczki z najmniejszymi kosztami całkowitymi. Dopiero dalej, przeglądamy regulamin, tabele opłat i potencjalną umowę.

Szybka pożyczka przez online

W internecie działa już kilkanaście firmy pożyczkowych, udzielających pożyczek pozabankowych wyłącznie online. I takie firmy wciąż pojawia się na rynku. Jeżeli jest popyt na takiego rodzaju usługi… Jaką kwotę można pożyczyć przez internet?

W przypadku krótkoterminowych pożyczek do 30-60 dni maksymalna kwota pierwszej pożyczki z reguły nie przekracza 1500 zł. Ale zdarzają się i większe kwoty, jakie można pożyczyć.

W przypadku pożyczek pozabankowych na raty, maksymalna kwota takiej pożyczki może wynieść nawet i 25 tys. zł i spłatę rozłożyć na 48 miesięcy. W obu przypadkach, firmy pożyczkowe przez internet z pewnością obliczą naszą zdolność kredytową i na tej podstawie podejmą decyzję czy nasz wniosek o pożyczkę zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Jeszcze droższa pożyczka pozabankowa. Na raty

Oczywiście, że pożyczając znacznie więcej i na dłuższy czas, musisz zapłacić dużo, dużo więcej! Zwłaszcza w firmie pożyczkowej. I to bez znaczenia czy wybierzesz firmę pożyczkową w Sosnowcu czy przez internet. A dodatkowo nie ma tutaj promocji, w stylu: „pierwsza pożyczka dla nowych klientów – bez kosztów„, tak jak to ma miejsce w przypadku niektórych firm oferujących krótkoterminowe pożyczki.

Darmowa pożyczka przez internet

O darmowych pożyczkach pewnie słyszało już wiele osób, które szukały szybkich pożyczek. Takie pożyczki za darmo są w szczególności widoczne w kampaniach marketingowych. Bo nic tak nie przyciąga do sklepu, jak tzw. gratisy. Taka pożycza również (niekiedy nawet wówczas, kiedy dodatkowe pieniądze nie są pilnie potrzebne…).

Można pożyczyć nawet i 2000 zł bez prowizji, czyli dosłownie za 0 zł. A jaki ma to sens? Poza zwróceniem uwagi na firmę pożyczkową, przyciąga również klientów. Firmy pożyczkowe liczą na to, że klient skuszony pierwszą darmową pożyczką, następnym razem również weźmie u nich chwilówkę lub… nie spłaci w terminie i już nie będzie darmowa.

W przypadku pożyczek pozabankowych ratalnych nie znajdziemy firm pożyczkowych, które pożyczą pieniądze za darmo. Owszem można znaleźć pożyczkę do 60 dni, płatnej w dwóch ratach, w promocji (RRSO 0%), ale są to pożyczki na niewielką kwotę.

Ale pożyczkę na raty można znaleźć w promocji i będzie nieco tańsza niż standardowa.

Przy rozpatrywaniu pożyczki pozabankowej należy ZAWSZE brać pod uwagę całkowite koszty pożyczki, zapoznać się z regulaminem (przy darmowych pożyczkach także), tabelą opłat i umową. Nie należy niczego podpisywać, zanim nie zapoznasz się z dokumentami. Jeżeli jest coś niezrozumiałego, to lepiej zapytać, prosić o wyjaśnienia i zrezygnować, kiedy przedstawiona umowa lub regulamin budzą Twoje wątpliwości.

Aktualizacja wpisu: grudzień 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok