Pożyczka konsolidacyjna 10 tys. zł

Pożyczka konsolidacyjna 10 tys. zł przede wszystkim pozwala zamienić kilka zobowiązań z różnych banków w jedno nowe zobowiązanie. Jest to możliwe w przypadku konsolidacji zobowiązań, zarówno pożyczek i kredytów, spłacanych w bankach. Jedna rata może być znacząco niższa od sumy rat kredytów podlegających konsolidacji.

pożyczka konsolidacyjna 10 tys. zł

Pożyczka konsolidacyjna jest jednym z kilku produktów kredytowych, które można znaleźć w bankach. Jest ona przeznaczona na konkretny cel: spłatę aktualnych zobowiązań zaciągniętych w bankach.

Jeżeli spłacamy terminowo raty kredytowe i mamy wystarczającą zdolność kredytową, to możliwe jest skorzystanie z takiej pożyczki i zamknięcie (wcześniejsza spłata) wybranych przez nas zobowiązań.

Zamiast kilku kredytów jedna pożyczka

Finalnym efektem konsolidacji będzie to, że nie będziesz musiał spłacać kilku rat w różnej wysokości i w różnych bankach, ale zastąpisz to wszystko jedną ratą.

Pożyczka konsolidacyjna pozwala zatem połączyć zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, jak i inne zobowiązania, np. limity kredytowe.

Decydując się na pożyczkę konsolidacyjną 10 tysięcy złotych musisz określić jaki jest cel konsolidacji. Czy robisz to tylko po to, aby zmniejszyć liczbę zobowiązań, czy może, aby poprzez wydłużenie czasu kredytowania zmniejszyć ratę kredytową i zwiększyć zdolność kredytową? Wszystkie te elementy mogą wystąpić wspólnie.

To od Ciebie zależy jakie zobowiązania skonsolidujesz, ale bank określa warunki kredytowania.

Pożyczka konsolidacyjna 10 tys. zł

Aby znaleźć pożyczkę konsolidacyjną na 10 tys. zł nie musisz daleko szukać, chodzić po placówkach bankowych i oczekiwać na swoją kolejkę. Poniżej znajdziesz kilka wybranych propozycji dostępnych w bankach. Z wybranymi bankami skontaktujesz się przy pomocy formularza, a przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni.

pożyczka konsolidacyjna 10 tysięcy zł

Jaka będzie rata pożyczki konsolidacyjnej 10 tys. zł?

Porównywarka pożyczek konsolidacyjnych jest to użyteczne narzędzie, ale jedynie do szacowania rat, a nie ich dokładnego wyliczenia. Każda instytucja finansowa – przede wszystkim chodzi o banki – przedstawia jedynie propozycję.

Oferta natomiast jest indywidualna i bierze już pod uwagę ocenę kredytową. I wówczas bank na podstawie ustalonych parametrów takiej pożyczki wylicza raty i koszt całkowity zobowiązania.

A jak jest w istocie z taką porównywarką? Przedstawia ona propozycje różnych banków. Raty pożyczki i koszt całkowity najczęściej wyliczane są na podstawie przykładów reprezentatywnych.

Czyli nie można obliczyć rat? Można ją oszacować i wyliczyć na podstawie określonych założeń.

Pożyczka konsolidacyjna 10 tys. zł. Oprocentowanie nominalne roczne – RSO: 11,49%. Brak prowizji i innych kosztów – jedynie odsetki.

Wówczas rata kredytowa równa i koszt całkowity odsetkowy wyniesie:

  • 30 miesięcy: 385,08 zł – 1 552,39 zł.
  • 36 miesięcy (3 lata): 329,71 zł – 1 869,65 zł.
  • 48 miesięcy (4 lata): 260,84 zł – 2 520,38 zł.
  • 60 miesięcy (5 lat): 219,88 zł – 3 192,55 zł.

Wadą takiej pożyczki są oczywiście koszty – jak zresztą każdego zobowiązania. Dodatkowo, aby uzyskać mniejszą ratę, konieczne jest spłacanie zobowiązania dłużej, a to sprawia, że koszty odsetkowe rosną.

Wyliczenia rat i koszty odsetek: Pożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł.

Podstawowe zalety pożyczki konsolidacyjnej

Konsolidacja umożliwia przede wszystkim:

  • Połączenie kilka kredytów i pożyczek bankowych w jedno nowe zobowiązanie.
  • Spłacanie pożyczki z jedną, przeważnie NIŻSZĄ ratą, niż suma rat płaconych przed konsolidacją.
  • Możliwość uzyskania dodatkowej gotówki w ramach pożyczki, z przeznaczeniem na dowolny cel. Jest to po prostu pożyczka gotówkowa, która jest automatycznie konsolidowana.

Z konsolidacji korzysta się przede wszystkim, aby poprawić zdolność kredytową oraz odzyskać (poprawić) płynność finansową. Celem konsolidacji nie jest zmniejszenie całkowitego kosztu kredytowego lub tzw. oddłużanie.

Możliwe jest jednak zaoszczędzenie na spłacie zobowiązań i obniżenie kosztów obsługi zadłużenia, jeżeli pożyczka konsolidacyjna na 10 tysięcy będzie miała lepsze parametry kredytowania niż konsolidowane zobowiązania.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok