Czy jest możliwa pożyczka pozabankowa na 800+

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-20 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Czy jest możliwe uzyskanie pożyczki pozabankowej na świadczenie 800+? Można byłoby odnieść wrażenie, że skoro zwiększa się dochód domowego budżetu, to i nie powinno być problemu, aby otrzymać pożyczkę w firmie pożyczkowej. Czy jest możliwe w praktyce?
pożyczka pozabankowa na 500 +
Czy jest możliwa pożyczka pozabankowa już na 800+? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Dobry marketing i przyciągające hasła reklamowe, to częsta praktyka stosowana w usługach i handlu. W przypadku pożyczki pozabankowej na 800 Plus jest podobnie.

Bo co jest najważniejsze, aby otrzymać jakąkolwiek pożyczkę lub kredyt? Przede wszystkim zdolność kredytowa. Świadczenie 800+, z założenia, ma być pomocą finansową dla rodziny w wychowywaniu dziecka. A nie służyć zwiększeniu zdolności kredytowej.

I tak też podchodzą do tej sprawy zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki.

Świadczenie 800 + nie wystarczy, aby dostać kredyt

Co z tego, że rodzina otrzymuje tego typu świadczenie, nawet w wysokości 1500 zł, jeżeli tylko jedna osoba w rodzinie pracuje? A przecież z jakiś środków pożyczkę będzie trzeba spłacić… Jeżeli 1500 zł zostanie wydane na dzieci (a i taka kwota miesięcznie może nie wystarczyć), to z jakich środków zostanie uregulowana rata?

Stałe miesięczne dochody, to podstawowy czynniki, który jest brany przy ocenie zdolność kredytowej. To również wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz inne zobowiązania, czy to w bankach, czy w instytucjach pożyczkowych. Historia kredytowa w BIK, czyli jak radzimy sobie z regulowanie kredytów i pożyczek obecnie, ale i jak radziliśmy sobie w przeszłości, również wpływa na ostateczną decyzję kredytowa. Chociaż w firmach pożyczkowych ma nieco mniejsze znacznie niż w bankach.

Owszem, należy to jednak zaznaczyć, że 800+ może pomóc w uzyskaniu pożyczki (np. większa zdolność kredytowa ze względu na mniejsze domowe wydatki), ale z pewnością nie ma możliwości otrzymania finansowania tylko dlatego, że rodzina pobiera takie świadczenie.

Kredyt na 800 plus

Czy 800 plus zwiększa zdolność kredytową? W internecie jest wiele opinii, że tak.

800 plus to przecież zwiększenie zdolności kredytowej.

Rozumowanie jest oczywiście całkiem logiczne. Jeżeli kilka lat temu nie było programu 800 plus, to i tak należało przeznaczyć, powiedzmy te 800 zł miesięcznie na jedno dziecko. A teraz? 800 zł dostajemy z budżetu państwa, a więc o 500 zł zostaje więcej w „kieszeni”. I tym samym nasz budżet rozporządzalny jest większy, co oznacza, że zdolność kredytowa powinna być większa.

To gdzie te kredyty gotówkowe na 800 plus? Preferencyjne warunki kredytowania dla rodzin wielodzietnych?!

Żaden z banków nie zdecydował się na taki krok i żaden z nich nie oferuje takiego kredytu. Być może, a nie można tego wykluczyć, że dzięki temu świadczeniu łatwiej jest otrzymać zobowiązanie, ale i tak, wyłącznie z pozytywną oceną kredytową.

To może taka pożyczka w firmie pożyczkowej?

Inaczej sytuacja wygląda w firmach pożyczkowych, które są podmiotami niebankowymi i które samodzielnie ustalają warunki, na jakich udzielają pożyczek.

Niezależnie od tego jaki podmiot wybierzesz, jaką kwotę i jaki czas spłaty, to i tak, są one zobligowane przez prawo do zbadania Twojej zdolności kredytowej.

Rządowy projekt 800 plus może ułatwić uzyskanie pożyczki. Czy będzie to pożyczka krótkoterminowa czy ratalna, to jednak zależeć będzie od – tak oczywiście – od oceny zdolności kredytowej.

Czy można wziąć pożyczkę na 800 +? Nie. Uzyskiwanie świadczenia z programu rządowego nie jest
wystarczające do uzyskania finansowania. Wymagane są standardowe zaświadczenia potwierdzające uzyskiwanie dochodu, co jest potrzebne do obliczenia zdolności kredytowej.

Kto może ubiegać się o pożyczkę niebankową?

Jeżeli chcemy ubiegać się o pożyczkę niebankową, to przede wszystkim należy wykazać, że są uzyskiwane jakieś dochody. W firmach pożyczkowych akceptowane źródła oraz rodzaje umów z pracodawcą są zdecydowanie szersze niż w bankach. Może to być np.:

 • Umowa o pracę na czas określony i nieokreślony,
 • Umowa o dzieło lub zlecenie,
 • Umowa agencyjna,
 • Kontrakt menadżerski,
 • Kontrakt marynarski,
 • Działalność gospodarcza lub rolnicza,
 • Emerytura,
 • Renta.

Akceptowane są również dodatkowe źródła dochodu, np.:

 • Stypendia,
 • Alimenty,
 • Praca dodatkowa,
 • Świadczenia przedemerytalne,
 • Inne źródła dochodu, od których odprowadzany jest podatek.

Oczywistym jest, że to firma pożyczkowa określa warunki na jakich udziela pożyczek. Bardzo często w przypadku pożyczek ratalnych, oferta jest przygotowywana indywidualnie i brana jest pod uwagę całościowa sytuacja finansowa potencjalnego pożyczkobiorcy.

Pożyczka gotówkowa na 800+

Zdecydowanie łatwiej jest uzyskać 800 zł na krótki czas spłaty bez 800 plus (czyli tzw. chwilówka do 30-60 dni) niż pożyczkę ratalną na wiele miesięcy lub nawet lat pobierając wspomniane świadczenie.

Na oficjalnych stronach firm pożyczkowych w zasadzie nie ma informacji czy dana firma pożyczkowa honoruje 800+, ale często we wniosku pożyczkowym pojawia się taka rubryka do wypełnienia.

A w jakiej firmie pożyczkowej są największe szanse na taką pożyczkę? Nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie, a to ze względu na specyfikę i profil prowadzonej działalności firm pożyczkowych.

Każda z nich jest co prawda ukierunkowana na tego samego klienta, ale niektóre z nich specjalizują się w udzielaniu pożyczek konsumentom z nie najlepszą oceną kredytową, a z kolei inne nie podejmują, aż tak dużego ryzyka.

Jakie są czynniki, które są analizowane przy ubieganiu się o pożyczkę

Najważniejsze czynniki brane pod uwagę podczas analizowania wniosku pożyczkowego:

 • Pełna zdolność do czynności prawnych,
 • Miejsce zamieszkania Polska, obywatelstwo polskie,
 • Ważny dowód osobisty (czasami akceptowany jest również inny dokument, np. paszport),
 • Brane są dochody i wydatki,
 • Wiek – minimalny 18 lat, ale niektóre firmy wymagają ukończenia 21 lat. Maksymalny: 70 -80 lat.
 • Konto bankowe,
 • Aktualny numer telefonu komórkowego,
 • Brak wpisów w bazach dłużników.

Pożyczka 800 zł online

Pożyczka 800 zł przez internet, to oczywiście nie jest pożyczka na świadczenie Rodzina 800+. To możliwość wnioskowania o pożyczkę do 800 zł z krótkim czasem spłaty. Z reguły jest to 30 dni, ale może być również do 45 dni, a nawet i 60 dni.

Co więcej, taka pożyczka gotówkowa do 800 zł w niektórych firmach pożyczkowych może być oferowana w promocji – za darmo. Ale dotyczy to wyłącznie nowych klientów danej firmy pożyczkowej, pożyczek krótkoterminowych i pod warunkiem, że taka pożyczka zostanie spłacona bez opóźnień.

Jeżeli zamierzasz skorzystać z promocyjnej pożyczki na 800 zł lub na inną kwotę przeczytaj regulamin promocji. Ta zasada dotyczy każdej pożyczki – zawsze. Zanim złożysz swój podpis na umowie, przeczytaj ją dokładanie.

Darmowa pożyczka 800 zł oznacza, że tyle samo oddajesz, co pożyczasz. Koszt całkowity pożyczki wynosi 0 zł – RRSO 0%.

Świadczenie 800 + – program rządowy, w ramach którego, rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 800 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku. Źródło: www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej: Rodzina 800 plus.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok