Pożyczki gotówkowe 10 tys. zł 6 lat

2023-07-13 – ostatnia aktualizacja

Pożyczki gotówkowe 10 tys zł 6 lat (72 raty – 72 miesiące). Oszacowanie rat kredytowych, przegląd banków oraz szybki kontakt w sprawie finansowania na dowolny cel.

pożyczki gotówkowe 10 tys. zł 6 lat

Kiedy potrzebujesz dodatkowych środków finansowych w wysokości 10 tys. zł, to w zasadzie najczęściej wybieraną opcją jest pożyczka gotówkowa.

Może ona faktycznie pomóc w realizacji zamierzonych celów, ale należy liczyć się z tym, że nie jest to najmniejsza kwota, a czas kredytowania – 6 lat, to aż 72 miesiące regulowania zadłużenia.

Pożyczki gotówkowe 10 tys. zł 6 lata w bankach

Pożyczki gotówkowe 10 tysięcy złotych z kredytowaniem sześcioletnim znajdziesz w kilku bankach. Pomimo że, kwota może wydawać się znacząca, to i tak jest mniejsza od średniej wartości kredytów gotówkowych (ok. 23 tys. zł). Nie oznacza to, że można wybrać jakikolwiek bank bez porównania ofert. Warto to zrobić chociażby z tego powodu, aby wybrać tańszą ofertę.

Pożyczki gotówkowe można przeznaczyć na różne cele, takie jak naprawa samochodu, remont mieszkania, spłata innych zobowiązań (lepszym rozwiązaniem jest pożyczka konsolidacyjna) lub nawet na wyjazd wakacyjny.

Przed podjęciem decyzji warto jednak dokładnie zapoznać się z kilkoma propozycjami, aby mieć możliwość korzystniejszego wyboru. Pożyczki gotówkowe 10 tys. zł 6 lat znajdziesz w poniższych bankach:

Porównaj ceny pożyczek gotówkowych na 10 tys. zł

To ważne, aby przed podjęciem decyzji, porównać przynajmniej dwie oferty pożyczkowe. Zwróć uwagę na oprocentowanie nominalne, jak również na to, czy bank pobiera prowizję za jej udzielnie i czy wiążą się z nią jakieś dodatkowe koszty.

Suma poszczególnych kosztów pobieranych przez bank zawiera się w koszcie całkowitym pożyczki oraz jest również prezentowane w RRSO – Rzeczywistej Rocznej Stopie Procentowej.

Oba elementy zostaną wyliczone przez bank i zaprezentowane w Formularzu Informacyjnym, który przekaże Tobie bank zanim zostanie podpisana umowa. Mając zatem dwa FI z dwóch różnych banków, nie powinieneś mieć problemów ze wskazaniem korzystniejszej pożyczki.

Porównanie pożyczek musi jednak dotyczyć takich samych parametrów pożyczki: wysokości, liczby miesięcznych rat oraz ich rodzaju (stałe lub malejące).

Pożyczki gotówkowe 10 tys. zł 6 lat– jaka rata?

Ratę pożyczki gotówkowej 10 tys. zł na 6 lat obliczy bank, który przedstawi ofertę. Owszem, można skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego, ale prezentacja rat będzie tylko oszacowana. Jest to to spowodowane tym, że oferta pożyczki gotówkowej jest indywidualna – bank bierze zawsze pod uwagę zdolność i wiarygodność kredytową. Przy dobrej czy bardzo dobrej ocenie kredytowej, oferta może być znacząco lepsza niż dla pozostałych klientów.

Oczywiście jest możliwe wyliczenie raty, jeżeli przyjęte zostaną określone założenia.

Założenia pożyczki gotówkowe 10 tys. zł 6 lat. Oprocentowanie nominalne, a więc odsetki będą jedynym kosztem. Bank nie nalicza prowizji i nie jest wykupione ubezpieczenie.

Oprocentowanie pożyczki gotówkowej: wysokość raty równej – odsetki.

9%: 180,26 zł – 2 978,39 zł.
10%: 185,26 zł – 3 338,60 zł.
11%: 190,34 zł – 3 704,54 zł.
12%: 195,50 zł – 4 076,14 zł.
13%: 200,74 zł – 4 453,36 zł.

Zwrócić uwagę, że o ile różnice w ratach nie są zbyt duże, to jednak 1-procentowa zmiana w koszcie odsetkowym robi różnicę. Byłaby ona jeszcze większa, jeżeli kredyt byłby kilkukrotnie większy, a czas spłaty zbliżałby się do maksymalnego okresu kredytowania dla pożyczek gotówkowych – 10 lat (120 miesięcy).

Sprawdź również: pożyczki gotówkowe 7 tys. zł bankowe.

Ocena kredytowa w banku jest kluczowa, aby otrzymać pożyczkę

Każdy banki zbada zdolność kredytową i zapozna się z raportem historii kredytowej w BIK. Bez odpowiednio wysokich dochodów (również ich źródła) nie ma co liczyć, aby pożyczkę gotówkową na 10 tys. zł otrzymać. Przy czym należy zaznaczyć, ze minimalna krajowa powinna wystarczyć, oczywiście przy odpowiednio długim czasie kredytowania.

Pamiętaj, że do oceny zdolność do spłaty pożyczki brane są również wydatki stałe w gospodarstwie domowym, koszty utrzymania oraz obsługa innych zobowiązań kredytowych.

Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest dobra, to już połowa sukcesu. Jeszcze tylko sprawdzenie wiarygodności kredytowej, czy przypadkiem nie miałeś i nie masz opóźnień w spłacie innych zobowiązań, i jeżeli wszystko jest OK, to szansa na uzyskanie pożyczki gotówkowej 10 tys. zł na 6 lat są znaczące.

Otrzymanie pożyczki, to nie koniec

Kiedy już otrzymasz pożyczkę i środki finansowe zostaną przelane na konto, to pamiętaj o odpowiedzialnym zarządzaniu swoimi finansami.

Spłata pożyczki zgodnie z harmonogramem jest kluczowa. Zrób wszystko, aby nie było opóźnień w spłacie zobowiązania, bo to może prowadzić do dodatkowych kosztów lub negatywnych wpisów w BIK.

Niezależnie czy jest to duża pożyczka gotówkowa, czy mała, to i tak jest to zobowiązanie finansowe, które obciąży domowe finanse i zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Przed podjęciem decyzji starannie rozważ swoją sytuację finansową i możliwości jej terminowej spłaty.

Jeśli kiedykolwiek pojawią się trudności w płatnościach rat, to natychmiast skontaktuj się z bankiem, aby jak najszybciej poszukać stosownego rozwiązania.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok