Pożyczka gotówkowa – negocjowana w Alior Bank

2023-09-26 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa – porównanie ofert czy negocjacje oferty? Każde podjęte działanie pozwalające uzyskać tańszą pożyczkę gotówkową jest godne polecenia. Dlaczego to jest tak istotne? Przede wszystkim dlatego, że to Ty będziesz musiał spłacać takie zobowiązanie. Im lepiej się do tego przygotujesz, to większe szanse na korzystniejsza ofertę bankową.

pożyczka gotówkowa - porównanie ofert czy negocjacje

Alior Bank przygotował ofertę pożyczki gotówkowej, której warunki możesz wynegocjować. To tzw. pożyczka gotówkowa negocjowana. Wystarczy skontaktować się z bankiem, aby wspólnie ustalić jak najlepsze warunki warunki.

Podstawowe parametry pożyczki gotówkowej negocjowanej w Alior Bank:

  • pieniądze z pożyczki gotówkowej można otrzymać nawet w 1 dzień od podpisania umowy,
  • wysoka kwota pożyczki – 200 000 zł,
  • maksymalny okres spłat do 10 lat (120 rat kredytowych),
  • możliwość skonsolidowania kredytów.

Jest to zatem pożyczka gotówkowa, którą można przeznaczyć na dowolny cel.

Jeżeli konsolidujemy zobowiązania, a będziesz chciał płacić mniejszą ratę, to bank będzie musiał wydłużyć Twój okres kredytowania. Tym samym i więcej odsetek będzie trzeba zapłacić.

Dlaczego warto wziąć Pożyczkę Negocjowaną w Alior Bank?

Bank zachwala, że wspólnie z nim ustalisz ostateczne warunki jej udzielenia. Wystarczy, że powiesz co jest dla Ciebie najbardziej istotne, czy jej wysokość czy może okres kredytowania. Razem z bankiem ustalisz jej parametry, aby był jak najbardziej korzystna. Dla Ciebie.

Aby była dla Ciebie korzystna, to pamiętaj o koszcie całkowitym – jest to suma wszystkich kosztów, które poniesiesz na rzecz banku w związku z jej udzieleniem. Im mniejszy będzie koszt całkowity, to i pożyczka będzie tańsza i jednocześnie będziesz płacić mniejszą comiesięczną ratę (jej wysokość zależy również od czasu kredytowania).

Spójrzmy na przykład reprezentatywny pożyczki gotówkowej w Alior Bank, aby zorientować się w kosztach kredytowych.

Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 62 636 zł.
Oprocentowanie zmienne: 9,50%.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty Pożyczki negocjowanej 10,40%.
Całkowita kwota do zapłaty: 91 672,47 zł.
Koszt całkowity pożyczki: 29 036,47 zł, w tym:

  • prowizja: 970,86 zł (1,55%),
  • odsetki: 28 065,61 zł.

98 miesięcznych rat (8 lat i 2 miesiące) (w tym 97 równych w wysokości 935,44 zł, ostatnia – 934,79 zł).
Kalkulacja dokonana 2.01.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jak widać w powyższym przykładzie koszty kredytowe występują dwa: prowizja i odsetki. RRSO jest na całkiem przyzwoitym poziomie, nieznacznie przekraczającym 10%. Podejmując zatem negocjacje z bankiem w sprawie kredytu należy zwrócić uwagę na te dwa czynniki.

Jak negocjować warunki pożyczki gotówkowej w banku?

Nie ma jednego wspólnego „przepisu” na skuteczne negocjacje. Dużym atutem w Twoim ręku może być dobra zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Im lepszą ocenę kredytową uzyskasz, tym bank będzie bardziej skłonny na ustępstwa. Inny jest poziom zaufania w stosunku do atrakcyjnego i rzetelnego klienta, niż do klienta „o gorszych parametrach”.

Pamiętaj jednak o tym:

  • Jeżeli pożyczasz na krótki czas (do ok. 24 miesięcy), to większy wpływ na koszt całkowity ma wysokość ustalonej prowizji.
  • Przy dłuższym czasie spłaty, to już wysokość oprocentowania będzie miał większe znacznie w koszcie pożyczki.

W każdej sytuacji poproś o wyliczenie kosztów całkowitych dla różnych wariantów spłaty.

Prowizja w omawianym przypadku (1,55%) jest niewielka. Od 10 tys. zł wyniesie ona zaledwie 155 zł. Natomiast oprocentowanie nominalne zostało ustalone na poziomie bliskim maksymalnie dopuszczalnym przez prawo. Obecnie (14.02.2020 r.) nie może ono przekraczać 10% w skali roku.

Jak widać zakres negocjacji jest znacznie większy w przypadku oprocentowania nominalnego. Każda, nawet niewielka obniżka, to Twój zysk!

Jak wziąć pożyczkę negocjowaną w Alior Bank?

Wystarczy wypełnić wniosek kontaktowy, a przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni. Wszystkie formalności zostaną załatwione telefonicznie. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, to środki z pożyczki zostaną przelane na wskazane przez Ciebie konto.

Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty.

Pozostałe kredyty i pożyczki gotówkowe – przez internet i nie tylko:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok