Pożyczka pozabankowa 6000 zł 3 lata

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka pozabankowa 6000 zł 3 lata ratalna przez internet. Gdzie po taką pożyczkę? W jakiej firmie pożyczkowej zapytać o pożyczkę? Przede wszystkim należałoby zapoznać się z propozycjami takich pożyczek w internetowych firmach pożyczkowych.

pożyczka pozabankowa 6000 zł 3 lata

Należy zaznaczyć, że firmy pożyczkowe nie udzielają kredytów, a tym samym tak naprawdę nie ma kredytów pozabankowych. Niezależnie czy chcemy pożyczyć 36 miesięcy czy znacznie krócej, w firmie pożyczkowej dostaniemy wyłącznie pożyczki gotówkowe.

Zdecydowanie najlepsza pożyczka pozabankowa na raty, jaką możesz otrzymać, to taka, która jest oczywiście najtańsza. Dokonanie właściwego wyboru pożyczki przez internet jest bardzo istotne. Tym bardziej, że firm, które udzielają takich pożyczek jest bardzo dużo, a pożyczka pozabankowa 6000 zł na 3 lata, to naprawdę duże koszty. Dlatego wyłącznie porównanie ofert firm pożyczkowych pozwala na wybór tańszej pożyczki na raty.

Pożyczka pozabankowa 6000 zł 3 lata w internetowych firmach pożyczkowych

Sprawdź również:

Jak widać powyżej, na rynku pożyczek pozabankowych dostępnych jest bardzo dużo ofert. Wiele z nich promowane są jako „najlepsza pożyczka na raty” czy też jako „najtańsza pożyczka ratalna„. Ale czy tak jest rzeczywiście, to dowiemy się dopiero wtedy, kiedy porównamy koszty całkowite takiej pożyczki.

Na stronach firm pożyczkowych można skorzystać z kalkulatorów finansowych, aby przeliczyć koszty pożyczki. Przy pomocy suwaków należy ustalić potrzebną kwotę pożyczki oraz okres na jaki chciałbyś pożyczyć. Spisać koszty całkowite na kartce i porównać je. Przed podpisaniem umowy z wybraną firmą pożyczkową dokładnie należy przeczytać warunki umowy i jeszcze raz sprawdzić całkowity koszt pożyczki.

Nawet jeżeli wiesz, że będziesz miał w każdym miesiącu odpowiednie fundusze na uregulowanie raty, sprawdź dodatkowo tabelę opłat i kosztów. Dowiedz się ile kosztuje ewentualne przedłużenie pożyczki i inne koszty związane z jej udzieleniem. Każda z firm pożyczkowych stosuje inny taryfikator.

Przy porównywaniu kosztów pożyczki należy zwracać uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopa Oprocentowania – RRSO oraz dodatkowo na całkowite koszty pożyczki.

6000 zł na 3 lata wcale nie będzie tanio i nie dla każdego

Owszem są to pożyczki bez większych formalności, niekiedy (coraz rzadziej) bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej i pieniądze na koncie będą w kilkanaście minut. Ale w firmach pożyczkowych jest znacznie drożej, pomimo, że znaczniej szybciej niż w bankach.

Należałoby również zwrócić uwagę, że coraz więcej firm pożyczkowych (zwłaszcza tych internetowych) współpracuje z BIK. Co to oznacza? Nie tylko, że firmy przekazują dane o pożyczkobiorcach, ale i sprawdzają ich w tej bazie, zanim podejmą decyzję o udzieleniu pożyczki.

pożyczka pozabankowa 6000 zł

Działalność banków podlega ścisłej kontroli organów zewnętrznych (Komisji Nadzoru Finansowego), natomiast firmy pożyczkowe takiej kontroli nie podlegają i prowadzą zwykłą działalność gospodarczą.

A jak wygląd przykładowy koszt pożyczki ratalnej? Należy to zawsze sprawdzić, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z jakiejkolwiek pożyczki.

pożyczka pozabankowa 4000 zł 30 miesięcy

RRSO 78,07%. Oprocentowanie zmienne 7,20% rocznie.
Całkowity koszt kredytu 3 718,63 zł, w tym:

  • prowizja 3 182,61 zł,
  • odsetki 536,02 zł).

Spłata w 30 równych ratach miesięcznych po 258,62 zł.
Kalkulacja została dokonana na dzień 15 sierpnia 2021 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok