Pożyczki pozabankowe nieuczciwe podmioty

2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

Pożyczaj rozsądnie i ze szczególnym uwzględnieniem tego od kogo zamierzasz pożyczyć, zanim wypełnisz formularz pożyczkowy lub przekażesz dalej swoje dane osobowe.
pożyczki pozabankowe nieuczciwe podmioty
Pożyczki pozabankowe nieuczciwe podmioty. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Korzystaj TYLKO ze znanych i sprawdzonych firm pożyczkowych, np. w internecie masz do wyboru między innymi:

Na wielu forach internetowych, portalach ogłoszeniowych czy otwierając skrzynki pocztowe, możemy znaleźć ogłoszenia osób i firm oferujących pożyczki gotówkowe. Bądź czujny, to może być oszust!

Szybka pożyczka pozabankowa przez internet ONLINE
Pożyczki krótkoterminowe i na raty

Bardzo prosty i czytelny przekaz, bez podawania informacji o firmie, prowadzonej działalności czy stronie internetowej. „Pożyczka gotówkowa prywatna, szybko, pieniądze do ręki. Bez sprawdzania BIK„, „Pożyczka na dowód w 15 minut. Bez sprawdzania baz.” Ogłoszenia można modyfikować dowolnie. Nie znajdziemy nic więcej niż nr telefonu komórkowego oraz prywatny adres mailowy, np. na gmail.

Uważaj to może być oszust

Jeżeli nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, to musimy liczyć się z ewentualnością, że staniemy się ofiarą oszusta. Tym bardziej, że pożyczka pozabankowa przez internet jest bardzo popularna, a popyt na nią jest duży.

Oszuści mogą ogłaszać się przez internet oraz wysyłać nam maile z ofertą pożyczki. Czego nie należy w tym przypadku robić?

Dane osobowe

Jeżeli otrzymamy maila z informacją o podanie nazwiska, nr PESEL, adresu zamieszkania, telefonu komórkowego, itp. konieczne jest sprawdzenie nadawcy tego maila. Jest to popularna droga do wyłudzenia wrażliwych danych osobowych.

Linki i załączniki

Nie klikamy w linki i nie rozpakowujemy załączników. Popularna metoda do zainfekowania naszego komputera, poprzez zainstalowanie wirusów i programów szpiegujących.

Spółka SA lub spółka z o.o.

Podmioty udzielające pożyczki gotówkowe zgodnie z przepisami, które weszły w życie w 2016 r, muszą działać w formie spółki akcyjnej lub z o.o. Możemy wówczas sprawdzić w KRS czy dana firma, która przesłała nam na maila ofertę pożyczki, jest podmiotem uprawnionym do udzielania pożyczki. Dodatkowo sprawdzamy podmiot czy nie figuruje na tzw. „czarnej liście” KNF-u – jest to lista ostrzeżeń publicznych.

Dodatkowe usługi, czyli obchodzenie ustawy antylichwiarskiej

Przepisy, przepisami, ale są firmy, które próbują obchodzić nowe przepisy (ustawa reguluje maksymalną wysokość kosztów pożyczki) i zmuszają klienta do korzystania z dodatkowych usług. Jest to oczywiście usługa płatna, która może „ukrywać się” pod różnymi nazwami, np. usługa doradcza, usługa konsultacyjna, itp.

Przeczytaj również: Stanowisko PZIP wobec projektu ustawy antylichwiarskiej.

Jak nie dać się nabrać, aby z małej i szybkiej pożyczki nie urósł duży dług? Sposób jest tylko jeden: pożyczaj rozsądnie i racjonalnie, czytając dokładnie to, co zamierzasz podpisać.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok