Pożyczka pozabankowa na raty online

2023-11-25 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka pozabankowa na raty onlinePożyczka pozabankowa na raty online (przez internet) to coraz bardziej popularna forma pożyczania pieniędzy. Należy przyznać, że w ostatnich miesiącach przybyło firm pożyczkowych online, które taki pożyczki ratalne udzielają.

Wybór jest coraz większy, a wyszukiwarka i porównywarka firm pożyczkowych ratalnych może pomóc w wyborze korzystnej firmy pożyczkowej, a tym samym tańszej pożyczki na raty.

Należy pamiętać, że nie jest to najtańsza pożyczka. A w porównaniu do pożyczek bankowych jest bardzo droga.

Pożyczka pozabankowa na raty online wyszukiwarka

Obecnie to nie tylko w banku możemy wziąć pożyczkę gotówkową na raty, ale takie możliwości dają również firmy pożyczkowe internetowe. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że firmy online oferują pożyczki ratalne już od 500 zł.

Pożyczka pozabankowa na raty to alternatywa dla tych osób, które potrzebują szybką gotówkę na konto z zachowaniem minimum formalności. A jednocześnie nieskomplikowana i szybka weryfikacja przez internet, pozwala załatwić wszystkie formalności nie ruszając się z domu.

Z takiej wyszukiwarki skorzystać można powyżej. Wystarczy ustalić tylko odpowiednie parametry szukanej pożyczki, a na stronie wybranej firmy sprawdzimy szczegóły i warunki na jakich pożyczkę można otrzymać.

Pożyczki krótkoterminowe do 60 dni – przegląd krótkoterminowych pożyczek gotówkowych tzw. chwilówek.

Czy pożyczki pozabankowe na raty w firmie pożyczkowej różnią się od pożyczek bankowych?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że w firmie pożyczkowej otrzymamy pożyczkę gotówkową, a nie kredyt. Te druga forma pożyczania pieniędzy jest domeną banków i SKOKów. Kredyt jest regulowany przepisami ustawy o prawie bankowym, natomiast pożyczka jest regulowana przepisami Kodeksu cywilnego.

Zgodnie z prawem bankowym pieniądze z kredytu udzielane są na określony cel, natomiast pożyczka, zgodnie z przepisami KC, na dowolny. Pożyczkę gotówkową możemy otrzymać zarówno w firmie pożyczkowej, jak i od osoby fizycznej. Dlatego tak często można znaleźć w internecie oferty tzw. pożyczek prywatnych (ale nie kredytów prywatnych!).

W przypadku podmiotów pozabankowych nie wszystko jest dozwolone i takie pożyczki mają z góry ustalone limity opłat dodatkowych. Jeżeliby tak nie było, to uprawnione byłoby stwierdzenie, że są to pożyczki lichwiarskie. Tak nie jest, bowiem wprowadzone przepisy chronią konsumentów.

Pożyczka pozabankowa przez internet na raty

Pożyczki pozabankowe na raty online charakteryzują się również tym, że analiza zdolności kredytowej klienta jest mniej restrykcyjna niż w przypadku pożyczek bankowych. Co wcale nie oznacza, że firmy pożyczkowe nie badają zdolności kredytowej konsumenta. Robią to, ponieważ jest wymagane prawem, ale czynności te są wykonywane w mniej restrykcyjny sposób. Poza tym pożyczki pozabankowe na raty przez internet są udzielane z reguły na mniejsze kwoty niż w banku.

Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy pożyczkowej, należy oczywiście porównać oferty pożyczek ratalnych i zbadać koszt takiej pożyczki. Również ważne jest określenie czasu trwania takiej pożyczki i harmonogramu spłat. Tzw. szybka pożyczka pozabankowa na raty może być spłacana w ratach miesięcznych lub tygodniowych. Decyzja o wyborze formy spłaty pożyczki, powinna być podjęta po przeprowadzonej analizie naszych możliwości finansowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok