Pożyczki. Artykuły

Najciekawsze zestawienie artykułów dotyczących pożyczek pozabankowych dostępnych przez internet.

pożyczki niebankowe artykuły

2023:

21.04: Pożyczka pozabankowa na 500+ – czy można otrzymać pożyczkę na 500 zł za darmo? A może 500 zł na świadczenie 500 plus?

25.01: Szybkie pożyczki gotówkowe przez internet – firm pożyczkowych, które mają w swojej ofercie pożyczki krótkoterminowe i na raty jest wciąż całkiem dużo.

1.10.2021: Sprawdzone parabanki. Przegląd firm pożyczkowych online. Nie każda instytucja pożyczkowa jest warta tego, aby się nią zainteresować, bo zapłacisz znacznie więcej niż powinieneś.

5.05.2021: Szybka chwilówka 24/7. Pożyczki pozabankowe 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

16.12.2021: Pożyczka pozabankowa na 2500 zł na 2 lata – przegląd firm pożyczkowych internetowych, które udostępniają pożyczki ratalne.

Zanim skorzystasz z firmy pożyczkowej. Pomyśl dwa razy

Może się zdarzyć sytuacja, kiedy nagle będziesz potrzebował dodatkowej gotówki od ręki. Co wówczas często robimy? Szukamy firmy pożyczkowej (przez internet między innymi) oferującej błyskawiczne pożyczki na konto. Nie należą one jednak do najtańszych. Czy warto z nich skorzystać w „podbramkowej sytuacji„?

Jeżeli zaakceptujesz, że zapłacisz wysokie koszty…

Niewielką pożyczkę gotówkową, nawet i na 500 zł (na minimum 3 miesiące) można otrzymać w banku. Ale większości osób na myśl przyjdzie od razu firma pożyczkowa. W banku, zwłaszcza w tym, który prowadzi Twoje konto osobiste i na które wpływa wynagrodzenie, taką pożyczkę możesz otrzymać również szybko. Do wyboru w praktyce masz:

  • pożyczkę gotówkową,
  • limit w koncie,
  • kartę kredytową.

Każdy z tych produktów ma własną charakterystykę i sprawdza się najlepiej w określonych sytuacjach. Oczywiście to czy możesz otrzymać jakiekolwiek finansowanie z banku, zależy od Twojej zdolności kredytowej (oraz wiarygodności kredytowej).

W firmie pożyczkowej wystarczy niekiedy dowód osobisty i jeżeli firma pożyczkowa pozytywnie oceni Twoją zdolność kredytową (tak, tak, ona również to wylicza!), to możesz skorzystać z pożyczki. Ale czy nie będzie zbyt drogo?

Słaba zdolność i wiarygodność kredytowa

Każdy bank dokładnie (co do grosza…) sprawdzi Twoją zdolność i wiarygodność kredytową (jak radzisz sobie ze spłatą innych zobowiązań kredytowych). Zła ocena scoringowa od razu wyklucza z możliwości uzyskania wsparcia finansowego. Co innego w firmie pożyczkowej. Oferują one szybkie pożyczki, nawet osobom ze złą historią kredytową (ale nie oznacza to, że każdy może taką pożyczkę otrzymać!).

Jak każdy podmiot oferujący pożyczki, tak również i firma pożyczkowa ma OBOWIĄZEK ustawowy sprawdzić zdolność kredytową klienta. Może (ale nie musi) skorzystać z bazy Biura Informacji Kredytowej, jak również z innych dostępnych baz. Na podstawie zebranych informacji podejmuje decyzję o przyznaniu lub nie przyznaniu pożyczki. Kryteria mogą być różne, biorąc pod uwagę, że takie podmioty pożyczają pieniądze z własnego kapitału. Akceptując zatem wyższe ryzyko, ustalają dość wysokie koszty.

Oprocentowanie takich pożyczek najczęściej jest ustalane w górnych jego limitach (nie może jednak przekraczać 17,50% w skali roku – 2022 r.), a dodatkowo naliczana jest wysoka prowizja i inne koszty.

Jeżeli masz możliwość uzyskania pożyczki w banku, to oczywiście lepiej jest wybrać taką możliwość. Jeżeli jesteś zmuszony do skorzystania z firmy pożyczkowej, to dokładnie zapoznaj się z propozycją umowy, przeanalizuj całkowite koszty i nie zapomnij porównać kilka firm pożyczkowych, tak, aby wybrać pożyczkę najtańszą.

przykładowe wyliczenia kosztów dla pożyczek niebankowych

Site Strony. Przeczytaj dodatkowo informacje. Artykuły w porządku alfabetycznym:

10-15-20-Kredyt czy pożyczka?
C – często zadawane pytania dotyczące kredytów i pożyczek.
D, jak DLACZEGO?
F, ale nie tylko o firmach pożyczkowych.
G – gdzie kredyt, a gdzie pożyczka?
I, czyli ile może kosztować kredyt?
Kredyty 2023. Artykuły.
O konsolidacji i o kredytach.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok