Pożyczka pozabankowa dla każdego?

Szybka pożyczka w firmie pożyczkowej, podobnie jak kredyt w banku, nie jest dla każdego. Prosta zasada: nie musisz nie pożyczaj. Pożyczyłeś? Oddaj w terminie, aby nie płacić jeszcze więcej!

Jak podają firmy pożyczkowe, 1/3 wniosków od nowych klientów są odrzucane już na wstępnym etapie. Głównymi powodami dla których tak się dzieje, to brak zdolności kredytowej klienta lub zła historia kredytowa.

Gdzie można skorzystać z takiej propozycji pożyczki niebankowej przez internet? Poniżej: sprawdzone firmy pożyczkowe internetowe.

Zdolność kredytowa, a pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa dla każdegoNie prawdą jest, że firmy pożyczkowe nie badają zdolności kredytowej konsumentów. Taki obowiązek wynika z Ustawy o kredycie konsumenckim. Każdy taki podmiot, który zajmuje się takimi usługami, podobnie jak banki, badają zdolność kredytową konsumenta. Stosują również w pewnym sensie swój własny scoring. Można tutaj wyróżnić wiele czynników, np. rodzaj umowy o pracę, dochody, wiek czy miejsce zamieszkania. Firmy pożyczkowe wiedzą jakie grupy docelowe, w jakim regionach kraju są najlepszymi klientami. Firmy pożyczkowe mają swoje bazy dotyczące swoich kredytobiorców, a także coraz więcej z nich korzysta z bazy BIK.

Wymiana informacji pomiędzy firmami pożyczkowymi

W roku 2016, zapoczątkowała swoją działalność baza, umożliwiająca firmom pożyczkowym wymianę informacjami o pożyczkach, które został udzielone klientom w konkretnej firmie pożyczkowej. Dodatkowym atutem takiej bazy jest to, że o pożyczkach, które nie zostały spłacone, za pośrednictwem BIG, dostęp uzyskają również przedsiębiorcy oraz banki.

Zanim wybierzesz firmę pożyczkową i pożyczysz pieniądze

Jest bardzo wiele czynników, na które należy zwracać uwagę przed wyborem firmy. Jeżeli nie musimy, to nie korzystamy z firm, których nikt nie zna lub mają zdecydowanie za dużo negatywnych opinii. Nie mają strony internetowej lub witryna już z samego wyglądu lub zawartości merytorycznej może sugerować nierzetelność.

Firma pożyczkowa musi spełniać wymagania Ustawy antylichwiarskiej oraz wymagania kapitałowe. Przeczytaj również: Pozabankowe Pożyczki Przez Internet.

Gdzie spotkasz takie „szemrane” firmy? Ogłoszenia na słupach, na portalach ogłoszeniowych czy na forach. Bardzo często podają numer telefonu komórkowego lub prywatny adres mailowy. Strona internetowa sugeruje, że jest to serwis z pożyczkami społecznościowymi, w istocie okazuje się, że firma zarabia na drogich połączeniach telefonicznych.

Dodatkowo warto jest sprawdzić czy dana firma nie figuruje na liście ostrzeżeń KNF. Przeczytaj dodatkowo Czy można obronić się przed oszustwem pożyczkowym?

Oczywistym jest, aby nie podpisywać żadnych umów (regulaminów, aneksów, załączników), zanim dokładnie się z nimi nie zapoznamy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok