Pożyczka pozabankowa na 500+

Pożyczka pozabankowa na 500+? Sugerowałoby to, że taką pożyczkę gotówkową można byłoby otrzymać w firmie pożyczkowej, tylko dzięki świadczeniem z programu 500+. Czy jest możliwe w praktyce?

pożyczka pozabankowa na 500 +

Dobry marketing i przyciągające hasła reklamowe, to częsta praktyka stosowana w usługach i handlu. W przypadku pożyczki pozabankowej na 500 Plus jest podobnie.

Bo co jest najważniejsze, aby otrzymać jakąkolwiek pożyczkę lub kredyt? Przede wszystkim zdolność kredytowa. Świadczenie 500+, z założenia, ma być pomocą finansową dla rodziny w wychowywaniu dziecka. A nie służyć zwiększeniu zdolności kredytowej.

I tak też podchodzą do tej sprawy zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki.

Co z tego, że rodzina otrzymuje tego typu świadczenie, nawet w wysokości 1500 zł, jeżeli tylko jedna osoba w rodzinie pracuje? A przecież z jakiś środków pożyczkę będzie trzeba spłacić… Jeżeli 1500 zł zostanie wydane na dzieci (a i taka kwota miesięczne może nie wystarczyć), to z jakich środków zostanie spłacona pożyczka lub uregulowana rata?

Stałe miesięczne dochody, to podstawowy czynniki, który jest brany przy ocenie zdolność kredytowej. To również wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz inne zobowiązania, czy to w bankach, czy to w instytucjach pożyczkowych. Historia kredytowa w BIK, czyli jak radzimy sobie z regulowanie kredytów i pożyczek obecnie, ale i jak radziliśmy sobie w przeszłości, również wpływa na ostateczną decyzję kredytowa. Chociaż w firmach pożyczkowych ma nieco mniejsze znacznie niż w bankach.

Owszem, należy to jednak zaznaczyć, że 500+ może pomóc w uzyskaniu pożyczki (np. większa zdolność kredytowa ze względu na mniejsze domowe wydatki), ale z pewnością nie ma możliwości otrzymania finansowania tylko dlatego, że pobieramy świadczenie 500 +.

Kredyt na 500 plus

Czy 500 plus zwiększa zdolność kredytową? W internecie można spotkać się z opiniami, że tak: 500 plus to przecież zwiększenie zdolności kredytowej. Jeżeli kilka lat temu nie było programu „500 plus”, to i tak należało przeznaczyć, powiedzmy, te 500 zł miesięcznie na jedno dziecko. A teraz? 500 zł dostajemy z budżetu państwa, a więc o 500 zł zostaje więcej w „kieszeni”. I tym samym nasz budżet rozporządzalny jest większy, co oznacza, że zdolność kredytowa powinna być większa.

To gdzie te kredyty gotówkowe na 500 plus? Preferencyjne warunki kredytowania dla rodzin wielodzietnych?!

Żaden z banków nie zdecydował się na taki krok i żaden z nich nie oferuje takiego kredytu. Być może, a nie można tego wykluczyć, że dzięki temu świadczeniu łatwiej jest otrzymać zobowiązanie, ale i tak, wyłącznie z pozytywną oceną kredytową.

Przeczytaj również: kredyty i pożyczki bankowe:

Pożyczka na 500 plus przez internet w firmach pożyczkowych

Inaczej sytuacja wygląda w firmach pożyczkowych, które są podmiotami niebankowymi i które samodzielnie ustalają warunki, na jakich udzielają pożyczek.

Niezależnie od tego w jakiej firmie pożyczkowej zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę, na jaką kwotę i na jaki czas, to i tak każda taka instytucja pożyczkowa jest zobligowana przez prawo, do zbadania Twojej zdolności kredytowej.

Rządowy projekt 500 plus może sprawić, że taką pożyczkę otrzymasz. Czy będzie to pożyczka krótkoterminowa czy ratalna, to jednak zależeć będzie od – tak oczywiście – od oceny zdolności kredytowej.

Kto może ubiegać się o pożyczkę niebankową? W firmach pożyczkowych akceptowane źródła uzyskiwanych dochodów, rodzaje umów z pracodawcą, są zdecydowanie szersze niż w bankach. Może to być np.:

 • Umowa o pracę na czas określony i nieokreślony,
 • Umowa o dzieło lub zlecenie,
 • Umowa agencyjna,
 • Kontrakt menadżerski,
 • Kontrakt marynarski,
 • Działalność gospodarcza lub rolnicza,
 • Emerytura,
 • Renta.

Akceptowane są również dodatkowe źródła dochodu, np.:

 • Stypendia,
 • Alimenty,
 • Praca dodatkowa,
 • Świadczenia przedemerytalne,
 • Inne źródła dochodu, od których odprowadzany jest podatek.

Oczywistym jest, że to firma pożyczkowa określa warunki na jakich udziela pożyczek. Bardzo często w przypadku pożyczek ratalnych, oferta jest przygotowywana indywidualnie i brana jest pod uwagę całościowa sytuacja finansowa potencjalnego pożyczkobiorcy.

Pożyczka gotówkowa na 500+

Zdecydowanie łatwiej jest uzyskać tzw. pożyczkę na 500+ z krótkim okresem spłaty (czyli tzw. chwilówka do 30-60 dni) niż pożyczkę ratalną na wiele miesięcy lub nawet lat.

Na oficjalnych stronach firm pożyczkowych niewiele znajdziemy informacji, czy dana firma pożyczkowa honoruje świadczenie 500+, ale często we wniosku pożyczkowym pojawia się taka rubryka do wypełnienia.

A w jakiej firmie pożyczkowej są największe szanse na taką pożyczkę? Nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie, a to ze względu na specyfikę i profil prowadzonej działalności firm pożyczkowych.

Każda z nich jest co prawda ukierunkowana na tego samego klienta, ale niektóre z nich specjalizują się w udzielaniu pożyczek konsumentom z nie najlepszą oceną kredytową, a z kolei inne nie podejmują, aż tak dużego ryzyka.

Najważniejsze czynniki brane pod uwagę podczas analizowania wniosku pożyczkowego:

 • Pełna zdolność do czynności prawnych,
 • Miejsce zamieszkania Polska, obywatelstwo polskie,
 • Ważny dowód osobisty (czasami akceptowany jest również inny dokument, np. paszport),
 • Brane są dochody i wydatki,
 • Wiek – minimalny 18 lat, ale niektóre firmy wymagają ukończenia 21 lat. Maksymalny: 70 -80 lat.
 • Konto bankowe,
 • Aktualny numer telefonu komórkowego,
 • Brak wpisów w bazach dłużników.

Pożyczka 500 zł online

Pożyczka 500 zł przez internet, to oczywiście nie jest pożyczka na świadczenie Rodzina 500+. To możliwość wnioskowania o pożyczkę do 500 zł z krótkim czasem spłaty. Z reguły jest to 30 dni, ale może być również do 45 dni, a nawet i 60 dni.

Co więcej, taka pożyczka gotówkowa do 500 zł w niektórych firmach pożyczkowych może być oferowana w promocji – za darmo. Ale dotyczy to wyłącznie nowych klientów danej firmy pożyczkowej, pożyczek krótkoterminowych i pod warunkiem, że taka pożyczka zostanie spłacona bez opóźnień.

Jeżeli zamierzasz skorzystać z promocyjnej pożyczki na 500 zł lub na inną kwotę przeczytaj regulamin promocji. Ta zasada dotyczy każdej pożyczki – zawsze. Zanim złożysz swój podpis na umowie, przeczytaj ją dokładanie.

Darmowa pożyczka 500 zł oznacza, że tyle samo oddajesz, co pożyczasz. Koszt całkowity pożyczki wynosi 0 zł – RRSO 0%.

Przeczytaj: Pożyczka gotówkowa pozabankowa TAKTO Finanse – ile można pożyczyć przez internet na raty? Na jaki maksymalny czas? Poradnik z cyklu: sprawdzone, rzetelne instytucje pożyczkowe, którym możesz zaufać i w których bezpiecznie pożyczysz pieniądze.

Świadczenie 500 + – program rządowy, w ramach którego, rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku. Źródło: www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej: Rodzina 500 plus.

1 komentarz do “Pożyczka pozabankowa na 500+”

 1. Przychody z programu 500+, przychody z alimentów nie podlegają np. zajęciom komorniczym w przypadku windykacji, ale również nie wpływają na podniesienie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok