Pożyczka konsolidacyjna 30 tys. zł

2023-05-18 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka konsolidacyjna 30 tys. zł – bankowa, aby połączyć wybrane zobowiązania w jedno nowe i w ten sposób ograniczyć ich liczbę w domowym budżecie. Nie wiesz w jakim banku dokonać konsolidacji kredytów i pożyczek bankowych? Sprawdź poniższe propozycje banków.

pożyczka konsolidacyjna 30 tys zł

Pożyczka bankowa na konsolidację?

Co z tą pożyczką konsolidacyjną na 30 tys. zł? Konsolidacja, to niejednokrotnie jedyny sensowny sposób, aby spłacić inne kredyty bankowe w tym samym lub różnych bankach.

Nie kalkuluje się brać w tym celu pożyczki gotówkowej, aby spłacić zadłużenie. Nie tylko, że będzie ona wyżej oprocentowana, ale i zdolność kredytowa w takim przypadku musi być znacząco większa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skonsolidowanie zadłużenia korzystając z kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej.

Pożyczka konsolidacyjna pozwala połączyć zobowiązania w jedno nowe i zmniejszyć ratę. To jednocześnie jednak większe odsetki, ponieważ (znaczące) obniżenie raty osiąga się tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty.

Pożyczka konsolidacyjna 30 tys. zł porównanie banków

Poniżej znajdują się propozycje kilku banków mających w swojej ofercie kredyty i pożyczki konsolidacyjne, również w tej wysokości.

Aby porównać oferty kredytów konsolidacyjnych, należy… poznać dokładnie ofertę przedstawioną przez bank. Porównując ją z ofertą z innego banku, łatwiej jest wskazać na lepszą tę lepszą pod względem finansowym.

Na co wówczas zwrócić uwagę, aby dokonać odpowiedniej analizy pod względem ceny? Należałoby spojrzeć na całkowite koszty, a im one będą mniejsze, to oczywiście taka pożyczka będzie tańsza.

Należy pamiętać, aby porównywać pożyczki takie same co do wartości: wysokość, czas spłaty i system rat.

Raty dla pożyczki konsolidacyjnej na 30 tysięcy

Jak może prezentować się rata dla takiej pożyczki konsolidacyjnej? To już zależy od wielu czynników, chociażby od jej podstawowych parametrów oraz czasu kredytowania.

Jeżeli zamierzasz skorzystać z kalkulatora rat przy danej propozycji, to oczywiście, że możesz to zrobić. Jedynie o czym należy pamiętać to to, że otrzymasz obliczenia szacunkowe. Bankowa oferta może różnić się od przedstawionej propozycji, ponieważ uwzględnia już ocenę zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy.

Oszacujmy zatem wysokość raty i jednocześnie koszt odsetkowy. Założenia: pożyczka konsolidacyjna 30 tysięcy złotych z oprocentowaniem 11,99% w skali roku. Brak prowizji i ubezpieczenia, a całkowity koszt pożyczki równy jest kosztowi odsetkowemu.

Wysokość raty równej oraz całkowity koszt pożyczki:

3 lata: 996,29 zł – 5 866,30 zł.
4 lata: 789,87 zł – 7 913,65 zł.
5 lat: 667,18 zł – 10 030,91 zł.
6 lat: 586,35 zł – 12 217,18 zł.

Rata pożyczkowa maleje naturalnie przy wydłużaniu kredytowania, a rośnie koszt zapłaconych odsetek.

Druga istotna sprawa jest taka, że przy długim okresie spłaty, różnice w ratach w poszczególnych bankach mogą się różnić nieznacznie. Jednak różnica w koszcie całkowitym będzie dostrzegalna. Warto o tym pamiętać, ponieważ wysokość zadłużenia najczęściej wzrasta po konsolidacji.

Wyliczenia rat i kosztów całkowitych dla kredytów konsolidacyjnych 18 000 zł.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok