Pożyczki pozabankowe Sosnowiec

Pożyczki pozabankowe Sosnowiec w firmach pożyczkowych. Nie jest konieczne szukanie firm pożyczkowych w Sosnowcu, ponieważ można taką pożyczkę, krótkoterminową lub ratalną, znaleźć również w internecie.

pożyczki pozabankowe Sosnowiec

Ważne jest, aby zawsze pamiętać, że nie tylko pożyczka na krótki termin, ale i na raty, jest bardzo droga. Za zwykłą szybką pożyczkę na 800 zł na 30 dni niejednokrotnie należy oddać nawet i więcej niż 30% wartości pożyczki. Nie jest to tanio.

Całkowita kwota pożyczki 800 zł na 30 dni. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 508,47%. Całkowita kwota do spłaty 928 zł. Oprocentowanie stałe w skali roku 7,20%. Całkowity koszt pożyczki 128,00 zł (w tym: prowizja 123,27 zł, odsetki 4,73 zł). Kalkulacja na dzień 2.1.2022 r.

128 złotych za 30 dni? Za 800 zł pożyczki? Dużo. Bardzo dużo. Dlatego konieczne jest wyszukanie i porównanie firm pożyczkowych. Niezależnie od tego czy jest to pożyczka pozabankowa w Sosnowcu i pożyczasz w firmie stacjonarnej czy przez internet, należy porównać pozabankowe pożyczki i sprawdzić, która z firm oferuje pożyczki z najmniejszymi kosztami całkowitymi. Dopiero dalej, przeglądamy regulamin, tabele opłat i potencjalną umowę.

Szybka pożyczka przez online

W internecie działa już kilkanaście firmy pożyczkowych, udzielających pożyczek pozabankowych wyłącznie online. I takie firmy wciąż pojawia się na rynku. Jeżeli jest popyt na takiego rodzaju usługi… Jaką kwotę można pożyczyć przez internet?

W przypadku krótkoterminowych pożyczek do 30-60 dni maksymalna kwota pierwszej pożyczki z reguły nie przekracza 1500 zł. Ale zdarzają się i większe pierwsze pożyczki.

W przypadku pożyczek pozabankowych na raty, maksymalna kwota takiej pożyczki może wynieść nawet i 15 tys. zł i pożyczyć na 48 miesięcy. W obu przypadkach, firmy pożyczkowe przez internet z pewnością obliczą naszą zdolność kredytową i na tej podstawie podejmą decyzję czy nasz wniosek o pożyczkę zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Jeszcze droższa pożyczka pozabankowa. Na raty

Oczywiście, że pożyczając znacznie więcej i na dłuższy czas, musisz zapłacić dużo więcej. Zwłaszcza w firmie pożyczkowej i to bez znaczenia czy wybierzesz firmę pożyczkową w Sosnowcu czy przez internet. A dodatkowo nie ma tutaj promocji, w stylu: „pierwsza pożyczka dla nowych klientów – bez kosztów„, tak jak to ma miejsce w przypadku niektórych firm oferujących krótkoterminowe pożyczki.

Warto zatem również i w tym przypadku przypatrzeć się kosztom całkowitym takich pożyczek.

Pożyczka gotówkowa 1000 zł na 6 miesięcy. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 90,26%. Oprocentowanie zmienne: 7,20%. Całkowity koszt pożyczki: 201,38 złotych (prowizja: 180,16 zł, odsetki: 21,22 zł). Całkowita kwota do zapłaty: 1 201,38 złotych. Rata ok. 200 zł. Kalkulacja na dzień 2.1.2022 r.

Wysokość odsetek w tym przypadku stanowi zaledwie 11% całkowitych kosztów, ale pozostała cześć to już prowizja. W banku zapłacisz zdecydowanie mniej.

Pożyczka gotówkowa 3000 zł na 36 miesięcy (3 lata). Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 82,91%. Oprocentowanie stałe: 6,89%. Całkowity koszt pożyczki: 3 660 złotych (prowizja: 2 850 zł, odsetki: 660 zł, opłata przygotowawcza – 150 zł). Całkowita kwota do zapłaty: 6 660 złotych. Rata 185 zł. Kalkulacja na dzień 2.1.2022 r.

Jak rozkładają się koszty w tym przypadku? Prowizja od pożyczki stanowi 78% całkowitych kosztów, odsetki 18%, a opłata przygotowawcza 4%. Za każdą pożyczoną złotówkę trzeba zapłacić dodatkowo 1,22 zł. Zobrazować to można (w pewnym uproszczeniu) w ten sposób, że jeżeli ktoś pożyczyłby Tobie 1 zł, to za 3 lata musiałbyś oddać mu 2,22 zł.

Pożyczka bankowa dużo tańsza

Poniżej znajduje się przykład pożyczki bankowej standardowej, z obniżonym oprocentowaniem nominalnym dla klienta z dobrą oceną kredytową.

Pożyczka gotówkowa 10000 zł na 36 miesięcy (3 lata). Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 11,61%. Oprocentowanie stałe: 3,99%. Całkowity koszt pożyczki: 1 791,10 złotych (prowizja: 1 087,35 zł, odsetki: 695,73 zł). Całkowita kwota do zapłaty: 11 791,10 złotych. Rata ok. 332 zł. Kalkulacja na dzień 2.1.2022 r.

A jak prezentuje się rozkład kosztów w powyższym przykładzie? 10 tys. zł na 3 lata: 61% kosztów całkowitych stanowi prowizja, pozostały koszt to odsetki. Ile wyniesie koszt pożyczenia 1 zł? Znacznie mniej niż w przykładzie powyższym – „tylko” 0,18 zł.

Wyszukiwarka porównywarka pożyczek na raty

Pożyczki pozabankowe do 60 przez internet

Darmowa pożyczka przez internet

O darmowych pożyczkach pewnie słyszało już wiele osób, które szukały szybkich pożyczek. Takie pożyczki za darmo oferowane są w ramach kampanii marketingowych. Bo nic tak nie przyciąga do sklepu, jak tzw. gratisy. Taka pożycza również (niekiedy nawet wówczas, kiedy dodatkowe pieniądze nie są pilnie potrzebne…). Można pożyczyć nawet i 1000 zł bez prowizji, czyli dosłownie za 0 zł. A jaki ma to sens? Poza zwróceniem uwagi na firmę pożyczkową, przyciąga również klientów. Firmy pożyczkowe liczą na to, że skuszone pierwszą darmową pożyczką, następnym razem również wezmą u nich chwilówkę, i zarobią już na nich.

W przypadku pożyczek pozabankowych ratalnych nie znajdziemy firm pożyczkowych, które pożyczą pieniądze za darmo w promocji. Owszem można znaleźć pożyczkę do 60 dni, płatnej w dwóch ratach, w promocji (RRSO 0%), ale są to pożyczki na niewielką kwotę.

Przegląd pożyczek i firm pozabankowych pozwala na wyszukanie odpowiedniej pożyczki internetowej pozabankowej: niewielkiej kwoty na 500 zł, jak i dużo większej na 2 tys. zł czy 10 tys. zł.

Zawsze przy rozpatrywaniu pożyczki pozabankowej należy brać pod uwagę całkowite koszty pożyczki, zapoznać się z regulaminem (przy darmowych pożyczkach także), tabelą opłat i umową. Nie należy niczego podpisywać zanim nie zapoznasz się z dokumentami. Jeżeli jest coś niezrozumiałego, to lepiej zapytać, prosić o wyjaśnienia i nie podpisywać, kiedy przedstawiona umowa lub regulamin budzą Twoje wątpliwości.

Aktualizacja wpisu: marzec 2022 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok