Pożyczki pozabankowe na raty

Pożyczki pozabankowe na raty – listopad 2021. Tego rodzaju pożyczki niebankowe, to ok. 1/3 pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe przez internet. Spośród tego rodzaju pożyczek, możemy wyróżnić pożyczki pozabankowe na raty tygodniowe i miesięczne.

pożyczki pozabankowe na raty

Przeczytaj również:

Jest kilka firm pożyczkowych, które umożliwiają spłatę pożyczki w ratach tygodniowych, głównie są to firmy działające stacjonarnie. Najczęściej pożyczka jest spłacana w ciągu 12-52 tygodni. Poza zwykłymi kosztami (odsetki, prowizja, pozostałe opłaty) występuje również opłata za obsługę domową, w przypadku, kiedy zgadzamy się na odbiór rat w domu przez przedstawiciela firmy. Tak usługa stanowi zazwyczaj dużą część kosztów pożyczki

Zawsze zapytaj czy jest możliwość zawarcia umowy bez konieczności skorzystania z tej usługi! Jeżeli nie ma takiej możliwości, zastanów się nad zmianą pożyczkodawcy.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim przy wyliczaniu RRSO nie bierze się pod uwagę usług świadczonych dodatkowo, w przypadku kiedy korzystanie z nich nie jest konieczne, aby uzyskać pożyczkę (najczęściej obsługa domowa jest fakultatywna).

Pożyczki pozabankowe na raty miesięczne

Pozabankowe pożyczki na długi okres kredytowania, to głównie pożyczki spłacane w ratach miesięcznych. Długość okresu spłaty zależy od oferty firmy pożyczkowej i wynosi przeważenie od 3 do 36 miesięcy. Znajdziemy również kilka innych, w których można pożyczyć nawet i do 48 miesięcy.

A jaką kwotę można pożyczyć? Wszystko zależy od oferty firmy pożyczkowej, nawet i 15 tys. zł. Ale jaką pożyczkę otrzymamy, zależeć będzie od oceny naszej zdolności kredytowej dokonanej przez firmą pożyczkową. Pożyczki długoterminowe ratalne podobne są do kredytów bankowych, ale są oczywiście znacznie droższe. Firmy pożyczkowe stosują najczęściej oprocentowanie maksymalne, prowizję i różne dodatkowe opłaty, np. przygotowawczą, administracyjną, doradczą (?), również ubezpieczenie pożyczki może być obowiązkowe.

Najlepiej nie korzystać z firm pożyczkowych, które wymagają uiszczenia opłaty jeszcze przed zawarciem umowy o pożyczkę.

A jak przedstawiają się koszty takiej pożyczki pozabankowej na raty? Posłużymy się przykładem reprezentatywnym pożyczki ratalnej w jednej z firm pożyczkowych. Kalkulacja została dokonana na dzień 3 maja 2021 roku dla pożyczki w wysokości 7000 zł na 36 miesięcy (36 rat).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 30,35%; stopa oprocentowania (zmienna) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki 3 554,60 zł (w tym: prowizja 2 404,14 zł, odsetki 1 150,46 zł). Całkowita kwota do zapłaty 10 625,60 zł.

Jak widać koszt takiej pożyczki jest dość duży. W banku pożyczka gotówkowa w takiej samej wysokości i na taki sam okres czasu byłaby tańsza co najmniej… o połowę.

Pożyczki pozabankowe na raty. Porady podsumowanie

  • Spłacanie pożyczki ratalnej odbywa się w ratach.
  • Najczęściej stosowane raty to raty miesięczne.
    Udzielane najczęściej na długi okres, nawet do 48 miesięcy, jak i na wysokie kwoty – w niektórych firmach można otrzymać nawet i 15 tys. zł przez internet.
  • Dostępne są zarówno pożyczki ratalne online, jak i standardowe – stacjonarne.
  • Pożyczka ratalna może być przeznaczona na dowolny cel, np. leczenie, zabiegi czy remont mieszkania.
  • Firma pożyczkowa bada zdolność kredytową osoby, która aplikuje o taką pożyczkę. Jest to ocena indywidualna, dlatego w jednej firmie pożyczkowej taką pożyczkę możemy otrzymać, a w innej już nie.
  • Decyzja o ubieganiu się o pożyczkę musi być odpowiedzialna i racjonalna. Musimy mieć świadomość jakie mogą być konsekwencje, z nieterminowym regulowaniem rat pożyczki.
  • Pożyczki pozabankowe na raty w firmach pożyczkowych, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych są znacznie droższe niż podobne pożyczki bankowe.
  • Zapoznaj się propozycjami kilku firm pożyczkowych i porównaj jest pod względem kosztów i innych opłat. Zwróć uwagę na całkowity koszt pożyczki oraz jej RRSO.

Najczęstsze wyszukiwania dotyczące pożyczek pozabankowych

Najczęstsze wyszukiwania na portalu Kredyty Porównanie w ostatnich kilku tygodniach. TOP 3 Pożyczki Pozabankowe:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok