Pożyczka przez internet na konto na raty

Pożyczka przez internet na konto na raty, dostępna jest w wielu firmach pożyczkowych. W serwisie można zapoznać się z firmami pożyczkowymi ONLINE i dodatkowo wybrać pożyczkę gotówkową w wybranej firmie. Dokonaj dokładnej analizy propozycji, uwzględniając całkowite koszty, ponieważ pożyczki ratalne nie należą do najtańszych…

pożyczka przez internet na konto na raty online

Pożyczka przez internet na konto na raty – przegląd firm pożyczkowych ONLINE.

Czy faktycznie można w firmie pożyczkowej pożyczyć szybko pieniądze np. 3000 zł? Nie, nie można…

Szybko – tak, krótki czas oczekiwania na analizę wniosku.

Łatwo – wystarczy zarejestrować się na stronie wybranej firmy pożyczkowej i wypełnić wniosek o pożyczkę.

Minimum formalności – należy podać informacje dotyczące danych osobowych, o uzyskiwanych dochodach i miejscu zatrudnienia.

Elastyczny okres spłat – w przypadku pożyczek ratalnych można wybrać okres spłaty pożyczki nawet i do 36 miesięcy (w niektórych firmach nawet i na 48 miesięcy).

Pożyczka na raty dla każdego – nie. Firmy pożyczkowe obliczają zdolność kredytową klientów. Jeżeli jej nie mamy, to oczywiście takiej pożyczki nie otrzymamy.

Tania pożyczka pozabankowa na raty – nie jest tania. Żadna pożyczka pozabankowa na raty nie jest tania. I z pewnością podobna pożyczka gotówkowa w banku będzie znacznie tańsza…

Pożyczka przez internet na konto na raty miesięczne

Pożyczki pozabankowe przez internet dostępne są najczęściej w formie:

 • tzw. chwilówek – pożyczki krótkoterminowe, najczęściej udzielane do 30 dni. Maksymalny okres spłaty to 60 dni (2 raty). Jednakże w takim przypadku należy przejść do działu z pożyczkami krótkoterminowymi, gdzie znajduje się wyszukiwarka takich pożyczek.
 • ratalne – spłata w zdecydowanej większości następuje w ratach miesięcznych, ale zdarzają się firmy, które proponują również spłaty tygodniowe.

Pożyczka pozabankowa gotówkowa może zostać przeznaczona na dowolny cel. Firmy pożyczkowej nie interesuje czy zostanie ona przeznaczona na bieżące wydatki, wakacyjny wyjazd czy zakup telewizora. Najważniejsze dla firmy pożyczkowej jest to, abyśmy taką pożyczkę spłacali zgodnie z harmonogramem spłat.

Konieczne jest posiadanie rachunku bankowego, ponieważ pieniądze są przelewane na wskazane konto. Niekiedy jest możliwość uzyskania pieniędzy na podstawie tzw. „czeku Giro„.

Czek Giro jest to dokument, na podstawie którego możemy wypłacić pieniądze w placówce pocztowej. Do wypłaty pieniędzy wystarczy wówczas tylko dokument potwierdzający naszą tożsamość. Rodzaj dokumentu oraz jego dane zawarte są w czeku Giro wraz z kwotą do wypłaty.

W jakim wieku możemy skorzystać z pożyczki pozabankowej? Zależy to od wybranej firmy pożyczkowej. Przeważnie jest to minimum 21 lat, a maksymalny wiek wynosi 70 lat.

Pożyczka przez internet na konto na raty: ile to kosztuje?

Dużo. Zanim jednak podejmiesz decyzję o skorzystaniu z propozycji firmy pożyczkowej, na początku należałoby odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • czy taka pożyczka niebankowa jest konieczna i niezbędna,
 • czy możemy sobie pozwolić na zaciągnięcie drogiej pożyczki. W kolejnych miesiącach będziemy musieli dysponować wystarczającymi środkami finansowymi na spłacanie rat.
 • ile maksymalnie możemy pożyczyć.

Im większą dysponujemy zdolność kredytową, tym więcej możemy pożyczyć. Ale nie o to chodzi, aby pożyczka zrujnowała nasz domowy budżet! Konieczne jest racjonalna i rzetelna kalkulacja dochodów i wydatków. Jeżeli pożyczymy więcej, a raty będą przekraczać nasze możliwości finansowe, to budżet z pewnością się nie domknie. Co to oznacza? Jeszcze większe kłopoty finansowe.

Należy zdawać sobie sprawę, że musimy oddać nie tylko pożyczony kapitał, np. 3000 zł, ale i pozostałe koszty. Można wyróżnić między innymi:

 • odsetki – pochodne oprocentowania nominalnego, wysokości pożyczki i czasu jej spłaty,
 • prowizja – najczęściej naliczana jako procent od wysokości udzielonej pożyczki,
 • dodatkowe opłaty,
 • inne koszty, np. ubezpieczenie.

Wszystkie zsumowane koszty wpływają na całkowity koszt pożyczki, a ta wyliczenia pozwalają łatwiej porównać różne oferty pożyczek.

Każda decyzja o zaciągnięciu pożyczki pozabankowe na raty musi być poprzedzona rzetelną i uczciwą analizą finansową, czy taka pożyczka nie zrujnuje naszych domowych finansów.

Pożyczka przez internet na raty. Przykładowe wyliczenia

Poniżej znajduje się przykład rzeczywisty pożyczki pozabankowej na raty przez internet, z wyszczególnieniem poszczególnych kosztów:

Pożyczka gotówkowa przez internet na konto na raty 9000 zł na 36 rat.
Oprocentowania nominalne stałe: 8,90%.
Całkowity koszt pożyczki: 11 592 zł, w tym:

 • opłata przygotowawcza – 130 zł,
 • prowizja – 8 870 zł,
 • odsetki – 2 592 zł.

Jeżeli w innej firmie całkowity koszt pożyczki będzie mniejszy i wyniesie, np. 9 657 zł, to oczywiście ta pożyczka będzie tańsza, a rozkład kosztów może być całkowicie inny:

 • opłata przygotowawcza – 300 zł,
 • prowizja – 6 757 zł,
 • odsetki – 2 600 zł.

Jeżeli nie masz konta bankowego, to możesz je również założysz przez internet. Założenie konta bankowego przez internet jest bardzo szybkie, a z propozycjami banków zapoznasz się w serwisie.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok