Pożyczka pozabankowa 1000 zł na 12 miesięcy

2023-11-06 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka pozabankowa 1000 zł na 12 miesięcy w firmie pożyczkowej internetowej. Skorzystaj z wyszukiwarki pożyczek pozabankowych ratalnych, aby wybrać najtańszą pożyczkę i najlepszą firmę pożyczkową.

pożyczka pozabankowa 1000 zł na 12 miesięcy

Zanim wybierzesz pożyczkę pozabankową

Pożyczki pozabankowe, niezależnie od tego, w jakiej firmie pożyczamy, są i będą zawsze drogie. W każdym bądź razie znacząco droższe od tych bankowych. Oprocentowanie nominalne roczne zazwyczaj bliskie maksymalnie dopuszczalnemu, które obecnie wynosi 19,00% w skali roku (wrzesień 2023 r.).

Gdzie szukać takiej pożyczki na 1000 zł na 12 miesięcy? Wybrać firmę pożyczkową stacjonarną czy internetową? Najważniejsza sprawa, to cena takiej pożyczki. Konieczne jest porównanie kosztów całkowitych takiej pożyczki, zanim wybierzemy firmę pożyczkową.

Pamiętaj o tym, aby zapoznać się ze wszystkimi załącznikami, zanim podpiszesz umowę o pożyczkę.

Można wyróżnić dwa rodzaje pożyczek pozabankowych: krótkoterminowe oraz na raty. Możliwe jest pożyczenie 1000 zł na 60 dni – jest to pożyczka krótkoterminowa. Jednak tak krótki czas kredytowania może być zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów, a jednocześnie konieczne jest posiadanie wystarczającej zdolności kredytowej.

Częściej jest zatem wybierana pożyczka ratalna.

W firmie pożyczkowej pożyczenie pieniędzy jest droższe niż w banku

Szukając firm pożyczkowych i przeglądając propozycje nie zostaniesz pozytywnie zaskoczony atrakcyjnymi warunkami kredytowania. Dlaczego? Bo warunki finansowania są znacząco gorsze niż w banku. Ale nie ma co się dziwić takiej sytuacji, ponieważ decydujesz się na skorzystanie z oferty instytucji nie będącej bankiem.

Instytucje pożyczkowe, tzw. firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze z własnego kapitału. Banki ze zgromadzonych pieniędzy z depozytów. Firma pożyczkowa a parabanki

Czy warto z takich pożyczek korzystać? Nie. Ale, jeżeli nie możesz pożyczyć w banku, a pieniądze są potrzebne, to niekiedy nie ma innej możliwości.

Pamiętaj! Jeżeli będziesz miał problemy z uregulowaniem zadłużenia, to nie zwracaj się do kolejnej firmy po pieniądze, aby spłacić pożyczkę! Skontaktuj się z wierzycielem i poszukaj rozsądnego rozwiązania.

Każda decyzja o zaciągnięciu zobowiązania implikuje poważne konsekwencje finansowe. Ma wpływ nie tylko na domowy budżet, ale i na przyszłe decyzje związane z wydatkowaniem ograniczonych środków finansowych.

Na raty: pożyczka pozabankowa 1000 zł na 1 rok

Przegląd firm pożyczkowych internetowych został udostępniony poniżej. Jak widać, to nie tylko pożyczki na 1000 zł, ale możliwość pożyczenie znacznie większej kwoty na dłużej nawet niż 12 miesięcy.

Zasadniczym plusem takiego finansowania jest to, że można pieniądze przeznaczyć na dowolne cele, a formalności są maksymalnie ograniczone.

Plusy pożyczki pozabankowej na raty:

  • długi okres kredytowania rozłożony na kilka lub nawet i kilkadziesiąt miesięcy,
  • możliwość pożyczenie pieniędzy bez wychodzenia z domu – przez internet,
  • duży wybór firm pożyczkowych,
  • szybki przelew gotówki na rachunek, nawet w tym samym dniu, co złożony wniosek.

Coraz częściej i coraz więcej firm pożyczkowych sprawdza potencjalnych klientów w bazach BIK oraz BIG. Nie jest prawdą, że można otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej. Jest ona absolutnie konieczna! Jeżeli nie uzyskujesz dochodów, to Twój wniosek zostanie odrzucony.

Pożyczka na raty nie jest pożyczką na oświadczenie i zostaniesz poproszony o przesłanie zaświadczenia o uzyskiwanych zarobkach lub skanu rachunku za ostatnie 3 miesiące. Procedury i wymagania mogą się różnić w poszczególnych firmach.

Jaka będzie rata dla pożyczki na 1000 zł na 12 miesięcy

Na wysokość raty wpływa wiele różnych czynników i zależy ona od warunków przedstawionej oferty. Pożyczając 1000 zł na 12 miesięcy nie oddasz 1000 zł, a rata nie wyniesie 83,33 zł. Zarówno koszt całkowity pożyczki, jak i rata będą większe.

Koszt pożyczki może się składać z wielu składowych elementów: od odsetek, poprzez prowizję, aż na ubezpieczeniu kończąc. Im więcej jesteś zobowiązany oddać ponad pożyczony kapitał, tym pożyczka będzie droższa. Obowiązkowo zatem porównaj przynajmniej 2 oferty pożyczkowe, aby mieć szansę pożyczyć taniej.

Jaka może być rata pożyczki? Przyjmijmy, że oprocentowanie wynosi 18% w skali roku, a prowizja to 10% od pożyczonego kapitału i została zapłacone przed udzieleniem pożyczki. Wówczas rata równa wyniesie 91,68 zł, a koszt odsetkowy 100,16 zł. Całkowity koszt pożyczki to 200,16 zł (odsetki + zapłacona prowizja).

Jest to jednak wersja optymistyczna, bo oprocentowanie pożyczki może wynosić nawet 19,00% w skali roku, prowizja może być większa i to wcale nie musi być jedyna opłata.

Firmy pożyczkowe również przed wydaniem decyzji o przyznaniu pożyczki wyliczają zdolność kredytową. Przeczytaj: Analiza Zdolności Kredytowej

Aktualizacja Pożyczka pozabankowa 1000 zł na 12 miesięcy – 9.2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok